Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

akcja_ram-u__papieskie_kremowki_

W ramach obochodów Dnia Papieskiego i wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II, który jest założycielem Ruchu Apostolstwa Młodzieży, RAM w niedziele rozprowadzał papieskie kremówki.
Dochoód został przeznaczony na potrzeby wspólnoty. 

Zapraszamy do galerii :)

Konkurs Papieski

20.10.2017.r
konkurs_papieski

Mołodzież z naszej parafii, z VII klasy SP oraz z gimnazjum wzięła udział w Konkursie Papieskim w ramach obchodów Dnia Papieskiego pod hasłem: "Jan Paweł II - idźmy naprzód z nadzieją". Konkurs zorganizowała Akcja Katolicka Archidiecezji Przemyskiej.

Zadaniem było napisanie pracy w dowolniej formie literackiej na temat: "Maryja w życiu i posłudze św. Jana Pawła II i w moim".

W etapie dekanalnym trzy prace zostały najlepiej ocenione, w tym dwie z naszej parafii: Konrada Półtoraka (2 gimn.) oraz Wiktorii Środzińskiej (VII SP).  W Archiprezbiteracie te dwie prace zostały wyróżnione. Nagrody zostały wręczone w Starej Wsi.
Serdecznie gratulujemy!

Galeria z wręczania nagród: http://www.akprzemyska.pl/galeria/

poswiecenie_rozancow

Na początku października zostały poświęcone różańce dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. W tym roku w naszej parafii do pęłnego uczestnictwa w Najświętszej Ofierze przygotowuje się 30 dzieci. Pamiętajmy w modlitwie o tych dzieciach i ich rodzinach. 
Zapraszamy do galerii :)

RÓŻANIEC DO GRANIC

30.09.2017.r
rÓŻaniec_do_granic

Organizowany jest wyjaz do Wielkich Oczu na "Różaniec do granic". W pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej, udamy się na granice Polski, by modlić się na różańcu. Chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. 

PLAN:

  • 9:30 wyjazd z Laszek przez Korzenice
  • 10:30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
  • 11:00 Eucharystia
  • 12:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, po nabożeństwie posiłek we własnym zakresie i przejście do granic kraju
  • 14:00 Modlitwa różańcowa
  • 15:30 Modlitwa na zakończenie
  • Powród

Cena: 8 zł

Zapisy w zakrystii lub u Ks. Katechety

Zachęcamy także do prywatnego przyjazdu. 

Odpust w Korzenicy

11.09.2017.r
odpust_w_korzenicy

W święto Narodzenia NMP w Korzenicy odbyła się uroczystość odpustowa. Ks. Daniel Odor wraz z ks. Tadeuszem Grendą i ks. Łukaszem Chrunikiem odprawili Mszę Świętą. Po zakończonej Eucharystii zostały poświęcone ziarna zbóż oraz odbyła się procesja eucharystyczna wokół świątyni.

8 września to także dzień i imienin ks. proboszcza Mariana Karbowskiego. Z tej okazji parafianie złożyli Księdzu Prałatowi najserdeczniejsze życzenia. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwie. 

Zapraszamy do galerii :)

inauguracja_roku_szkolnego_2017-2018

4 września o godzinie 9:00, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Laszkach, uczestniczyli w inauguracyjnej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. prał. Marian Karbowski, a homilię do dzieci i młodzieży skierował ks. Bartłomiej. 

W Korzenicy Eucharystia rozpoczynająca nowy rok szkolny odbyła się o godzinie 8:00.

Życzymy wszystkim uczniom błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej oraz darów Ducha Świętego. 

xxxiii_dzien_wspolnoty_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

"Żniwo w prawdzie wielkie ale robotników mało (...) Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki" Łk 10, 2-3

W pierwszą sobotę września, odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Podczas uroczystej Eucharystii, pod przewodnictwem ks. abp Adama Szala, zostało pobłogosławionych 67 kandydatów na animatora RAM oraz 8 moderatorów świeckich. Wśrod nowych animatorów, były trzy nasze parafianki.

Wszystkim nowym animatorom gratulujemy ukończonej formacji, cieszymy się że zostali wybrani przez naszego Pana do tej zaszczytnej posługi. Jednocześnie życzymy wielu łask, wytrwałości i gorliwości w ich posłudze.

ognisko_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

We wtorek, 29 sierpnia, odbyło się pierwsze spotkanie RAM-u po przerwie wakacyjnej. Członkowie wspólnoty rozpoczęli rok formacyjny wspólną Eucharystią, a następnie spędzili czas przy ognisku, któremu towarzyszyła dobra atmosfera, zabawa i śpiew.

Na spotkania RAM-u zapraszamy wszystkich uczniów od 7 klasy, ruszamy już 7 września! :)

Zapraszamy do galerii :) 

pielgrzymka_na_jubileusz_koronacji_cudownego_obrazu_na_jasnej_gorze

W sobotę 26 sierpnia, grupa pielgrzymów z naszej parafii wybrała się do Częstochowy, aby uczestniczyć w obchodach jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu. Wierni uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu Obrazu, a następnie w modlitewnym czuwaniu pod hasłem "Maryja w dziejach Kościoła i narodu". Uroczysta Msza Święta odbyła się na jasnogórskim szczycie o godz. 11:00, pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce apb Salvatore Pannocchio, a homilę wygłosił prymas Polski abp Wojciech Polak.

W drodze powrotnej pielgrzymi zatrzymali się w Krakowie, aby zwiedzić centrum św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Zapraszamy do galerii :)

wielki_odpust_kalwaryjski

Jak co roku parafianie z Laszek uczestniczyli w Wielkim Odpuście Kalwaryjskim. Uroczyście i bardzo licznie wzięli udział w Dróżkach Pogrzebu i Wniebowzięcia Matki Bożej, składających się z 14 stacji. Modlitwa i wspólny śpiew odbyły się na łonie pięknej natury.

Zapraszamy do galerii :)

wycieczka_ministrantow

29 czerwca najlepsi ministranci ze szkoły podstawowej oraz 1 i 2 gimnazjum, udali się na wycieczkę do Rzeszowa i Futomy. Odwiedzili wiele interesujących miejsc. Wycieczka zakończyła się ogniskiem w Futomie. 

Zapraszamy do galerii :)

koncert_jednego_serca_jednego_ducha

Od 2003 roku tradycją jest, że w dzień Bożego Ciała jest organizowany koncert "Jednego Serca, Jednego Ducha" w Rzeszowie. Wielu ludzi gromadzi się, aby wspólnie przez śpiew i modlitwę uwielbić Pana Boga. Na koncert wybrała się również młodzież z naszej parafii. 

Boże Ciało

16.06.2017.r
boze_cialo

"Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba..."Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypadła  na 15 czerwca. W tym dniu uroczysta Msza Święta, w Laszkach odbyła się o godzinie 9:00. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Marian Karbowski, a homilię wygłosił ks. Bartłomiej Dziepak. Następnie przez naszą miejscowość przeszła procesja do czterech ołtarzy. 

Zapraszamy do galerii :) 

Przyjęcie Emblematów

22.05.2017.r
przyjecie_emblematow

"My przez Pana powołani i przez Niego dziś posłani,chcemy służyć Kościołowi, Światu, Polsce Narodowi..." 

W sobotę, 20 maja, po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym, miało miejsce przyjęcie nowych członków Ruchu Apostolsta Młodzieży po przez nałożenie emblematów. Do parafialnej grupy Rruchu Apostolstwa Młodzieży dołączyli: Anna Piekuś, Karolina Piekuś, Sylwia Gonciarz, Agata Sycz, Julia Szczybyło, Dominik Kowalski oraz Konrad Półtorak.

Nowym RAM-owiczom jak i całej grupie życzymy, aby stali się prawdziwymi Apostołami Jezusa, nieustanie pogłębiali swoją wiarę oraz mężnie ją wyznawali. 

Zapraszamy do galerii :) 

odpust_parafialny_-_laszki_2017

Co roku 15 maja w wspomnienie św. Zofii obchodzimy Uroczystość Odpustową. Uroczystej sumie z udziałem wielu parafian i gości przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr. Łukasz Jastrzębski, ceremoniarz archidiecezjalny. Koncelebrował ks. Łukasz Szydełko, były katecheta naszej parafii. 

Zapraszamy do galerii :) 

Biały Tydzień

16.05.2017.r
bialy_tydzien

"Z Tobą pragnę się spotykać, to dziecięce me pragnienie, na Twe przyjście będę czekać, nie opuszczę Ciebie nie..."

Dzieci, które pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej, tradycyjnie przez tydzień dziękują Bogu za dar Najświętszego Sakramenntu. 

pierwsza_komunia_Świeta

"Wszystko Tobie oddać pragnę i dla Ciebie tylko żyć. Chcę Cię Jezu kochać wiernie, dzieckiem Twoim zawsze być..."

14 maja dzieci z trzecich klas SP z Laszek i Korzenicy, po raz pierwszy w pełni uczestniczyli we Mszy Świętej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz.

Życzymy dzieciom Pierwszokomunijnym pięknego wzrastania w wierze oraz wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa na każdy dzień. 

Nabożeństwa Majowe

1.05.2017.r
nabozenstwa_majowe

Od pierwszego maja rozpoczęły się nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej. Są one odprawiane wieczorami w kościołach, przy krzyżach i kapliczkach, ich centralną częścią jest śpiew Litanii Loretańskiej.

W naszym kościele parafialnym nabożeństwa majowe rozpoczynają się Mszą Świętą o godzinie 18:00. Wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych nabożeństwach, a w szczególności dzieci, które przez cały miesiąc po majówce otrzymują naklejki z ciekawymi informacjami o objawieniach fatimskich. 

niedziela_wielkanocna_–_rezurekcja

 

„Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyzujcie
Wszyscy w Chrystusa wierzący, 
weselcie się, radujcie. 
Bo zmartwychwstał samowładnie, 
jak przepowiedział dokładnie. 
Alleluja, alleluja…”

Nadszedł radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego.
W Niedzielę Wielkanocną Msza Święta Rezurekcyjna odbyła się o godzinie 6:00 z uroczystą procesją wokół kościoła. Eucharystii przewodniczył i  homilię wygłosił Ksiądz Proboszcz.

Zapraszamy do galerii :)

Życzenia Wielkanocne

15.04.2017.r
Życzenia_wielkanocne

 

Po czasie zadumy, rozmyślania i przeżywania Męki Pańskiej, przychodzi czas Zmartwychwstania, czas zwycięstwa Bożej Miłości nad śmiercią!

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy naszym Parafianom, aby każdy pozwolił wejść Jezusowi w swoje życie. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni  Wasze serca pokojem oraz radością.

 

Niech Zmartwychwstały Jezus, w którym wszystko się wypełniło, będzie źródłem waszej mocy w nieustanym nawracaniu się i życiu Ewangelią na co dzień.

 

Nade wszystko niech Zmartwychwstały Pan napełni Was łaskami zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Błogosławionych świąt! 

«|  1  2  3  4  5  6  7  |»