Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Odpust parafialny 2016

14.05.2016.r
odpust_parafialny_2016

W tym roku wyjątkowo odpust parafialny został przeniesiony na 14 maja, ze względu na uroczystość zesłania Ducha Śwętego, która przypadła na 15 maja. Msza Święta odbyła się o godzinie 11:00, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr. Aleksander Burdzy - proboszcz parafii pw. Św. Cyryla i Metodego w Przemyślu - Kazanowie. Mszę Świętą koncelebrowali ks. Czesław Grzebyk - proboszcz parafii Miękisz Stary, a także nasz rodak ks. Adam Dziadowicz - proboszcz parafii Sośnica. 


W tym dniu także odbyły się w Archikatedrze Przemyskiej święcenia kapłańskie. Otoczmy swoją modlitwą wszystkich nowo wyświęconych kapłanów, aby wszechmogący Bóg obdarzył ich potrzebnymi łaskami do powierzonej im misji. 


Zapraszamy do galerii :)

Przyjęcie emblematów

13.05.2016.r
przyjecie_emblematow

13 maja br. w wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej członkowie Ruchu Apostolstwa Młodzieży przyjęli emblematy. W tym dniu była również 35 rocznica postrzelenia Jana Pawła II, któy jest założycielem Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

msze_Świete_o_urodzaje

"Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza"

W dniach 2, 4 i 5 maja odbyły się Msze Święte w intencji dobrych urodzajów połączone z procesjami do trzech okolicznych kapliczek. Procesje takie odbywają się co roku. W czasie poprzedzających je Mszy Świętych wierni modlą się o urodzajne zbiory w czasie tegorocznych żniw. 


Zapraszamy do galeii :) 

wycieczka_do_lezajska

5 maja br. odbyła się wycieczka do kina na film pt."Bóg nie umarł 2". Przedstawia on historię nauczycielki, która zostaje oskarżona o złamanie zasady świeckości instytucji państwowej, ponieważ podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa. Jej proces, który miał być bolesną lekcją dla ludzi wierzących, przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i potrzebie poszukiwania w życiu czegoś więcej niż dóbr doczesnych. Przy tej okazji uczniowie zwiedzili Klasztor Ojców Bernardynów i Kalwarię Leżajską.

Zapraszamy do galerii :) 

rekolekcje_przed_bierzmowaniem_-_klasa_i_gimnazjum

Przygotowując się do sakramentu dojrzałości, młodzież z pierwszej klasy gimnazjum, wzięła udział w trzy dniowych rekolekcjach. Miały one miejsce w dniach 20-22 kwietnia w Collegium Marianum, prowadzone przez ks. Daniela Trojnara. Przez Eucharystie, adoracje, konferencje i spotkaia w grupach, uczestnicy pogłębiali swoją wiarę i coraz lepiej poznawali Boga. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu i zabaw, które pomogły otworzyć serce na Pana Jezusa.

Otoczmy swoją modlitwą, wszystkich, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

Rezurekcja

1.04.2016.r
rezurekcja

Jezus zwyciężył to wykonało się...


Po czasie zadumy, rozmyślania i przeżywania męki Pańskiej, przyszedł wielki dzień zmartwychwstania.


W naszym kościele parafialnym mszę rezurekcyjną odprawił ks. proboszcz Marian Karbowski, w asyście ojca Mariusza Pacuły. 


Zapraszamy do galerii :) 

odwiedziny_mieszkancow_dps-u_w_wysocku

W roku Miłosierdzia Bożego, młodzież z RAM-u  postanowiła zaangażować się w czyny Miłosierdzia, odwiedzając mieszkańców DPS-u. Spodkania te mają na celu, przekazanie dobroci i radości drugiemu człowiekowi. Radość mieszkańców DPS-u jest nie do opisania, co cieszy i motywuje naszą młodzież do dalszego działania, na rzecz ludzi starszych i samotnych. Jest to doskonały dowód na to, iż co dajemy od siebie z serca i bezinteresownie, wraca do nas z podwojoną mocą, motywując do dalszego działania, dla dobra drugiego człowieka.


Zapraszamy do galerii :)

rekolekcje_przed_bierzmowaniem_klasy_ii_gimnazjum

W dniach 2-4.03.2016r. młodzież z drugiej klasy gimnazjum, wzięła udział w trzy dniowych rekolekcjach zamkniętych przed bierzmowaniem. Rekolekcje odbyły się w Collegium Marianum w Przemyślu, pod przewodnictwem ks. Daniela Trojnara. Młodzież miała okazje do umocnienia więzi z Bogiem, oraz do doświatczenia Jego miłości i dobroci. Módlmy się, aby uczestnicy rekolekcji zapamiętali ten piękny czas jak najdłużej i wytrwali w swoich postanowieniach.


Zapraszamy do galerii :) 

rekolekcje_zimowe_wybrzeze-dubiecko_19-21.02.2016r.

W dniach 19-21 luty 2016r. młodzież z naszej parafii, wzięła udział w trzy dniowych rekolekcjach, pod hasłem "Zaczerpnij ze źródła". Była to świetna okazja, aby doświadczyć żywego Jezusa w życiu. Służyła ku temu Eucharystia, adoracja, modlitwa indywidualna i wspólnotowa, oraz konferencje. Nie zabrakło również wspólnych zabaw, gier i wspólnego śpiewu. Módlmy się, aby ten wspaniały czas rekolekcji przyniósł zmiany na lepsze i pozostał w sercach uczestników jak najdłużej. 

Moderatorzy rekolekcji:

Ks. Łukasz Mendyk 

Ks. Paweł Mendyk

Moderator świecki:

Magdalena Król


Pozostałe turnusy rekolekcji, w których uczestniczyła młodzież:

15-17.02.2016r. moderator: ks. Łukasz Nycz 

17-19.02.2016r. moderator: ks. Bartosz Gręda 

Zapraszamy do galerii :)

Koncert kolęd

11.01.2016.r
koncert_koled

W dniu 10 stycznia 2016r. w naszym kościele parafialnym, odbył się Gminy Koncert Kolęd. 


W koncercie udział wzięli:

-Przedstawiciele Rady i Gminy Laszki

-Koło Gospodyń Wiejskich Laszki 

-Sołectwo Laszki

-Sołectwo Wietlin Trzeci 

-Sołectwo Miękisz Stary 

-Sołectwo Miękisz Nowy 

-Sołectwo Tuchla 

-Sołectwo Wietlin Wieś 

-Sołectwo Korzenica 

-Sołectwo Charytany 

-Koło Gospodyń Wiejskich Bobrówka 

Udział wzięła nasza młodzież z RAM-u, oraz dzieci z RAM-ików 


Była to dobra okazja do kultywowania Bożonarodzeniowej tradycji, oraz wspólnej modlitwy.

 
Zapraszamy go galerii :) 

Mikołaj

4.12.2015.r
mikolaj

W dniu 4.12.2015r.do naszego kościoła przybył św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami i z mnóstwem prezentów dla dzieci. Nie zabrakło także prezentów dla RAM-ików, ministrantów, oraz dla młodzieży z RAM-u. Radości dzieci nie było końca, jaki i naszej młodzieży, z przybycia św. Mikołaja Z niecierpliwością czekamy na Jego przebycie za rok.


Zapraszay do galerii :) 

Dzień wspólnoty

13.09.2015.r
dzien_wspolnoty

W dniu 5 września bierzacego roku odbył się XXXI Dzień Wspólnoty RAM W parafii pw. Świętej Trójcy w Przemyślu. Ten dzień był ważny dla wszytstkich RAM- owiczów i nie tylko. To właśnie tego dnia kandydaci całorocznej formacji przyjęli błogosławieństwo i krzyż animatorski z rąk biskupa Stanisława Jamrozka. Formacje ukończyło 67 osób w tym jedna nasza parafianka, Katarzyna Suchorowiec. Również tego dnia nasza wspólnota RAM- u otrzymała statuetkę " Apostolos" za wybitny wkład w rozwój stowarzyszenia. Po wspólnej Eucharystii odbył się posiłek i koncert ewangelizacyjny zespołu Apostolos i Non Omnis Moriar. Wszystkie punkty programu zakończyły się wspólnotową zabawą, po której młodzież rozjechała się do swoich domów.

 

 Kalwaria Pacławska

15.08.2015.r
kalwaria_paclawska

W dniach 12-15 sierpnia, kilkunastoosobowa grupa młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w uroczystościach odpustowych na Kalwarii Pacławskiej, oddając cześć Maryi Wniebowziętej, oraz zawiązując wspólnotowe więzi. 13 sierpnia, już większa kilkudziesięcioosobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii, również udała się na Kalwarię. Pielgrzymi śpiewem i pobożnym rozważaniem tajemnic z życia Matki Bożej na dróżkach, uczcili Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Ufamy, że pielgrzymka ta, pomogła obudzić jeszcze większą cześć ku Maryi naszej Matce i zaowocuje czynami z wiary oraz Bożym błogosławieństwem w życiu parafii.

 


Zapraszamy do galerii :)

Rekolekcje zimowe

24.02.2015.r
rekolekcje_zimowe

W dniach 4-6 luty młodzież naszej parafii uczestniczyła w rekolekcjach zimowych organizowanych przez RAM Archidiecezji Przemyskiej w Wybrzeżu koło Dubiecka. Rekolekcje te stworzyły nie tylko okazję do odnowienia więzi z Bogiem, ale także do budowania wspólnoty z rówieśnikami i miłego wypoczynku. Służyły temu modlitawy indywidualne i wspólnotowe, śpiew, gry i zabawy. Wszystkim uczestnikom owych rekolekcji życzymy dobrych owoców tych radosnych spotkań.

 


W dniach 5-10 luty. W Rzepedzi, pośród zaśnieżonych pagórków styku Bieskidu Niskiego i Bieszczadów, dzieci z naszej parafii odbywały swoje rekolekcje. Był to czas radosnego spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem. Podczas rekolekcji dzieci uczestniczyły w nabożeństwach, ale także miały wiele okazji do śpiewu, zabawy oraz korzystania z uroków zimy na saneczkowym stoku. Za ten radosny czas niech będzie Chwała Panu !!

 

Zapraszamy do galerii :)

projekt_koncepcyjny_kaplicy_cmentarno-pogrzebowejw_laszkach

Opracowany został wstępny projekt koncepcyjny pod budowę kaplicy cmentarno-pogrzebowej w Laszkach.

audycja__sakramenty_oczami_mlodych_

W sobotę 11 X przedstawiciele naszej młodzieży, a mianowicie: Patrycja Kaleta, Agnieszka Kuta, Katarzyna Suchorowiec, Hubert Twarowski , a także Krzysztof Bara (telefonicznieJ) wraz z ks. Łukaszem, prowadzili audycję z cyklu „Sakramenty oczami młodych”. Jest to cykliczna audycja nadawana w każdą drugą sobotę miesiąca z jarosławskiego studia Radia Fara, realizowana przez młodzież z Laszek, do której słuchania już teraz serdecznie zapraszamy. W pierwszej odsłonie cyklu spotkań nasza młodzież wprowadzała słuchaczy w zagadnienie sakramentów, a także dzieliła się osobistym świadectwem ich rozumienia. Dziękując za zaangażowanie i solidne przygotowanie, zachęcamy ich do dalszych wysiłków przybliżających ludziom tajemnice Bożej łaski, ukrytej pod sakramentalnymi znakami.

wizytacja_kanoniczna_i_bierzmowanie_w_naszej_parafii.

W środę 24 września nasza parafia przeżywała wizytację kanoniczną, którą przeprowadził ks. bp Adam Szal. Było to wielkie wydarzenie dla całej wspólnoty, nie tylko z tego powodu, że odbywa się ona raz na pięć lat, ale również z tego względu, iż wiązała się ona z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W trakcie wizytacji, ksiądz biskup odwiedził Zespół Szkół w Laszkach oraz Szkołę Podstawową w Korzenicy spotykając się z ich uczniami oraz gronem pedagogicznym.  W Korzenicy ksiądz biskup sprawował także Eucharystię, następnie odwiedził chorą osobę oraz rodziców matki prowincjalnej Sióstr Służebniczek, pochodzącej z laszkowskiej ziemi.  Ksiądz biskup modlił się również z wiernymi na cmentarzu, polecając Bożemu miłosierdziu wszystkich zmarłych parafian. Punktem kulminacyjnym wizytacji była Msza Święta koncelebrowana, sprawowana przez księży z dekanatu (przy tej okazji gościliśmy także byłego wikariusza ks. Łukasza Nycza, który przygotowywał młodzież do bierzmowania) pod przewodnictwem ks. biskupa, podczas której udzielił on sakramentu naszej młodzieży. Po zakończonej Liturgii pasterz spotkał się również z członkami grup duszpasterskich kierując do nich słowa zachęty do gorliwego uczestniczenia w życiu Kościoła. Osobę księdza biskupa polecamy modlitwie wszystkich parafian i dziękujemy mu za przeprowadzoną wizytację a także udzielenie bierzmowania naszej młodzieży. Wyrażamy przy tym nadzieję, że za kolejne pięć lat nasza parafia znowu będzie mogła gościć osobę ks. biskupa w podobnych okolicznościach.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Odpust w Korzenicy

7.09.2014.r
odpust_w_korzenicy

W niedzielę 7 IX, w korzenickiej świątyni, wierni zebrali się na uroczystościach odpustowych ku czci Matki Najświętszej w tajemnicy jej narodzin. Celebracja rozpoczęła się od poświęcenia figury św. Jana Pawła II, którego dokonał ksiądz proboszcz Marian Karbowski, natomiast sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Łukasz Mendyk. W  wygłoszonym słowie podkreślił on, iż Maryja jest naszą Matką, która troszczy się o nas i nas wychowuje. Świętowanie zakończyło się tradycyjnie procesją eucharystyczną wokół malowniczo usytuowanego korzenickiego kościółka. Uroczystości odpustowe były także okazją, aby w przededniu imienin księdza proboszcza, złożyć mu najserdeczniejsze życzenia, co też imieniu parafian zrobili ich przedstawiciele.

Wszystkim parafianom z Korzenicy gratulujemy wyrazu wiary, jakim jest pomnik naszego świętego rodaka. Wyrażamy przy tym nadzieję, iż będzie on służył, nie tylko przypomnieniu sylwetki największego z rodu Słowian, ale także tego, co nauczał i czym żył, przyczyniając się tym samym do wzrostu wiary i poziomu życia moralnego naszej parafii.

Zapraszamy do galerii zdjęć:)

msza_Świeta_na_rozpoczecie_roku_szkolnego

„Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu.” Zgodnie z przytoczonymi słowami św. Augustyna, dnia pierwszego września cała wspólnota Zespołu szkół w Laszkach od modlitwy rozpoczęła czas intelektualnych zmagań. O błogosławieństwo w nadchodzącym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie prosili podczas uroczystej Liturgii o godzinie 9: 00, której przewodniczył ksiądz proboszcz Marian Karbowski. Kazanie wygłosił ks. Łukasz Mendyk zwracając uwagę na to, iż każdy jest obdarowany przez Boga zdolnościami, które trzeba cierpliwie i powoli, ale systematycznie rozwijać. Kluczem do wielkości jest wierność w małych rzeczach zgodnie ze słowami Ewangelii, w której czytamy, że kto w małej rzeczy jest wierny ten i w wielkiej wierny będzie. Po zakończeniu wspólnej modlitwy nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły na dalszą część inauguracji nowego roku nauki.

witamy_nowego_wikariusza

Z dnie 23 sierpnia 2014 roku, zgdonie z decyzją ks. abp Józefa Michalika, pracę w naszej parafi rozpoczyna nowy ksiądz wikariusz, naeoprezbiter, ks. Łukasz Mendyk. Otaczamy go modlitewną pamięcią i życzymy sukcesów w pracy duszpasterskiej.

«|  2  3  4  5  6  7  8  |»