zakonczenie_remontu_wiezy

Zakończył się remont wieży w naszym kościele parafialnym. Wielu mogło zobaczyć z bliska efekty prac. Dla tych, którzy nie zdobyli sie na odwagę, aby wyjść na wieżę publikujemy zdjęcia, które pokazują wieżę przed i po remoncie.

zwiedzanie_wiezy_w_laszkach_-_22_wrzesnia

Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej parafii była możliwość wyjścia na rusztowania i z wyrskości ponad 40 metrów zobaczyć Laszki oraz dalszą i bliższą okolicę.

kurs_filipa_dla_ii_klas_gimnazjum_20-22_wrzesnia_2013_r.

Najważniejszym elementem przygotowań do sakramentu bierzmowania są rekolekcje zamoknięte. Okazję do ich przeżycia mieli uczniowie II klas gimnazjum, którzy udali się na Kurs Filipa do Collegium Marianum w Przemyślu.

poczatek_katechezy_parafialnej_przed_sakramentem_bierzmowania_17-18_wrzesnia_2013_r.

Święto św. Stanisława Kostki i jego wigilia to już tradycyjnie początek spotkań formacyjnych w ramach katechezy parafialnej przygotowującej uczniów gimnazjum do sakramentu bierzmowania.

nasza_mlodziez_w_audycji__w__poszukiwaniu_zywego_boga__-_radio_fara

Młodzież z naszej parafii wraz z księdzem Łukaszem byli współautorami cyklicznej audycji Szkoły Nowej Ewangelizacji w Diecezjalnym Radiu Fara.

imieniny_ksiedza_proboszcza

Dzień 8 września to zarówno dzień urodzin jak i imienin naszego księdza Proboszcza. W tym dniu w spób szczególny zawpeniamy o naszej modlitwie w intencji naszego pasterza, a z serca składamy życzenia słowami pochodzącymi z Księgi Liczb:

Niech cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,

niech cię obdarzy swą łaską.

Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.

(Lb 6,24-26)

Odpust w Korzenicy

8.09.2013.r
odpust_w_korzenicy

Święto Narodzenia Matki Bożej, popularnie Matki Bożej Śiewnej, to uroczystość odpustowa kościoła filialnego w Korzenicy. Sumie przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bartosz Chłap, wikariusz parafii Michałówka. Tradycyjnie na zakończenie Mszy Świetej parafianie z Korzenicy złożyli życzenia księdzu proboszczowi w dniu jego imienin.

Po Mszy Świętej wszyscy zebrani udali się na poświęcenie nowego obiektu rekreacyjnego w Korzenicy, grzybka obok świetlicy. Tam też popołudniu odbył się festyn rodzinny.

Zapraszamy do galrii zdjęć :)

msza_Świeta_na_poczatek_roku_szkolnego

Dzieci i młodzież, nauczyciele i pracownicy z Zespołu Szkół w Laszkach zgromadzili się o godzinie 8.00 w kościele parafialnymna Mszy Św.  inaugurującej nowy rok pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Remont Kościoła

12.08.2013.r
remont_kosciola

Chyba już wszyscy zauważyli, że rozpoczął się długo zapowiadany i przygotowany remont Kościoła. Obecnie realizowany jest I-epat remont wieży.

_wakacje_z_bogiem__ruchu_apostolstwa_mlodziezy

Jedenaścioro uczniów Gimnazjum w Laszkach weźmie w tym roku udział w wakacyjnych rekolekcjach prowadzonych przez Ruch Apostolstwa Młodzieży.

wakacyjna_ewangelizacja_bieszczadow_2013

Co roku w połowie lipca grupa zapaleńców (oczywiście Bożych) przybywa do Polańczyka oraz wychodzi na bieszczadzkie szlaki, aby z wypoczywającymi tam ludźmi dzielić sie Dobrą Nowiną. W tym roku wyruszyli tak także wolontariusze z Laszek...

letni_wypoczynek_z_caritas_polska

Dziewięcioro dzieci uczących się w szkołach na terenie naszej parafii weźmie udział w turnusach organizowanych przez Cartias Archidiecezji Przemyskiej.

Ognisko

5.07.2013.r
ognisko

Czas szybko mija, aby zatrzymać go choć na chwilę warto wrócić do minionych wydarzeń - temu miało służyć wspólne ognisko.

przedstawienie__zakochany_bog_

To już drugie przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną, którą tworzy młodzież z ZS w Laszkach. Tym razem inspiracją dla młodych artystów stała się książka Daniela Ange "Zraniony Pasterz"

poszerzenie_grupy_parafialnej_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

W uroczystość św. Piotra i Pawła podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 jedenastoosobowa grupa młodzieży z naszej parafii otrzymała emblematy (czyli zewnętrzna znak przynależności do Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej)

zakonczenie_roku_szkolnego_2012-2013

Wspólną Eucharystią dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Laszkach podziękowała Bogu za szczęśliwe zakończenie szkolnych zmagań. Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Marian Karbowski, a kazanie wygłosił ks. Łukasz Nycz.

rodzinny_festyn_ewangelizacyjny_w_laszkach

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 23 czerwca odbył się Ewangelizacyjny Festyn Rodzinny. Był on szczególnym wydarzeniem podczas, którego nie zabrakło zabawy i radosci, ale również duchowego akcentu. Wszystko to miało na celu promować chrześcijański sposób spędzania niedzieli we wspólnocie rodzinnej.

wizyta_w_domu_opieki_spolecznej_w_wielkich_oczach

Grupa dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Laszkach udała się do Wielkich Oczu, aby tam spędzić przedpołudnie wraz z młodymi miszkańcami Domu Opieki Spolecznej.

Wycieczka do Lwowa

3.06.2013.r
wycieczka_do_lwowa

W dniach 8-9 czerwca 2013 r. mlodzież z naszej parafii pod opieką ks. Łukasza, p. Grażyby Seredy oraz p. Barbary Strawy udała się na wycieczke do Lwowa.

Festyn Rodzinny

2.06.2013.r
festyn_rodzinny

23 czerwca w naszej parafii we współpracy z Zespołem Szkół w Laszkach odbędzie się Festyn Rodzinny!

«|  5  6  7  8  9  10  11  |»