Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

odpust_parafialny_-_laszki_2017

Co roku 15 maja w wspomnienie św. Zofii obchodzimy Uroczystość Odpustową. Uroczystej sumie z udziałem wielu parafian i gości przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr. Łukasz Jastrzębski, ceremoniarz archidiecezjalny. Koncelebrował ks. Łukasz Szydełko, były katecheta naszej parafii. 

Zapraszamy do galerii :) 

Biały Tydzień

16.05.2017.r
bialy_tydzien

"Z Tobą pragnę się spotykać, to dziecięce me pragnienie, na Twe przyjście będę czekać, nie opuszczę Ciebie nie..."

Dzieci, które pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej, tradycyjnie przez tydzień dziękują Bogu za dar Najświętszego Sakramenntu. 

pierwsza_komunia_Świeta

"Wszystko Tobie oddać pragnę i dla Ciebie tylko żyć. Chcę Cię Jezu kochać wiernie, dzieckiem Twoim zawsze być..."

14 maja dzieci z trzecich klas SP z Laszek i Korzenicy, po raz pierwszy w pełni uczestniczyli we Mszy Świętej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz.

Życzymy dzieciom Pierwszokomunijnym pięknego wzrastania w wierze oraz wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa na każdy dzień. 

Nabożeństwa Majowe

1.05.2017.r
nabozenstwa_majowe

Od pierwszego maja rozpoczęły się nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej. Są one odprawiane wieczorami w kościołach, przy krzyżach i kapliczkach, ich centralną częścią jest śpiew Litanii Loretańskiej.

W naszym kościele parafialnym nabożeństwa majowe rozpoczynają się Mszą Świętą o godzinie 18:00. Wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych nabożeństwach, a w szczególności dzieci, które przez cały miesiąc po majówce otrzymują naklejki z ciekawymi informacjami o objawieniach fatimskich. 

niedziela_wielkanocna_–_rezurekcja

 

„Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyzujcie
Wszyscy w Chrystusa wierzący, 
weselcie się, radujcie. 
Bo zmartwychwstał samowładnie, 
jak przepowiedział dokładnie. 
Alleluja, alleluja…”

Nadszedł radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego.
W Niedzielę Wielkanocną Msza Święta Rezurekcyjna odbyła się o godzinie 6:00 z uroczystą procesją wokół kościoła. Eucharystii przewodniczył i  homilię wygłosił Ksiądz Proboszcz.

Zapraszamy do galerii :)

Życzenia Wielkanocne

15.04.2017.r
Życzenia_wielkanocne

 

Po czasie zadumy, rozmyślania i przeżywania Męki Pańskiej, przychodzi czas Zmartwychwstania, czas zwycięstwa Bożej Miłości nad śmiercią!

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy naszym Parafianom, aby każdy pozwolił wejść Jezusowi w swoje życie. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni  Wasze serca pokojem oraz radością.

 

Niech Zmartwychwstały Jezus, w którym wszystko się wypełniło, będzie źródłem waszej mocy w nieustanym nawracaniu się i życiu Ewangelią na co dzień.

 

Nade wszystko niech Zmartwychwstały Pan napełni Was łaskami zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Błogosławionych świąt! 

wielkanocna_zbiorka_zywnosci_-_posumowanie

W Wielki Piątek, zebrana żywność została przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej parafii. Młodzież z RAM-u zrobiła ozdobne paczki.
Wszystkim, którzy dołączyli się do świątecznej zbiórki żywności składamy serdeczne Bóg  Zapłać!

Zapraszamy do galerii :) 

Triduum Paschalne

13.04.2017.r
triduum_paschalne

Wielki Czwartek w Kościele katolickim rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. To szczególny czas w kalendarzu liturgicznym, podczas którego wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

W Wielki Czwartek świętujemy ustanowienie dwóch sakramentów: Święceń oraz Eucharystię.


Wielki Piątek jest to dzień sądu , męki  i śmierci Jezusa Chrystusa.  W Kościele jest odprawiana droga krzyżowa oraz zostaje odczytany opis męki Chrystusa.  Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy Świętej.

Tradycyjnie w Wielką Sobotę dokonywany jest obrzęd poświęcenia pokarmów spożywanych podczas śniadania w Niedzielę Wielkanocną.Mszę Wigilii Paschalnej sprawuje się dopiero po zapadnięciu zmroku. Należy ona do obchodu Niedzieli Wielkanocnej. 

Zapraszamy do galerii :) 

spotkanie_mlodych_archidiecezji_przemyskiej_2017-_ustrzyki_dolne

W dniach 7-9 kwiecień 2017r. młodzież z całej Archidiecezji Przemyskiej uczestniczyła w Ustrzykach Dolnych w Spotkaniu Młodych, które odbyło się pod hasłem: "Idźcie i głoście". Takie spotkania w naszej archidiecezji odbywają się od 1994roku.

W tym roku zgodnie z tradycją spotkanie rozpoczęło się w piątek zawiązaniem wspólnoty oraz Celebracją Nabożeństwa "Idźcie i głoście", w kościołach stacyjnych. W sobotę w planie była Eucharystia oraz spotkanie w grupach, natomiast popołudniu odbyło się spotkanie z cyklu "Dumni z Ewangelii". Z młodzieżą spotkali się m.in. aktorka Patrycja Hurlak, zespół klerycki WSD Przemyśl "SPES" oraz "Siewcy Lednicy", a także odbyła się projekcja filmu "Karpaty Wschodnie". Wieczorem w kościołach stacyjnych odbyło się nabożeństwo Adoracji Krzyża "Oto Matka Twoja", prowadzone przez naszych księży biskupów. Niedziela Palmowa rozpoczeła się Jutrznią, a następnie odbyła się praca w grupach. Punktem kulminacyjnym całego spotkania była wspólna Msza Święta pod przewodnictwem ks. apb. Adama Szala, podczas której został przkazany Krzyż Spotkań Młodych, młodzieży z Radymna, to właśnie tam odbędzie się przyszłoroczny SMAP.

W tym wydarzeńu uczestniczyła również młodzież z naszej parafii, a jej kościołem stacyjnym, była parafia Św. Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych.

Zapraszamy do galerii :)

rekolekcje_wielkopostne_2017

Od 2 do 5 kwietnia w naszej parafii trwały rekolekcje Wielkopostne, prowadzone przez ks. Marka Romańczaka, sercanina. W planie rekolekcji była nauka stanowa dla młodzieży, żon i matek oraz dla mężów i ojców.

Nakuki rekolekcyjne były w szkole podstawowej w Laszkach i Korzenicy.

Zapraszamy do galerii :) 

zapisy_-_wakacje_z_bogiem_2017

Za niedługo ruszają zapisy na rekolekcje wakacyjne,organizowane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży, w Wybrzeżu koło Dubiecka oraz w Ustrzykach Górnych.  Już teraz serdecznie zapraszamy młodzież na "Wakaje z Bogiem"!

Turnusy:

Nr

turnusu

Terminy

rekolekcyjne

Ustrzyki

Górne 

Wybrzeżye

k. Dubiecka 

 I  26.06.-03.07. o RAM   II Dziewczynki Maryi
II  03.07.- 10.07. II o RAM   I o RAM
III  10.07.-17.07.  III oRAM   II o Mały Apostoł
IV  17.07.-24.07.   I o RAM  III o RAM
 24.07.-31.07. II o RAM   I Dziewczynki Maryi
VI   31.07.-07.08. III o RAM   II RAM
VII   07.08.-14.08. o RAM   I Mały Apostoł
VIII  14.08.-21.08.  II o RAM   II o Dziewczynki Maryi
IX  21.08.-28.08.  III o RAM  I o RAM
28.08.-01.09.  IV o RAM    ------------

Turniej Ministrantów

22.03.2017.r
turniej_ministrantow

18 marca w Chotyńcu odbył się Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Radymno II. W kategorii gimnazjum Piotr Gonciarz i Tomasz Pazyniak zajęli 2 miejsce. W kadtegorii szkoła podstawowa Wiktor Gancarz i Piotr Kobyłko zajęli 3 miejsce.

Króluj nam Chryde!

Zapraszamy do galerii :) 

_wielkanocna_zbiorka_zywnosci_2017_

Młodzież z RAM-u przygotowała własnoręcznie plakaty informujące o wielkanocnej zbiórce żywności. Zostały one umieszczone w sklepach na terenie naszej parafii. Zebrane produkty zostaną dostarczone do najbardziej potrzebujących rodzin z Laszek i Korzenicy.

Serdecznie zachęcamy, do wsparcia tego szlachetnego dzieła niesienia pomocy!


Zapraszamy do galerii :) 

poswiecenie_i_rozdanie_modlitewnikow

W środę, 15 lutego br. na Mszy Świętej o godzinie 17:00, której przewodniczył ks. Bartłomiej Dziepak, zostały poświęcone i rozdane modlitewniki. Otrzymałe je dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Wręczoe książeczki będą pomagać najmłodszym lepiej przygotować się do sakramentu spowiedzi, oraz do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. 

Pamiętajmy w modlitwie o tych dzieciach i ich rodzinach. 

Zpraszamy do galerii :) 

"Ferie z Bogiem"

25.01.2017.r
_ferie_z_bogiem_

W Wybrzeżu koło Dubiecka, jak co roku zostały zorganizowane rekolekcje feriowe przez Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. 

Młodzież uczestniczyła w trzech turnusach prowadzonych przez: ks. Bartosza Grędę (16-18 stycznia), ks. Łukasza Nycza (18-20 stycznia) oraz ks. Dominika Długosza (22-24 stycznia). Dla dzieci ze szkoły podstawowej został zorganizowany jeden turnus w dniach 20-22 stycznia, który poprowadził ks. Daniel Odor. 

Kolęda Misyjna 2017

6.01.2017.r
koleda_misyjna_2017

Stało się tradycją, że młodzież z naszej parafii w Uroczystość Obiawienia Pańskiego odwiedza domy naszej parafii z kolędą misyjną. W tym roku kolędnicy wsparli, piękne dzieło pomocy dla dzieci w Tajlandii. Zostało uzbierane 1840 zł.

Serdecznie dziękujemy naszej młodzieży, że pomimo zimna wytrwali i z radością zaangożowali się. Parafianom zaś składamy serdeczne "Bóg Zapłać", za przyjęcie naszych kolędników oraz za wsparcie tej pięknej inicjatywy. 

Życzenia Świąteczne

24.12.2016.r
Życzenia_Świateczne

"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski        i prawdy." J 1,14Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia:

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Błogosławieństwa Bożej Dzieciny.

Aby narodzony Syn Boży błogosławił i rozjaśniał ciemności światłem, które bije od Niego samego.

Zaś niech Nowy Rok 2017 będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych marzeń.

Szczęść Boże!

podsumowanie_akcji__przedswiateczna_zbiorka_zywnosci_

Z dniem 22 grudnia, zakończyła się przedświąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących. Młodzież z RAM-u zebrała produkty ze wszystkich sklepów, a następnie przygotowała z nich dwadzieścia paczek. Następnego dnia zostały one zawiezione do najbardziej potrzebujących rodzin. Wierzymy że dzięki Waszej dobroci serca, te święta będą dla nich jeszcze bardziej radośniejsze.

Wszystkim, którzy wsparli to wspaniałe dzieło pomocy,                    składamy serdeczne Bog Zapłać!

Zapraszamy do galerii :)

przygotowanie_dekoracji_swiatecznych

Z okazji zbiżających się świąt Bożego Narodzenia, w naszym kościele parafialnym Akcja Katolicka wraz z RAM-em, przygotowała dekoracje świąteczne. Wszyscy w gorącym zapale ubierali choinki i przystrajali szopkę. Efektem ich pracy jest pięknie ozdobiona nasza świątynia.

Zapraszamy do galerii :)

poswiecenie_i_nalozenie_cudownych_medalikow_dzieciom_przygotowujacym_sie_do_i_komunii_Świetej

W uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, otrzymały cudowny medalik. Podczas Eucharystii zostały one poświęcone i nałożone każdemu dziecku. Mszy Świętej przewodniczył ks. Bartłomiej, który przygotowuje trzecioklasistów do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Prośmy w modlitwie o potrzebne łaski dla dzieci i ich rodzin.

O Maryjo Niepokalanie Poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy!

Zapraszamy do galerii :) 

«|  1  2  3  4  5  6  7  |»