Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

wizyta_w_domu_opieki_spolecznej_w_wielkich_oczach

Uczniowie ZS w Laszkach udali się na integracyjne spotkanie z mieszkańcami Domu Opieki Społecznej w Wielkich Oczach. Był to okazja, aby poznać życie mieszkańców tego szczególnego domu. Tym razem mogli wraz z pensjonariuszami uczestniczyć w ich codziennych zajęciach. 

kurs_filipa_dla_malzenstw_w_radymnie

W dniach 25-27 października w Radymnie odbył się Kurs Filip dla rodzin w kręgu Domowego Kościoła Ruchu Światło Życie. Z ramienia SNE całość poprowadził ks. Łukasz Nycz, a pomagali mu Katarzyna Suchorowiec (animatorka muzyczna), Monika Kuta, Krzysztof Bara.

wyjazd_do_kina_na_film__chce_sie_zyc_

Członkowie grupy parafialnej RAM, ministranci oraz uczniowie naszego Gimnazjum udali się do kina Helios na film pt. "Chce się żyć". Była to okazja, aby poprzez film zetknąć się z bogatym życiem wewnętrznym ludzi chorych.

pielgrzymka_mlodziezy_do_bazyliki_archikatedralnej_w_przemyslu

Co roku w październiku odbywa się pielgrzymka młodzieży z całej archidiecezji, aby wspólnie rozpocząć nowy rok fromacyjny w parafiach i wspólnotach diecezjalnych. Młodzież z każdego dekanatu i ruchów diecezjalnych przyjmowała znak misji - zapaloną świecę z rąk ks. bp. Adama Szala. Nasz dekanat Radymno II reprezentowali: Marysia Wojciechowska, Monika Kuta, Krzysztof Bara i Hubert Twarowski.


Zdjęcia z uroczystości: http://wsd.przemyska.pl/?page_id=2419&album=11&gallery=206

papieskie_kremowki_w_laszkach

Jak co roku z okazji Dnia Papieskiego młodzież z naszej parafii przygotowała (oczywiście przy pomocy wspaniałych rodziców) papieskie kremówki. W tym roku do kremówek były dołączone także cytaty z przemówień bł. Jana Pawła II. Celem akcji jest propagowanie nauczania Jana Pawła II jak i poszukiwanie środków na remont salki, który jak ufamy zostanie sfinalizowany jeszcze w tym roku.


Wszytskim, którzy wsparli naszą akcję składamy serdeczne Bóg Zapłać :)


Zapraszamy do Galerii :)

Szkoła Ewangelizatora

12.10.2013.r
szkola_ewangelizatora

Co roku Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła organizuje w naszej diecezji Szkołę Ewangelizatora. Jest to roczny okres formacji, który ma na celu przygotować ewangelizatorów do posługi na rekolekcjach oraz innych akcjach ewangelizacyjnych. W tym roku roczną szkołę rozpoczęła też cztery osoby z parafialnej grupy RAM-u.pierwsza_audycja_z_cyklu_dekalog_mlodych_w_radiu_fara

Młodzież z naszej parafii po pierwszych próbach współtworzenia audycji w naszym diecezjalnym Radiu Fara rozpoczęła swój własny cykl audycji "Dekalog Młodych", które będzie można usłyszeć w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

warsztaty_muzyczne_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

Już po raz kolejny Ruch Apostolstwa Młodzieży organizuje warsztaty, które mają na celu przygotowanie animatorów muzycznych do posługi na rekolekcjach i w parafiach. Warsztaty odbywają się zawsze w drugie soboty miesiaca w salce przy plebanii św. trójcy w Przemyślu. Więcej informacji: www.ram.przemyska.pl

 


Z naszej parafii w warsztatach uczestniczą: Marek Chrunik i Katarzyna Suchorowiec.

Konkurs Różańcowy

4.10.2013.r
konkurs_rozancowy

Październik to czas nabożeństw różańcowych. Aby zaktywizować udział w nich dzieci w Korzenicy dzieci zbierają naklejki, aby stworzyć napis, który stanowi prośbę Matki Bożej z Fatimy. W Laszkach zaś uczniowie Szkoły Podstawowej odpowiadają na pytania z treści ksiąg Starego Testamentu, a każdego dnia trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi opiekują sie dużym różańcem przez cały dzień, aż do następnego nabożeństwa. Obecność owego różańca w domu jest to zaproszenie do wspólnej rodzinnej modlitwy.

rozdanie_rozancow_dzieciom_pierwszokomunijnym

Pierwszym wydarzeniem w ramach katechezy parafialnej przed I Komunią Świętą było rozdanie różańców, które miało miejsze 29 września na Mszy Św. o gordzinie 11.00.

pierwsze_studium_animatora_ram

Co roku grupa młodych ludzi gotowych by w dzisiejszym świecie świadczyć o Jezusie przygotowuje się do tego przez roczny okres formacji. Składają się na nią comiesięczne zjazdy, podczas których uczestniczą oni w wykładach i ćwiczeniach. Ponadto uczestnicy otrzymują zadania domowe oraz zadania apostolskie. Trud pracy wieńczy egzamin i wakacyjna praktyka podczas rekolekcji. Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą roczny okres próby otrzymują z rąk księdza biskupa krzyż animatorski.

 

 

 


W tym roku Studium Animatora RAM-u rozpoczęli:


Agnieszka Kuta

Mateusz Madiuk

Justyna Gancarz


Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i trzymamy kciuki :)


Zdjęcia z Pierwszego Studium: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.635902626449920.1073741853.261950717178448&type=1

audycja_mlodziezowa_w_radiu_fara___recepta_na_szczescie_

Nasz młodzież po raz kolejny gościła w jarosławkim studiu Radia Fara. Tym razem tematem uadycji była poszukiwanie drogi do szczęśćia, owej tytułowej recepty.pielgrzymka_roz_rozancowych_do_Łancuta

W sobotę 28 września przedstawiciele róż żywego różańca z naszej parafii udali się w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej do Łańcuta by uczestniczyć w corocznym spotkaniu Róż Różańcowych. W programie uroczystości była konferencja ks. prof. E. Stańka, procesja różańcowa ulicami Łańcuta, a szczytem była Eucharystia sprawowana przez J.E. ks. abp Józefa Michalika. W wygłoszonej homilii metropolita przemyski zwrócił uwagę, że należy zadbać by na nowo rozbrzmiał głos dzwonu ludzkich sumień, a jego budzenie dokona się właśnie przez modlitwę różańcową.  Spotkanie zakończyła wspólna Agapa.

zakonczenie_remontu_wiezy

Zakończył się remont wieży w naszym kościele parafialnym. Wielu mogło zobaczyć z bliska efekty prac. Dla tych, którzy nie zdobyli sie na odwagę, aby wyjść na wieżę publikujemy zdjęcia, które pokazują wieżę przed i po remoncie.


Zapraszamy do galerii zdjęć

zwiedzanie_wiezy_w_laszkach_-_22_wrzesnia

Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej parafii była możliwość wyjścia na rusztowania i z wyrskości ponad 40 metrów zobaczyć Laszki oraz dalszą i bliższą okolicę.

kurs_filipa_dla_ii_klas_gimnazjum_20-22_wrzesnia_2013_r.

Najważniejszym elementem przygotowań do sakramentu bierzmowania są rekolekcje zamoknięte. Okazję do ich przeżycia mieli uczniowie II klas gimnazjum, którzy udali się na Kurs Filipa do Collegium Marianum w Przemyślu.

poczatek_katechezy_parafialnej_przed_sakramentem_bierzmowania_17-18_wrzesnia_2013_r.

Święto św. Stanisława Kostki i jego wigilia to już tradycyjnie początek spotkań formacyjnych w ramach katechezy parafialnej przygotowującej uczniów gimnazjum do sakramentu bierzmowania.

nasza_mlodziez_w_audycji__w__poszukiwaniu_zywego_boga__-_radio_fara

Młodzież z naszej parafii wraz z księdzem Łukaszem byli współautorami cyklicznej audycji Szkoły Nowej Ewangelizacji w Diecezjalnym Radiu Fara.

imieniny_ksiedza_proboszcza

Dzień 8 września to zarówno dzień urodzin jak i imienin naszego księdza Proboszcza. W tym dniu w spób szczególny zawpeniamy o naszej modlitwie w intencji naszego pasterza, a z serca składamy życzenia słowami pochodzącymi z Księgi Liczb:


Niech cię Pan błogosławi i strzeże. 


Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,


niech cię obdarzy swą łaską.  


                           Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.


(Lb 6,24-26)

Odpust w Korzenicy

8.09.2013.r
odpust_w_korzenicy

Święto Narodzenia Matki Bożej, popularnie Matki Bożej Śiewnej, to uroczystość odpustowa kościoła filialnego w Korzenicy. Sumie przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bartosz Chłap, wikariusz parafii Michałówka. Tradycyjnie na zakończenie Mszy Świetej parafianie z Korzenicy złożyli życzenia księdzu proboszczowi w dniu jego imienin. 


Po Mszy Świętej wszyscy zebrani udali się na poświęcenie nowego obiektu rekreacyjnego w Korzenicy, grzybka obok świetlicy. Tam też popołudniu odbył się festyn rodzinny.


Zapraszamy do galrii zdjęć :)

«|  6  7  8  9  10  11  12  |»