Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

wielkanocna_zbiorka_zywnosci_-_posumowanie

W Wielki Piątek, zebrana żywność została przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej parafii. Młodzież z RAM-u zrobiła ozdobne paczki.
Wszystkim, którzy dołączyli się do świątecznej zbiórki żywności składamy serdeczne Bóg  Zapłać!

Zapraszamy do galerii :) 

Triduum Paschalne

13.04.2017.r
triduum_paschalne

Wielki Czwartek w Kościele katolickim rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. To szczególny czas w kalendarzu liturgicznym, podczas którego wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

W Wielki Czwartek świętujemy ustanowienie dwóch sakramentów: Święceń oraz Eucharystię.


Wielki Piątek jest to dzień sądu , męki  i śmierci Jezusa Chrystusa.  W Kościele jest odprawiana droga krzyżowa oraz zostaje odczytany opis męki Chrystusa.  Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy Świętej.

Tradycyjnie w Wielką Sobotę dokonywany jest obrzęd poświęcenia pokarmów spożywanych podczas śniadania w Niedzielę Wielkanocną.Mszę Wigilii Paschalnej sprawuje się dopiero po zapadnięciu zmroku. Należy ona do obchodu Niedzieli Wielkanocnej. 

Zapraszamy do galerii :) 

spotkanie_mlodych_archidiecezji_przemyskiej_2017-_ustrzyki_dolne

W dniach 7-9 kwiecień 2017r. młodzież z całej Archidiecezji Przemyskiej uczestniczyła w Ustrzykach Dolnych w Spotkaniu Młodych, które odbyło się pod hasłem: "Idźcie i głoście". Takie spotkania w naszej archidiecezji odbywają się od 1994roku.

W tym roku zgodnie z tradycją spotkanie rozpoczęło się w piątek zawiązaniem wspólnoty oraz Celebracją Nabożeństwa "Idźcie i głoście", w kościołach stacyjnych. W sobotę w planie była Eucharystia oraz spotkanie w grupach, natomiast popołudniu odbyło się spotkanie z cyklu "Dumni z Ewangelii". Z młodzieżą spotkali się m.in. aktorka Patrycja Hurlak, zespół klerycki WSD Przemyśl "SPES" oraz "Siewcy Lednicy", a także odbyła się projekcja filmu "Karpaty Wschodnie". Wieczorem w kościołach stacyjnych odbyło się nabożeństwo Adoracji Krzyża "Oto Matka Twoja", prowadzone przez naszych księży biskupów. Niedziela Palmowa rozpoczeła się Jutrznią, a następnie odbyła się praca w grupach. Punktem kulminacyjnym całego spotkania była wspólna Msza Święta pod przewodnictwem ks. apb. Adama Szala, podczas której został przkazany Krzyż Spotkań Młodych, młodzieży z Radymna, to właśnie tam odbędzie się przyszłoroczny SMAP.

W tym wydarzeńu uczestniczyła również młodzież z naszej parafii, a jej kościołem stacyjnym, była parafia Św. Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych.

Zapraszamy do galerii :)

rekolekcje_wielkopostne_2017

Od 2 do 5 kwietnia w naszej parafii trwały rekolekcje Wielkopostne, prowadzone przez ks. Marka Romańczaka, sercanina. W planie rekolekcji była nauka stanowa dla młodzieży, żon i matek oraz dla mężów i ojców.

Nakuki rekolekcyjne były w szkole podstawowej w Laszkach i Korzenicy.

Zapraszamy do galerii :) 

zapisy_-_wakacje_z_bogiem_2017

Za niedługo ruszają zapisy na rekolekcje wakacyjne,organizowane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży, w Wybrzeżu koło Dubiecka oraz w Ustrzykach Górnych.  Już teraz serdecznie zapraszamy młodzież na "Wakaje z Bogiem"!

Turnusy:

Nr

turnusu

Terminy

rekolekcyjne

Ustrzyki

Górne 

Wybrzeżye

k. Dubiecka 

 I  26.06.-03.07. o RAM   II Dziewczynki Maryi
II  03.07.- 10.07. II o RAM   I o RAM
III  10.07.-17.07.  III oRAM   II o Mały Apostoł
IV  17.07.-24.07.   I o RAM  III o RAM
 24.07.-31.07. II o RAM   I Dziewczynki Maryi
VI   31.07.-07.08. III o RAM   II RAM
VII   07.08.-14.08. o RAM   I Mały Apostoł
VIII  14.08.-21.08.  II o RAM   II o Dziewczynki Maryi
IX  21.08.-28.08.  III o RAM  I o RAM
28.08.-01.09.  IV o RAM    ------------

Turniej Ministrantów

22.03.2017.r
turniej_ministrantow

18 marca w Chotyńcu odbył się Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Radymno II. W kategorii gimnazjum Piotr Gonciarz i Tomasz Pazyniak zajęli 2 miejsce. W kadtegorii szkoła podstawowa Wiktor Gancarz i Piotr Kobyłko zajęli 3 miejsce.

Króluj nam Chryde!

Zapraszamy do galerii :) 

_wielkanocna_zbiorka_zywnosci_2017_

Młodzież z RAM-u przygotowała własnoręcznie plakaty informujące o wielkanocnej zbiórce żywności. Zostały one umieszczone w sklepach na terenie naszej parafii. Zebrane produkty zostaną dostarczone do najbardziej potrzebujących rodzin z Laszek i Korzenicy.

Serdecznie zachęcamy, do wsparcia tego szlachetnego dzieła niesienia pomocy!


Zapraszamy do galerii :) 

poswiecenie_i_rozdanie_modlitewnikow

W środę, 15 lutego br. na Mszy Świętej o godzinie 17:00, której przewodniczył ks. Bartłomiej Dziepak, zostały poświęcone i rozdane modlitewniki. Otrzymałe je dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Wręczoe książeczki będą pomagać najmłodszym lepiej przygotować się do sakramentu spowiedzi, oraz do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. 

Pamiętajmy w modlitwie o tych dzieciach i ich rodzinach. 

Zpraszamy do galerii :) 

"Ferie z Bogiem"

25.01.2017.r
_ferie_z_bogiem_

W Wybrzeżu koło Dubiecka, jak co roku zostały zorganizowane rekolekcje feriowe przez Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. 

Młodzież uczestniczyła w trzech turnusach prowadzonych przez: ks. Bartosza Grędę (16-18 stycznia), ks. Łukasza Nycza (18-20 stycznia) oraz ks. Dominika Długosza (22-24 stycznia). Dla dzieci ze szkoły podstawowej został zorganizowany jeden turnus w dniach 20-22 stycznia, który poprowadził ks. Daniel Odor. 

Kolęda Misyjna 2017

6.01.2017.r
koleda_misyjna_2017

Stało się tradycją, że młodzież z naszej parafii w Uroczystość Obiawienia Pańskiego odwiedza domy naszej parafii z kolędą misyjną. W tym roku kolędnicy wsparli, piękne dzieło pomocy dla dzieci w Tajlandii. Zostało uzbierane 1840 zł.

Serdecznie dziękujemy naszej młodzieży, że pomimo zimna wytrwali i z radością zaangożowali się. Parafianom zaś składamy serdeczne "Bóg Zapłać", za przyjęcie naszych kolędników oraz za wsparcie tej pięknej inicjatywy. 

Życzenia Świąteczne

24.12.2016.r
Życzenia_Świateczne

"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski        i prawdy." J 1,14Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia:

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Błogosławieństwa Bożej Dzieciny.

Aby narodzony Syn Boży błogosławił i rozjaśniał ciemności światłem, które bije od Niego samego.

Zaś niech Nowy Rok 2017 będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych marzeń.

Szczęść Boże!

podsumowanie_akcji__przedswiateczna_zbiorka_zywnosci_

Z dniem 22 grudnia, zakończyła się przedświąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących. Młodzież z RAM-u zebrała produkty ze wszystkich sklepów, a następnie przygotowała z nich dwadzieścia paczek. Następnego dnia zostały one zawiezione do najbardziej potrzebujących rodzin. Wierzymy że dzięki Waszej dobroci serca, te święta będą dla nich jeszcze bardziej radośniejsze.

Wszystkim, którzy wsparli to wspaniałe dzieło pomocy,                    składamy serdeczne Bog Zapłać!

Zapraszamy do galerii :)

przygotowanie_dekoracji_swiatecznych

Z okazji zbiżających się świąt Bożego Narodzenia, w naszym kościele parafialnym Akcja Katolicka wraz z RAM-em, przygotowała dekoracje świąteczne. Wszyscy w gorącym zapale ubierali choinki i przystrajali szopkę. Efektem ich pracy jest pięknie ozdobiona nasza świątynia.

Zapraszamy do galerii :)

poswiecenie_i_nalozenie_cudownych_medalikow_dzieciom_przygotowujacym_sie_do_i_komunii_Świetej

W uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, otrzymały cudowny medalik. Podczas Eucharystii zostały one poświęcone i nałożone każdemu dziecku. Mszy Świętej przewodniczył ks. Bartłomiej, który przygotowuje trzecioklasistów do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Prośmy w modlitwie o potrzebne łaski dla dzieci i ich rodzin.

O Maryjo Niepokalanie Poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy!

Zapraszamy do galerii :) 

spotkanie_ze_Świetym_mikolajem

Jak co roku 6 grudnia, do naszej świątytni przybył św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Najpierw wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły we Mszy Świętej, a potem oczekiwały niezwykłego gościa. Gdy Mikołaj pojawił się w drzwiach kościoła, wszyscy wspólnie powitali go piosenką. Każde dziecko otrzymało prezent.

Z ogromną niecierpliwością będziemy oczekiwać Jego przybycia za rok.


Zapraszamy go galerii :) 

akcja__przedswiateczna_zbiorka_zywnosci_

"Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" Mt 25,40Jak co roku młodzież z RAM-u oraz Szkolnego Koła Caritas organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących. W sklepach w Laszkach i Korzenicy są ustawione kosze, oznaczone plakatami, własnoręcznie wykonanymi przez naszą młodzież.

Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.


Zapraszamy do galierii :) 

rekolekcje_przed_bierzmowaniem_-_klasa_iii_gimnazjum

W dniach 23-25 listopada, klasy III gimnazjum odbyły rekolekcje przed bierzmowaniem w Jarosławskim Opactwie. Rekolekcje poprowadził ks. Robert Ryba.

Młodzież przygotuwującą się do sakramentu bierzmowania polecajmy naszej modlitwie, jednocześnie życząc jej pięknego życia w Jezusie Chrystusie.

Zapraszamy do galerii :) 

modlitwa_za_zmarlych_kaplanow

W sobotę 12 listopada, w naszej parafii odbyła się Kongregacja Dekanalna. Podczas uroczystej Mszy Świętej kapłani z dekanatu Radymno II modlili się w intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszym dekanacie. Homilię wygłosił ks. Czesław Grzebień, proboszcz z Miękisza Starego. Była to okazja do refleksji nad ludzkim przemijaniem oraz sposobność do wdzięczności Panu Bogu za kapłanów, których postawił na naszej drodze.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

Zapraszamy go galerii :) 

przyjecie_kandydatow_do_grona_ministrantow

W niedzielę 6 listopada 2016r. na Mszy Świętej, miało miejce dopuszczenie dziewięciu chłopców do pełnienia posługi ministrantów podczas sprawowania liturgii eucharystycznej i odprawiania nabożeństw. Do parafialnej grupy ministrantów dołączyli: Balawender Paweł, Bałutowski Łukasz, Brzoza Karol, Czerwiński Remigiusz, Duda Maciej, Półtorak Hubert, Nowosiadłyk Norbert, Syndyga Bartłomiej i Wójtów Kacper.

Nowym ministrantom życzymy wytrwałości w podjętej misji oraz wielu łask Bożych w ich zaszczytnej posłudze.

Króluj Nam Chryste!

Zapraszamy do galerii :)

jubileusz_150-lecie_szkoly_w_laszkach

15 października br. obchodziliśmy uroczystości związane z jubileuszem 150-lecia istnienia szkoły w Laszkch. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz Marian Karbowski. W koncelebrze uczestniczyli: ks. Adam Dziadowicz, ks. Jan Bawoł, ks. Henryk Iwanicki, ks. Krzysztof Szyndler, ks. Łukasz Nycz oraz ks. Łukasz Mendyk. Na tą uroczystość przybyli uczniowie, absolwenci i grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Laszkach na czele z dyrektorem Krzysztofem Grelą, a także wójt gminy Laszki Stanisław Gonciarz oraz zaproszeni goście.Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce w szkole, gdzie odbyła się cząść artystyczna w wykonaniu uczniów, a także została przedstawiona historia szkoły.

Życzymy wszystkim uczniom dużych sukcesów w nauce, gronu pedagogicznemu wielu sukcesów płynących z pracy nauczyciela, a absolwentom pięknych wspomień z lat szkolnych.

Zapraszamy do galerii :)

«|  1  2  3  4  5  6  7  |»