Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

zakonczenie_oktawy_bozego_ciala

Już tradycyjnie zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone było z obrzędem błogosławieństwa ziół i kiwatów oraz dzieci. Świątynię wypełniał więc zapach kwiatów oraz gwar dzieci. Po zakończonej procesji dzieci oprócz daru błogosławieństwa otrzymały pamiatkowy obrazek oraz cukierek.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

koncert_charytatywny_dla_lenki_wenc

U małej Lenki stwierdzono złośliwy guz mózgu. Pomimo operacji i chemioterapii nastąpił nawrót choroby. Dlatego Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski ZS w Laszkach postanowiły we współpracy z parafią Narodzenia NMP w Wietlinie zorganizować koncert charytatywny 22 czerwca 2014 r. w świetlicy w Wietlinie. Zgromadzeni w świetlicy mogli objerzeć przedstawienie pt. "Diabelskie Sztuczki" oraz wysłuchać koncertu piosenek religijnych w wykonaniu uczniów gimnazjum. Wieńczeniem spotkania był występ pań z koła gospodyń wiejskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

rekolekcje_dla_iii_klas_gimnazjum_-__moje_spotkanie_z_jezusem_

W dniach od 20 do 22 czerwca 2014 roku w jarosławskim Opactwie uczniowie klas III gimnazjum wraz z gimnazjalistami z Bolestraszyc uczestniczyli w rekolekcjach zatytułowanych - Moje spotkanie z Jezusem. Wspólne rozważanie Słowa Bożego, adoracje, Eucharystia, Spowiedź, a w końcu doświadczenie wspólnoty były okazją do doświadczenia osobistego spotkania z Jezusem.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Piknik Rodzinny

15.06.2014.r
piknik_rodzinny

15 czerwca odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez ZS w Laszkach we współpracy z naszą parafią. Rodzinne spotkanie rozpoczęło przedstawienie przedszkolaków oraz uczniów klasy III SP przygotowane przez p. Cecylia Baran. Następnie odbył się pokaz ratowniczy w  wykonaniu strażaków z naszej OSP, a poszkodowanym w wypadku był ks. Łukasz Nycz. Później dzieci mogły zobaczyć jak tresuje się psy oraz samemu spróbować udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Z gorącym przyjęciem spotkał się występ dzieci z DPS-u w Wielkich Oczach. Później nastąpił czas wspólnotowych zabaw. Festyn zakończył występ zespołu ANIELSI. Był to wspaniały czas zabawy i radości. Dziękujemy i już nie możemy doczekać się przyszłego roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dzien_skupienia_dla_i_klas_gimnazjum_-_..._i_ty_mozesz_zostac_bohaterem

Uczniowie klas pierwszych gimnazjum na zakończenie pierwszego roku przygotowań do sakramentu bierzmowania przeżywali swój dzień skupienia. Rozważania prowadzone przez ks. Macieja Fladera (wikariusz parafii Besko) oraz animatorów Ruchu Apostolstwa Młodzieży, skoncentrowane były wokół biblijnych bohaterów, którzy mieli stać się inspiracją dla młodych gimnazjalistów. Konferencja, spotkania w grupach, nabożeństwa, Eucharystia, a także wspólna zabawa wypełniła czas, który był przestrzenią działania Boga. Módlmy się za uczestników dnia skupienia, aby wytrwali w dobrych postanowieniach.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

przedstawienie_i_koncert_na_youtube

Na Youtube można już obejżeć:

Diabelskie Sztuczki - https://www.youtube.com/watch?v=58RPzpVqwqI

Koncert "Wypłyń na głębie" ku czci Jana Pawła II - https://www.youtube.com/watch?v=bOEaE_LbfWM

czuwanie_przed_zeslaniem_ducha_Świetego

7 czerwca w kościele parafialnym w Laszkach odbyło się czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego.  Wspólny czas czuwania otworzyła modlitwa uwielbienia prowadzona przez zespół Apostolos. Po nim konferencję wygłosił ks. Paweł Serwańki. Najważniejszym momentem czuwania była modlitwa o wylanie Ducha Świętego, połączona z obrzędem nałożenia rąk oraz Eucharystia podczas, której homilię wygłosił dk. Piotr Leja. Czuwanie zakończyło się tuż przed północą. Chwała Panu za piękny czas!!

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dzien_dziecka_w_dps-ie_w_wielkich_oczach

2 czerwca uczniowie Gimnazjum z Laszek udali się do DPS-u w Wielkich Oczach. Spotkanie otworzyła prezentacja programu słowno-muzycznego poświęconego pamięci św. Jana Pawła II. Następnie zostały przekazane dzieciom słodycze, które zebrało Szkolne Koło Caritas. Później wszystkich połączyła wspólna zabawa i tańce. To było piękne przedpołudnie, spędzone w tak wyjatkowej wspólnocie.

Zapraszamy do galerii zdjęć :) 

przedstawienie__diabelskie_sztuczki_

W niedzielą o 16.00 do GOK-u odbyło się przedstawienie pt. Diabelskie sztuczki. Przedstawienie to opowiada o wojnie, która toczy się o dusze człowieka pomiędzy siłami nieba i piekła. Dwa stare diabły szkoląc kolejnych adeptów sztuki kuszenia  i próbują namieszać w życiu Moniki. Przedstawienie ukazuje jakich metod używają siły zła by skusić człowieka, a także jaka jest na nie odpowiedź nieba.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

pielgrzymka_dzieci_pierwszokomunijnych_do_sanktuarium_mb_pieknej_milosci_w_polanczyku

Jako wyraz wdzięczności za dar przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca dzieci z II klasy Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami i opiekunami udały sie do sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku. Po wspólnej modlitwie odwiedziliśmy także ośrodek Caritas w Myczkowcach i zaporę na Solinie.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

zakonczenie_konkursu_o_sw._janie_pawle_ii_-_majowki_2014

Przez cały miesiąc dzieci z Szkoły Podstawowej odpowiadały na pytania dotyczące życia św. Jana Pawła II. Codziennie za prawidłowe odpowiedzi otrzymywały pamiątki kanonizacji św. Jana Pawła II. Na koniec miesiąca nagrodziliśmy najwytrwalszych.

zapisy_na_koncert_jednego_serca_-_jednego_ducha

Od 2003 roku  w Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie, na osiedlu Baranówka, przy WSIiZ, w parku Sybiraków ludzie grmoadzą się, aby pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana duchem, jak można przy niej bawić się i odnaleźć swoją godność i miejsce w Bożym ogrodzie. 

I ty możesz wziąć w nim udział!!

Koszt 20 zł.

Wyjazd godzina 17.00 (parking koło kościoła); powrót około godziny 1:00; 

Zapisy: ks. Łukasz Nycz

msza_Świeta_w_intencji_strazakow

W niedzielę 18 maja została odprawiona o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji strażaków z prośbą o Boże błogosławieństwo i radość życia wiecznego dla zmarłych. Po Mszy Świętej ksiądz proboszcz poświęcił  nowy wóz strażacki. Następnie strażacy udali się na cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych i zapalić znicze.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dziekczynienie_za_kanonizacje_sw._jana_pawla_ii

W wielu miejscach naszej diecezji, kraju, a nawet świata odbywają się dziękczynienia za kanonizację św. Jana Pawła II. Także i w naszej parafii obył się mini koncert, który wraz z nauczycielami przygotowała młodzież z naszego gimnazjum. Piękne piosenki i głębokie cytaty z nauczania naszego świętego rodaka sprawiły, że w oczach wielu słuchaczy pojawiły się łzy.

Zapraszamy do galerii zdjęć :) 

pielgrzymka_akcji_katolickiej_do_strachociny

18  maja 2014 r. odbyła się XIX ogólnodiecezjalna pielgrzymka Akcji Katolickiej do św. Andrzeja Boboli. W tym roku uroczystości odbywały się na Bobolówce. Uczestnicy tego spotkania włączyli się w dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz dziękowali za 50-lecie kapłaństwa J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika, metropolity przemyskiego.
Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem Drogi Krzyżowej, którą ze względu na trudne warunki atmosferyczne odprawiliśmy przed kaplicą. Następnie uczestnicy wysłuchali program słowno–muzyczny przybliżający postać ks. abpa Józefa Michalika, z racji Jego 50-lecia kapłaństwa.

    Uroczystej Mszy św. przewodził ks. kard.  Paul Cordes. Wśród celebrujących był także ks. abp Józef Michalikks. bp. Zygmunt Regmuntks. bp. Adam Szal, ks. bp Stanisław Jamrozek oraz wielu kapłanów.

odpust_parafialny_2014_r.

Uroczystość odpustowa zgromadziła licznie wiernych z naszej parafii jak i gości. Modlitwie przewodniczył i homilie wygłosił ks. Tadeusz Baj, profesor WSD w Przemyślu i proboszcz parafii św. Alberta w Przemyślu. Pięknej oprawy całej uroczystości, pomimo deszczowej pogody nadawał, śpiew scholii, posługa ministrantów, młodzieży z RAM-u, a także obecność strażaków i dzieci, które przystąpiły w niedzielę od I Komunii Świętej.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dekanalne_zawody_ministrantow_w_xvii_archidiecezjalnym_turnieju_w_pilke_nozna

14 maja 2014 r. na Orliku w Laszkach odbył się dekanalny etap XVII Archidiecezjalnych zawodów w Piłkę Nożną. W zawodach wzięły udział drużyny z Laszek, Korzenicy, Miękisza Starego, Wielkich Oczu, Wietlina i Michałówki. Zwycięstwo odnieśli ministranci z Miękisza Starego. Drużyna z Laszek zdobyła III miejsce. 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

i_komunia_Świeta_2014_r.

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (Mk 10,14) - tak niegdyś powiedział Pan Jezus do Apostołów. To było wspaniałe zaproszenie Pana Jezusa, który  kochał dzieci i chciał, aby były blisko Niego. Wiele razy błogosławił im, a nawet stawiał je starszym za wzór. Mówił, że Królestwo Boże należy do takich, którzy stają się podobni do tych najmniejszych (por. Mt 18,3). W bieżącym roku to samo zaproszenie Jezus skierował do grupki 32 dzieci z naszje parafii. Tym zaś szczególnym czasem spotkania stał się Dzień Pierwszej Komunii Świętej.

Zapraszamy do galerii zdjęć :) 

dekalog_mlodych_(cz._8)_-_vii_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Patrycja Kaleta, Aleksandra Kielar, Katarzynę Suchorowiec i Krzysztof Bara.

Rozważania podczas kwietniowej audycji dotyczyły VII przykazania. Zastanawialiśmy się nad zamysłem Boga co do powierzenia człowiekowi panowania nad światem. W drugiej części audycji staraliśmy się zastanowić nad tym jak postępować z dobrami materialnymi, a także jakie są grzechy przeciw VII przykazaniu.

 

Zapraszamy do wysłuchania audycji: http://przemyska.pl/2014/05/13/wieczorne-spotkania-bam-dekalog/ (dół strony)

 

zapisy_-_wakacje_z_bogiem_2014

        Ruch Apostolstwa Młodzieży otwiera zapisy na Wakacje z Bogiem. Rekolekcje to czas wakacyjny przeżywany z Bogiem, możliwość modlitwy i refleksji, spotkania ciekawych ludzi, doświadczenia wspólnoty oraz odkrycia swego życiowego powołania. Rekolekcje mają charakter religijny (Msza św., modlitwa, konferencje i dyskusje religijne). Przewidziany jest też czas wolny, zabawy i wycieczki. Prosimy o odpowiednie przygotowanie się do przeżycia tych dni. 

Zaproszenie: https://www.youtube.com/watch?v=ZEuickxQlno

«|  3  4  5  6  7  8  9  |»