Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

xxxiii_dzien_wspolnoty_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

"Żniwo w prawdzie wielkie ale robotników mało (...) Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki" Łk 10, 2-3

W pierwszą sobotę września, odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Podczas uroczystej Eucharystii, pod przewodnictwem ks. abp Adama Szala, zostało pobłogosławionych 67 kandydatów na animatora RAM oraz 8 moderatorów świeckich. Wśrod nowych animatorów, były trzy nasze parafianki.

Wszystkim nowym animatorom gratulujemy ukończonej formacji, cieszymy się że zostali wybrani przez naszego Pana do tej zaszczytnej posługi. Jednocześnie życzymy wielu łask, wytrwałości i gorliwości w ich posłudze.

ognisko_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

We wtorek, 29 sierpnia, odbyło się pierwsze spotkanie RAM-u po przerwie wakacyjnej. Członkowie wspólnoty rozpoczęli rok formacyjny wspólną Eucharystią, a następnie spędzili czas przy ognisku, któremu towarzyszyła dobra atmosfera, zabawa i śpiew.

Na spotkania RAM-u zapraszamy wszystkich uczniów od 7 klasy, ruszamy już 7 września! :)

Zapraszamy do galerii :) 

pielgrzymka_na_jubileusz_koronacji_cudownego_obrazu_na_jasnej_gorze

W sobotę 26 sierpnia, grupa pielgrzymów z naszej parafii wybrała się do Częstochowy, aby uczestniczyć w obchodach jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu. Wierni uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu Obrazu, a następnie w modlitewnym czuwaniu pod hasłem "Maryja w dziejach Kościoła i narodu". Uroczysta Msza Święta odbyła się na jasnogórskim szczycie o godz. 11:00, pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce apb Salvatore Pannocchio, a homilę wygłosił prymas Polski abp Wojciech Polak.

W drodze powrotnej pielgrzymi zatrzymali się w Krakowie, aby zwiedzić centrum św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Zapraszamy do galerii :)

wielki_odpust_kalwaryjski

Jak co roku parafianie z Laszek uczestniczyli w Wielkim Odpuście Kalwaryjskim. Uroczyście i bardzo licznie wzięli udział w Dróżkach Pogrzebu i Wniebowzięcia Matki Bożej, składających się z 14 stacji. Modlitwa i wspólny śpiew odbyły się na łonie pięknej natury.

Zapraszamy do galerii :)

wycieczka_ministrantow

29 czerwca najlepsi ministranci ze szkoły podstawowej oraz 1 i 2 gimnazjum, udali się na wycieczkę do Rzeszowa i Futomy. Odwiedzili wiele interesujących miejsc. Wycieczka zakończyła się ogniskiem w Futomie. 

Zapraszamy do galerii :)

koncert_jednego_serca_jednego_ducha

Od 2003 roku tradycją jest, że w dzień Bożego Ciała jest organizowany koncert "Jednego Serca, Jednego Ducha" w Rzeszowie. Wielu ludzi gromadzi się, aby wspólnie przez śpiew i modlitwę uwielbić Pana Boga. Na koncert wybrała się również młodzież z naszej parafii. 

Boże Ciało

16.06.2017.r
boze_cialo

"Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba..."Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypadła  na 15 czerwca. W tym dniu uroczysta Msza Święta, w Laszkach odbyła się o godzinie 9:00. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Marian Karbowski, a homilię wygłosił ks. Bartłomiej Dziepak. Następnie przez naszą miejscowość przeszła procesja do czterech ołtarzy. 

Zapraszamy do galerii :) 

Przyjęcie Emblematów

22.05.2017.r
przyjecie_emblematow

"My przez Pana powołani i przez Niego dziś posłani,chcemy służyć Kościołowi, Światu, Polsce Narodowi..." 

W sobotę, 20 maja, po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym, miało miejsce przyjęcie nowych członków Ruchu Apostolsta Młodzieży po przez nałożenie emblematów. Do parafialnej grupy Rruchu Apostolstwa Młodzieży dołączyli: Anna Piekuś, Karolina Piekuś, Sylwia Gonciarz, Agata Sycz, Julia Szczybyło, Dominik Kowalski oraz Konrad Półtorak.

Nowym RAM-owiczom jak i całej grupie życzymy, aby stali się prawdziwymi Apostołami Jezusa, nieustanie pogłębiali swoją wiarę oraz mężnie ją wyznawali. 

Zapraszamy do galerii :) 

odpust_parafialny_-_laszki_2017

Co roku 15 maja w wspomnienie św. Zofii obchodzimy Uroczystość Odpustową. Uroczystej sumie z udziałem wielu parafian i gości przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr. Łukasz Jastrzębski, ceremoniarz archidiecezjalny. Koncelebrował ks. Łukasz Szydełko, były katecheta naszej parafii. 

Zapraszamy do galerii :) 

Biały Tydzień

16.05.2017.r
bialy_tydzien

"Z Tobą pragnę się spotykać, to dziecięce me pragnienie, na Twe przyjście będę czekać, nie opuszczę Ciebie nie..."

Dzieci, które pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej, tradycyjnie przez tydzień dziękują Bogu za dar Najświętszego Sakramenntu. 

pierwsza_komunia_Świeta

"Wszystko Tobie oddać pragnę i dla Ciebie tylko żyć. Chcę Cię Jezu kochać wiernie, dzieckiem Twoim zawsze być..."

14 maja dzieci z trzecich klas SP z Laszek i Korzenicy, po raz pierwszy w pełni uczestniczyli we Mszy Świętej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz.

Życzymy dzieciom Pierwszokomunijnym pięknego wzrastania w wierze oraz wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa na każdy dzień. 

Nabożeństwa Majowe

1.05.2017.r
nabozenstwa_majowe

Od pierwszego maja rozpoczęły się nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej. Są one odprawiane wieczorami w kościołach, przy krzyżach i kapliczkach, ich centralną częścią jest śpiew Litanii Loretańskiej.

W naszym kościele parafialnym nabożeństwa majowe rozpoczynają się Mszą Świętą o godzinie 18:00. Wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych nabożeństwach, a w szczególności dzieci, które przez cały miesiąc po majówce otrzymują naklejki z ciekawymi informacjami o objawieniach fatimskich. 

niedziela_wielkanocna_–_rezurekcja

 

„Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyzujcie
Wszyscy w Chrystusa wierzący, 
weselcie się, radujcie. 
Bo zmartwychwstał samowładnie, 
jak przepowiedział dokładnie. 
Alleluja, alleluja…”

Nadszedł radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego.
W Niedzielę Wielkanocną Msza Święta Rezurekcyjna odbyła się o godzinie 6:00 z uroczystą procesją wokół kościoła. Eucharystii przewodniczył i  homilię wygłosił Ksiądz Proboszcz.

Zapraszamy do galerii :)

Życzenia Wielkanocne

15.04.2017.r
Życzenia_wielkanocne

 

Po czasie zadumy, rozmyślania i przeżywania Męki Pańskiej, przychodzi czas Zmartwychwstania, czas zwycięstwa Bożej Miłości nad śmiercią!

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy naszym Parafianom, aby każdy pozwolił wejść Jezusowi w swoje życie. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni  Wasze serca pokojem oraz radością.

 

Niech Zmartwychwstały Jezus, w którym wszystko się wypełniło, będzie źródłem waszej mocy w nieustanym nawracaniu się i życiu Ewangelią na co dzień.

 

Nade wszystko niech Zmartwychwstały Pan napełni Was łaskami zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Błogosławionych świąt! 

wielkanocna_zbiorka_zywnosci_-_posumowanie

W Wielki Piątek, zebrana żywność została przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej parafii. Młodzież z RAM-u zrobiła ozdobne paczki.
Wszystkim, którzy dołączyli się do świątecznej zbiórki żywności składamy serdeczne Bóg  Zapłać!

Zapraszamy do galerii :) 

Triduum Paschalne

13.04.2017.r
triduum_paschalne

Wielki Czwartek w Kościele katolickim rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. To szczególny czas w kalendarzu liturgicznym, podczas którego wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

W Wielki Czwartek świętujemy ustanowienie dwóch sakramentów: Święceń oraz Eucharystię.


Wielki Piątek jest to dzień sądu , męki  i śmierci Jezusa Chrystusa.  W Kościele jest odprawiana droga krzyżowa oraz zostaje odczytany opis męki Chrystusa.  Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy Świętej.

Tradycyjnie w Wielką Sobotę dokonywany jest obrzęd poświęcenia pokarmów spożywanych podczas śniadania w Niedzielę Wielkanocną.Mszę Wigilii Paschalnej sprawuje się dopiero po zapadnięciu zmroku. Należy ona do obchodu Niedzieli Wielkanocnej. 

Zapraszamy do galerii :) 

spotkanie_mlodych_archidiecezji_przemyskiej_2017-_ustrzyki_dolne

W dniach 7-9 kwiecień 2017r. młodzież z całej Archidiecezji Przemyskiej uczestniczyła w Ustrzykach Dolnych w Spotkaniu Młodych, które odbyło się pod hasłem: "Idźcie i głoście". Takie spotkania w naszej archidiecezji odbywają się od 1994roku.

W tym roku zgodnie z tradycją spotkanie rozpoczęło się w piątek zawiązaniem wspólnoty oraz Celebracją Nabożeństwa "Idźcie i głoście", w kościołach stacyjnych. W sobotę w planie była Eucharystia oraz spotkanie w grupach, natomiast popołudniu odbyło się spotkanie z cyklu "Dumni z Ewangelii". Z młodzieżą spotkali się m.in. aktorka Patrycja Hurlak, zespół klerycki WSD Przemyśl "SPES" oraz "Siewcy Lednicy", a także odbyła się projekcja filmu "Karpaty Wschodnie". Wieczorem w kościołach stacyjnych odbyło się nabożeństwo Adoracji Krzyża "Oto Matka Twoja", prowadzone przez naszych księży biskupów. Niedziela Palmowa rozpoczeła się Jutrznią, a następnie odbyła się praca w grupach. Punktem kulminacyjnym całego spotkania była wspólna Msza Święta pod przewodnictwem ks. apb. Adama Szala, podczas której został przkazany Krzyż Spotkań Młodych, młodzieży z Radymna, to właśnie tam odbędzie się przyszłoroczny SMAP.

W tym wydarzeńu uczestniczyła również młodzież z naszej parafii, a jej kościołem stacyjnym, była parafia Św. Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych.

Zapraszamy do galerii :)

rekolekcje_wielkopostne_2017

Od 2 do 5 kwietnia w naszej parafii trwały rekolekcje Wielkopostne, prowadzone przez ks. Marka Romańczaka, sercanina. W planie rekolekcji była nauka stanowa dla młodzieży, żon i matek oraz dla mężów i ojców.

Nakuki rekolekcyjne były w szkole podstawowej w Laszkach i Korzenicy.

Zapraszamy do galerii :) 

zapisy_-_wakacje_z_bogiem_2017

Za niedługo ruszają zapisy na rekolekcje wakacyjne,organizowane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży, w Wybrzeżu koło Dubiecka oraz w Ustrzykach Górnych.  Już teraz serdecznie zapraszamy młodzież na "Wakaje z Bogiem"!

Turnusy:

Nr

turnusu

Terminy

rekolekcyjne

Ustrzyki

Górne 

Wybrzeżye

k. Dubiecka 

 I  26.06.-03.07. o RAM   II Dziewczynki Maryi
II  03.07.- 10.07. II o RAM   I o RAM
III  10.07.-17.07.  III oRAM   II o Mały Apostoł
IV  17.07.-24.07.   I o RAM  III o RAM
 24.07.-31.07. II o RAM   I Dziewczynki Maryi
VI   31.07.-07.08. III o RAM   II RAM
VII   07.08.-14.08. o RAM   I Mały Apostoł
VIII  14.08.-21.08.  II o RAM   II o Dziewczynki Maryi
IX  21.08.-28.08.  III o RAM  I o RAM
28.08.-01.09.  IV o RAM    ------------

Turniej Ministrantów

22.03.2017.r
turniej_ministrantow

18 marca w Chotyńcu odbył się Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Radymno II. W kategorii gimnazjum Piotr Gonciarz i Tomasz Pazyniak zajęli 2 miejsce. W kadtegorii szkoła podstawowa Wiktor Gancarz i Piotr Kobyłko zajęli 3 miejsce.

Króluj nam Chryde!

Zapraszamy do galerii :) 

«|  1  2  3  4  5  6  7  |»