Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

zakonczenie_oktawy_bozego_ciala_i_blogoslawienstwo_dzieci

"Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich należy królestwo Boże"(Mk 10,14)

Jak co roku na zakończenie oktawy Bożego Ciała po zakończonej Eucharystii i procesji wokół kościoła, która się w tym roku nie odbyła, z powodu opadów deszczu, nastąpiło poświęcenie wianków, uplecionych z ziół i kwiatów. Są one symbolem ludzkiej pracy i darem Bożym, który służy ludziom i zwierzętom. Równocześnie w czasie tego obrzędu prosimy wszechmogącego Boga o obfite plony a zwłaszcza tegoroczne, oraz aby zachował je od wszelkich szkód. Po zakończeniu tego obrzędu nastąpiło błogosławieństwo dzieci. Najpierw kapłan odmówił ogólną modlitwę:"Ojcze niebieski, Syn Twój Jednorodzony, a nasz Pan Jezus Chrystus brał dzieci w obięcia, kład na nich ręce i błogosławił: prosimy Cię, ustrzeż zebrane tu dzieci od wszelkiego zła i zlej na nich obfite Twoje błogosławieństwo". Następnie każde dziecko zostało pobłogosławione indywidualnie i dostało obrazek z cukierkami.

Zapraszamy do galerii :)

Boże Ciało

27.05.2016.r
boze_cialo

" Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wiecznie, a Ja go wskrzesze w dniu ostatecznym" (J 6, 54)

 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest jednym z najważniejszych świąt w roku liturgicznym i okazją do publicznego wyznania swojej wiary. Tego dnia Chrystus pod postacią Hostii w otoczeniu wiernych wychodzi na ulicę. 

Święto to obchodzone jest od 1246 roku, kiedy miały miejsca obiawienia siostrze Juliannie. Poprzez starania wielu wiernych i papieża Urbana IV  tradycja obchodzenia uroczystości Bożego Ciała rozszeżyło się na cały świat.

Tegoroczna procesja odbywająca się po Mszy Świętej celebrowaniej przez naszego księdza proboszcza Mariana Karbowskiego przeszła ulicami naszej miejscowości do czterech ołtarzy. 


Zapraszamy go galerii :) 

Biały tydzień

24.05.2016.r
bialy_tydzien

Przez siedem kolejnych dni po pierwszej komunii świętej, dzieci w uroczystych strojach pierwszo komunijnych uczestniczyły we Mszy Świętej. Eucharystia miała również podobny przebieg do tej uroczystej, która odbyła się 22 maja br. Przez ten czas najmłodsi codziennie przyjmowali Pana Jezusa do swojego czystego serca, a także modliły się do Boga o potrzebne łaski dla nich i ich rodziców.Podziękowały także Bogu za wszystko co do tej pory od Niego otrzymały. 

I Komunia Święta

23.05.2016.r
i_komunia_Świeta

Uroczysty dzień komunii jest największą mą radością, Jezus żywy w moim sercu dziś obiawił miłość swą...


22.05.2016r. ta data na długo zostanie w sercach dla naszych najmłodszych parafian, ponieważ po raz pierwszy w pełni uczestniczyli we Mszy Świętej. Przez wcześniejsze przygotowanie się jakim był sakrament pokuty, dzieci w tym dniu mogły przyjąć żywego Jezusa do swojego serca. W tym uroczystym dniu dzieci pierwszo komunijne odnowiły przyrzeczenia chrzcielne, oraz złożyły przyrzeczenia abstynenckie. Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Marian Karbowski, a homilię wygłosił ks. Łukasz Mendyk, który przygotował dzieci do tego wielkiego wydarzenia.


Zapraszamy do galerii :)

Odpust parafialny 2016

14.05.2016.r
odpust_parafialny_2016

W tym roku wyjątkowo odpust parafialny został przeniesiony na 14 maja, ze względu na uroczystość zesłania Ducha Śwętego, która przypadła na 15 maja. Msza Święta odbyła się o godzinie 11:00, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr. Aleksander Burdzy - proboszcz parafii pw. Św. Cyryla i Metodego w Przemyślu - Kazanowie. Mszę Świętą koncelebrowali ks. Czesław Grzebyk - proboszcz parafii Miękisz Stary, a także nasz rodak ks. Adam Dziadowicz - proboszcz parafii Sośnica. 


W tym dniu także odbyły się w Archikatedrze Przemyskiej święcenia kapłańskie. Otoczmy swoją modlitwą wszystkich nowo wyświęconych kapłanów, aby wszechmogący Bóg obdarzył ich potrzebnymi łaskami do powierzonej im misji. 


Zapraszamy do galerii :)

Przyjęcie emblematów

13.05.2016.r
przyjecie_emblematow

13 maja br. w wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej członkowie Ruchu Apostolstwa Młodzieży przyjęli emblematy. W tym dniu była również 35 rocznica postrzelenia Jana Pawła II, któy jest założycielem Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

msze_Świete_o_urodzaje

"Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza"

W dniach 2, 4 i 5 maja odbyły się Msze Święte w intencji dobrych urodzajów połączone z procesjami do trzech okolicznych kapliczek. Procesje takie odbywają się co roku. W czasie poprzedzających je Mszy Świętych wierni modlą się o urodzajne zbiory w czasie tegorocznych żniw. 


Zapraszamy do galeii :) 

wycieczka_do_lezajska

5 maja br. odbyła się wycieczka do kina na film pt."Bóg nie umarł 2". Przedstawia on historię nauczycielki, która zostaje oskarżona o złamanie zasady świeckości instytucji państwowej, ponieważ podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa. Jej proces, który miał być bolesną lekcją dla ludzi wierzących, przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i potrzebie poszukiwania w życiu czegoś więcej niż dóbr doczesnych. Przy tej okazji uczniowie zwiedzili Klasztor Ojców Bernardynów i Kalwarię Leżajską.

Zapraszamy do galerii :) 

rekolekcje_przed_bierzmowaniem_-_klasa_i_gimnazjum

Przygotowując się do sakramentu dojrzałości, młodzież z pierwszej klasy gimnazjum, wzięła udział w trzy dniowych rekolekcjach. Miały one miejsce w dniach 20-22 kwietnia w Collegium Marianum, prowadzone przez ks. Daniela Trojnara. Przez Eucharystie, adoracje, konferencje i spotkaia w grupach, uczestnicy pogłębiali swoją wiarę i coraz lepiej poznawali Boga. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu i zabaw, które pomogły otworzyć serce na Pana Jezusa.

Otoczmy swoją modlitwą, wszystkich, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

Rezurekcja

1.04.2016.r
rezurekcja

Jezus zwyciężył to wykonało się...


Po czasie zadumy, rozmyślania i przeżywania męki Pańskiej, przyszedł wielki dzień zmartwychwstania.


W naszym kościele parafialnym mszę rezurekcyjną odprawił ks. proboszcz Marian Karbowski, w asyście ojca Mariusza Pacuły. 


Zapraszamy do galerii :) 

odwiedziny_mieszkancow_dps-u_w_wysocku

W roku Miłosierdzia Bożego, młodzież z RAM-u  postanowiła zaangażować się w czyny Miłosierdzia, odwiedzając mieszkańców DPS-u. Spodkania te mają na celu, przekazanie dobroci i radości drugiemu człowiekowi. Radość mieszkańców DPS-u jest nie do opisania, co cieszy i motywuje naszą młodzież do dalszego działania, na rzecz ludzi starszych i samotnych. Jest to doskonały dowód na to, iż co dajemy od siebie z serca i bezinteresownie, wraca do nas z podwojoną mocą, motywując do dalszego działania, dla dobra drugiego człowieka.


Zapraszamy do galerii :)

rekolekcje_przed_bierzmowaniem_klasy_ii_gimnazjum

W dniach 2-4.03.2016r. młodzież z drugiej klasy gimnazjum, wzięła udział w trzy dniowych rekolekcjach zamkniętych przed bierzmowaniem. Rekolekcje odbyły się w Collegium Marianum w Przemyślu, pod przewodnictwem ks. Daniela Trojnara. Młodzież miała okazje do umocnienia więzi z Bogiem, oraz do doświatczenia Jego miłości i dobroci. Módlmy się, aby uczestnicy rekolekcji zapamiętali ten piękny czas jak najdłużej i wytrwali w swoich postanowieniach.


Zapraszamy do galerii :) 

rekolekcje_zimowe_wybrzeze-dubiecko_19-21.02.2016r.

W dniach 19-21 luty 2016r. młodzież z naszej parafii, wzięła udział w trzy dniowych rekolekcjach, pod hasłem "Zaczerpnij ze źródła". Była to świetna okazja, aby doświadczyć żywego Jezusa w życiu. Służyła ku temu Eucharystia, adoracja, modlitwa indywidualna i wspólnotowa, oraz konferencje. Nie zabrakło również wspólnych zabaw, gier i wspólnego śpiewu. Módlmy się, aby ten wspaniały czas rekolekcji przyniósł zmiany na lepsze i pozostał w sercach uczestników jak najdłużej. 

Moderatorzy rekolekcji:

Ks. Łukasz Mendyk 

Ks. Paweł Mendyk

Moderator świecki:

Magdalena Król


Pozostałe turnusy rekolekcji, w których uczestniczyła młodzież:

15-17.02.2016r. moderator: ks. Łukasz Nycz 

17-19.02.2016r. moderator: ks. Bartosz Gręda 

Zapraszamy do galerii :)

Koncert kolęd

11.01.2016.r
koncert_koled

W dniu 10 stycznia 2016r. w naszym kościele parafialnym, odbył się Gminy Koncert Kolęd. 


W koncercie udział wzięli:

-Przedstawiciele Rady i Gminy Laszki

-Koło Gospodyń Wiejskich Laszki 

-Sołectwo Laszki

-Sołectwo Wietlin Trzeci 

-Sołectwo Miękisz Stary 

-Sołectwo Miękisz Nowy 

-Sołectwo Tuchla 

-Sołectwo Wietlin Wieś 

-Sołectwo Korzenica 

-Sołectwo Charytany 

-Koło Gospodyń Wiejskich Bobrówka 

Udział wzięła nasza młodzież z RAM-u, oraz dzieci z RAM-ików 


Była to dobra okazja do kultywowania Bożonarodzeniowej tradycji, oraz wspólnej modlitwy.

 
Zapraszamy go galerii :) 

Mikołaj

4.12.2015.r
mikolaj

W dniu 4.12.2015r.do naszego kościoła przybył św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami i z mnóstwem prezentów dla dzieci. Nie zabrakło także prezentów dla RAM-ików, ministrantów, oraz dla młodzieży z RAM-u. Radości dzieci nie było końca, jaki i naszej młodzieży, z przybycia św. Mikołaja Z niecierpliwością czekamy na Jego przebycie za rok.


Zapraszay do galerii :) 

Dzień wspólnoty

13.09.2015.r
dzien_wspolnoty

W dniu 5 września bierzacego roku odbył się XXXI Dzień Wspólnoty RAM W parafii pw. Świętej Trójcy w Przemyślu. Ten dzień był ważny dla wszytstkich RAM- owiczów i nie tylko. To właśnie tego dnia kandydaci całorocznej formacji przyjęli błogosławieństwo i krzyż animatorski z rąk biskupa Stanisława Jamrozka. Formacje ukończyło 67 osób w tym jedna nasza parafianka, Katarzyna Suchorowiec. Również tego dnia nasza wspólnota RAM- u otrzymała statuetkę " Apostolos" za wybitny wkład w rozwój stowarzyszenia. Po wspólnej Eucharystii odbył się posiłek i koncert ewangelizacyjny zespołu Apostolos i Non Omnis Moriar. Wszystkie punkty programu zakończyły się wspólnotową zabawą, po której młodzież rozjechała się do swoich domów.

 

 Kalwaria Pacławska

15.08.2015.r
kalwaria_paclawska

W dniach 12-15 sierpnia, kilkunastoosobowa grupa młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w uroczystościach odpustowych na Kalwarii Pacławskiej, oddając cześć Maryi Wniebowziętej, oraz zawiązując wspólnotowe więzi. 13 sierpnia, już większa kilkudziesięcioosobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii, również udała się na Kalwarię. Pielgrzymi śpiewem i pobożnym rozważaniem tajemnic z życia Matki Bożej na dróżkach, uczcili Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Ufamy, że pielgrzymka ta, pomogła obudzić jeszcze większą cześć ku Maryi naszej Matce i zaowocuje czynami z wiary oraz Bożym błogosławieństwem w życiu parafii.

 


Zapraszamy do galerii :)

Rekolekcje zimowe

24.02.2015.r
rekolekcje_zimowe

W dniach 4-6 luty młodzież naszej parafii uczestniczyła w rekolekcjach zimowych organizowanych przez RAM Archidiecezji Przemyskiej w Wybrzeżu koło Dubiecka. Rekolekcje te stworzyły nie tylko okazję do odnowienia więzi z Bogiem, ale także do budowania wspólnoty z rówieśnikami i miłego wypoczynku. Służyły temu modlitawy indywidualne i wspólnotowe, śpiew, gry i zabawy. Wszystkim uczestnikom owych rekolekcji życzymy dobrych owoców tych radosnych spotkań.

 


W dniach 5-10 luty. W Rzepedzi, pośród zaśnieżonych pagórków styku Bieskidu Niskiego i Bieszczadów, dzieci z naszej parafii odbywały swoje rekolekcje. Był to czas radosnego spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem. Podczas rekolekcji dzieci uczestniczyły w nabożeństwach, ale także miały wiele okazji do śpiewu, zabawy oraz korzystania z uroków zimy na saneczkowym stoku. Za ten radosny czas niech będzie Chwała Panu !!

 

Zapraszamy do galerii :)

projekt_koncepcyjny_kaplicy_cmentarno-pogrzebowejw_laszkach

Opracowany został wstępny projekt koncepcyjny pod budowę kaplicy cmentarno-pogrzebowej w Laszkach.

audycja__sakramenty_oczami_mlodych_

W sobotę 11 X przedstawiciele naszej młodzieży, a mianowicie: Patrycja Kaleta, Agnieszka Kuta, Katarzyna Suchorowiec, Hubert Twarowski , a także Krzysztof Bara (telefonicznieJ) wraz z ks. Łukaszem, prowadzili audycję z cyklu „Sakramenty oczami młodych”. Jest to cykliczna audycja nadawana w każdą drugą sobotę miesiąca z jarosławskiego studia Radia Fara, realizowana przez młodzież z Laszek, do której słuchania już teraz serdecznie zapraszamy. W pierwszej odsłonie cyklu spotkań nasza młodzież wprowadzała słuchaczy w zagadnienie sakramentów, a także dzieliła się osobistym świadectwem ich rozumienia. Dziękując za zaangażowanie i solidne przygotowanie, zachęcamy ich do dalszych wysiłków przybliżających ludziom tajemnice Bożej łaski, ukrytej pod sakramentalnymi znakami.

«|  2  3  4  5  6  7  8  |»