Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Procesja na cmentarz

3.11.2013.r
procesja_na_cmentarz

Tradycją jest już, że po Mszy Świetej o godzinie 12.00 odbywa się procesja na cmentarz. 1 listpdada to szczególny dzień, w którym wracamy wspomieniami wracamy do naszych bliskich zmarłych, modlimy się za nich, ale też rozmyslamy o własnej śmierci i przygotowujemy się na jej moment.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

procesja_ram-u_na_cmentarz

1 listopada wieczorem młodzież ze zniczami udała się na cmentarz, aby zapalić je na zapomnianych mogiłach naszego parafialnego cmentarza, które dzień wcześniej uporządkowali. Była to okazja do wspólnej modlitwy, rozmowy o przemijaniu i wieczności.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

kolejna_audycja_w_radiu_fara_-_dekalog_mlodych

W sobotni wieczór jarosławskie studio radiowe wypełniło się młodzieżą, która na swoje spotkanie przybyła z ks. Łukaszem Nyczem, wikariuszem z Laszek. W studiu gościli Katarzyna Suchorowiec, Patrycja Kaleta, Monika Kuta, Krzysztof Bara, Agata Franczak, Klaudia Miesiąc, Magdalena Tabaka, Justyna Hajnus. Tematem spotkania w Zaduszny wieczór, było Pierwsze Przykazanie i zamyślenie nad modlitwą, która jest rozmową z Jedynym Bogiem. Nie zabrakło świadectwa o modlitwie młodych, potrzebie tej modlitwy, częstych trudnościach, ale także elementu formacyjnego. 


Tych, którzy nie słyszeli audycji zapraszamy do odsłuchania: 

http://www.radiofara.pl/archiwum/bam-2013-11-02-pierwsze_przykazaniew.mp3

Sprzątanie cmentarza

31.10.2013.r
sprzatanie_cmentarza

Jak co roku przed świetem Wszytskich Świętych młodzież z naszej parafii pracowała na cmentarzu porządkujac nieodwiedzane przez nikogo groby. Akcja ta wymagała od nich wiele wysiłku, lecz szczytny cel jest najlepszą nagrodą dla podejmujących trud.


1 listopada zaś cała wspólnota RAM-u odwiedziła uporządkowane groby by zapalić na nich znicz i pomodlić się. 

zwyciezcy_konkursu_rozancowego

Po miesiącu zmagań zakończył się Biblijny Konkurs Różańcowy "Poznaję Stary Testament". 

Oto zwycięzcy: 

I. Miejsce:  Julia Ortyl; Konrad Półtorak; Wiktor Gancarz; Oliwia Wysocka; Szymon Wysocki; Hubert Czarniecki; Wiktoria Środzińska; Hubert Półtorak.

II. Miejsce: Martynka Halwa; Paulina Maduk;

III. Miejsce: Gabriela Huber

IV-VII Miejsca:  Hubert Kuźmicha; Jakub Komenda; Patryk Derba; Olga Kijena; Krystian Flis; Magdalena Pudło;

wizyta_w_domu_opieki_spolecznej_w_wielkich_oczach

Uczniowie ZS w Laszkach udali się na integracyjne spotkanie z mieszkańcami Domu Opieki Społecznej w Wielkich Oczach. Był to okazja, aby poznać życie mieszkańców tego szczególnego domu. Tym razem mogli wraz z pensjonariuszami uczestniczyć w ich codziennych zajęciach. 

kurs_filipa_dla_malzenstw_w_radymnie

W dniach 25-27 października w Radymnie odbył się Kurs Filip dla rodzin w kręgu Domowego Kościoła Ruchu Światło Życie. Z ramienia SNE całość poprowadził ks. Łukasz Nycz, a pomagali mu Katarzyna Suchorowiec (animatorka muzyczna), Monika Kuta, Krzysztof Bara.

wyjazd_do_kina_na_film__chce_sie_zyc_

Członkowie grupy parafialnej RAM, ministranci oraz uczniowie naszego Gimnazjum udali się do kina Helios na film pt. "Chce się żyć". Była to okazja, aby poprzez film zetknąć się z bogatym życiem wewnętrznym ludzi chorych.

pielgrzymka_mlodziezy_do_bazyliki_archikatedralnej_w_przemyslu

Co roku w październiku odbywa się pielgrzymka młodzieży z całej archidiecezji, aby wspólnie rozpocząć nowy rok fromacyjny w parafiach i wspólnotach diecezjalnych. Młodzież z każdego dekanatu i ruchów diecezjalnych przyjmowała znak misji - zapaloną świecę z rąk ks. bp. Adama Szala. Nasz dekanat Radymno II reprezentowali: Marysia Wojciechowska, Monika Kuta, Krzysztof Bara i Hubert Twarowski.


Zdjęcia z uroczystości: http://wsd.przemyska.pl/?page_id=2419&album=11&gallery=206

papieskie_kremowki_w_laszkach

Jak co roku z okazji Dnia Papieskiego młodzież z naszej parafii przygotowała (oczywiście przy pomocy wspaniałych rodziców) papieskie kremówki. W tym roku do kremówek były dołączone także cytaty z przemówień bł. Jana Pawła II. Celem akcji jest propagowanie nauczania Jana Pawła II jak i poszukiwanie środków na remont salki, który jak ufamy zostanie sfinalizowany jeszcze w tym roku.


Wszytskim, którzy wsparli naszą akcję składamy serdeczne Bóg Zapłać :)


Zapraszamy do Galerii :)

Szkoła Ewangelizatora

12.10.2013.r
szkola_ewangelizatora

Co roku Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła organizuje w naszej diecezji Szkołę Ewangelizatora. Jest to roczny okres formacji, który ma na celu przygotować ewangelizatorów do posługi na rekolekcjach oraz innych akcjach ewangelizacyjnych. W tym roku roczną szkołę rozpoczęła też cztery osoby z parafialnej grupy RAM-u.pierwsza_audycja_z_cyklu_dekalog_mlodych_w_radiu_fara

Młodzież z naszej parafii po pierwszych próbach współtworzenia audycji w naszym diecezjalnym Radiu Fara rozpoczęła swój własny cykl audycji "Dekalog Młodych", które będzie można usłyszeć w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

warsztaty_muzyczne_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

Już po raz kolejny Ruch Apostolstwa Młodzieży organizuje warsztaty, które mają na celu przygotowanie animatorów muzycznych do posługi na rekolekcjach i w parafiach. Warsztaty odbywają się zawsze w drugie soboty miesiaca w salce przy plebanii św. trójcy w Przemyślu. Więcej informacji: www.ram.przemyska.pl

 


Z naszej parafii w warsztatach uczestniczą: Marek Chrunik i Katarzyna Suchorowiec.

Konkurs Różańcowy

4.10.2013.r
konkurs_rozancowy

Październik to czas nabożeństw różańcowych. Aby zaktywizować udział w nich dzieci w Korzenicy dzieci zbierają naklejki, aby stworzyć napis, który stanowi prośbę Matki Bożej z Fatimy. W Laszkach zaś uczniowie Szkoły Podstawowej odpowiadają na pytania z treści ksiąg Starego Testamentu, a każdego dnia trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi opiekują sie dużym różańcem przez cały dzień, aż do następnego nabożeństwa. Obecność owego różańca w domu jest to zaproszenie do wspólnej rodzinnej modlitwy.

rozdanie_rozancow_dzieciom_pierwszokomunijnym

Pierwszym wydarzeniem w ramach katechezy parafialnej przed I Komunią Świętą było rozdanie różańców, które miało miejsze 29 września na Mszy Św. o gordzinie 11.00.

pierwsze_studium_animatora_ram

Co roku grupa młodych ludzi gotowych by w dzisiejszym świecie świadczyć o Jezusie przygotowuje się do tego przez roczny okres formacji. Składają się na nią comiesięczne zjazdy, podczas których uczestniczą oni w wykładach i ćwiczeniach. Ponadto uczestnicy otrzymują zadania domowe oraz zadania apostolskie. Trud pracy wieńczy egzamin i wakacyjna praktyka podczas rekolekcji. Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą roczny okres próby otrzymują z rąk księdza biskupa krzyż animatorski.

 

 

 


W tym roku Studium Animatora RAM-u rozpoczęli:


Agnieszka Kuta

Mateusz Madiuk

Justyna Gancarz


Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i trzymamy kciuki :)


Zdjęcia z Pierwszego Studium: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.635902626449920.1073741853.261950717178448&type=1

audycja_mlodziezowa_w_radiu_fara___recepta_na_szczescie_

Nasz młodzież po raz kolejny gościła w jarosławkim studiu Radia Fara. Tym razem tematem uadycji była poszukiwanie drogi do szczęśćia, owej tytułowej recepty.pielgrzymka_roz_rozancowych_do_Łancuta

W sobotę 28 września przedstawiciele róż żywego różańca z naszej parafii udali się w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej do Łańcuta by uczestniczyć w corocznym spotkaniu Róż Różańcowych. W programie uroczystości była konferencja ks. prof. E. Stańka, procesja różańcowa ulicami Łańcuta, a szczytem była Eucharystia sprawowana przez J.E. ks. abp Józefa Michalika. W wygłoszonej homilii metropolita przemyski zwrócił uwagę, że należy zadbać by na nowo rozbrzmiał głos dzwonu ludzkich sumień, a jego budzenie dokona się właśnie przez modlitwę różańcową.  Spotkanie zakończyła wspólna Agapa.

zakonczenie_remontu_wiezy

Zakończył się remont wieży w naszym kościele parafialnym. Wielu mogło zobaczyć z bliska efekty prac. Dla tych, którzy nie zdobyli sie na odwagę, aby wyjść na wieżę publikujemy zdjęcia, które pokazują wieżę przed i po remoncie.


Zapraszamy do galerii zdjęć

zwiedzanie_wiezy_w_laszkach_-_22_wrzesnia

Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej parafii była możliwość wyjścia na rusztowania i z wyrskości ponad 40 metrów zobaczyć Laszki oraz dalszą i bliższą okolicę.

«|  6  7  8  9  10  11  12  |»