Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

rekolekcje_zimowe_wybrzeze-dubiecko_19-21.02.2016r.

W dniach 19-21 luty 2016r. młodzież z naszej parafii, wzięła udział w trzy dniowych rekolekcjach, pod hasłem "Zaczerpnij ze źródła". Była to świetna okazja, aby doświadczyć żywego Jezusa w życiu. Służyła ku temu Eucharystia, adoracja, modlitwa indywidualna i wspólnotowa, oraz konferencje. Nie zabrakło również wspólnych zabaw, gier i wspólnego śpiewu. Módlmy się, aby ten wspaniały czas rekolekcji przyniósł zmiany na lepsze i pozostał w sercach uczestników jak najdłużej. 

Moderatorzy rekolekcji:

Ks. Łukasz Mendyk 

Ks. Paweł Mendyk

Moderator świecki:

Magdalena Król


Pozostałe turnusy rekolekcji, w których uczestniczyła młodzież:

15-17.02.2016r. moderator: ks. Łukasz Nycz 

17-19.02.2016r. moderator: ks. Bartosz Gręda 

Zapraszamy do galerii :)

Koncert kolęd

11.01.2016.r
koncert_koled

W dniu 10 stycznia 2016r. w naszym kościele parafialnym, odbył się Gminy Koncert Kolęd. 


W koncercie udział wzięli:

-Przedstawiciele Rady i Gminy Laszki

-Koło Gospodyń Wiejskich Laszki 

-Sołectwo Laszki

-Sołectwo Wietlin Trzeci 

-Sołectwo Miękisz Stary 

-Sołectwo Miękisz Nowy 

-Sołectwo Tuchla 

-Sołectwo Wietlin Wieś 

-Sołectwo Korzenica 

-Sołectwo Charytany 

-Koło Gospodyń Wiejskich Bobrówka 

Udział wzięła nasza młodzież z RAM-u, oraz dzieci z RAM-ików 


Była to dobra okazja do kultywowania Bożonarodzeniowej tradycji, oraz wspólnej modlitwy.

 
Zapraszamy go galerii :) 

Mikołaj

4.12.2015.r
mikolaj

W dniu 4.12.2015r.do naszego kościoła przybył św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami i z mnóstwem prezentów dla dzieci. Nie zabrakło także prezentów dla RAM-ików, ministrantów, oraz dla młodzieży z RAM-u. Radości dzieci nie było końca, jaki i naszej młodzieży, z przybycia św. Mikołaja Z niecierpliwością czekamy na Jego przebycie za rok.


Zapraszay do galerii :) 

Dzień wspólnoty

13.09.2015.r
dzien_wspolnoty

W dniu 5 września bierzacego roku odbył się XXXI Dzień Wspólnoty RAM W parafii pw. Świętej Trójcy w Przemyślu. Ten dzień był ważny dla wszytstkich RAM- owiczów i nie tylko. To właśnie tego dnia kandydaci całorocznej formacji przyjęli błogosławieństwo i krzyż animatorski z rąk biskupa Stanisława Jamrozka. Formacje ukończyło 67 osób w tym jedna nasza parafianka, Katarzyna Suchorowiec. Również tego dnia nasza wspólnota RAM- u otrzymała statuetkę " Apostolos" za wybitny wkład w rozwój stowarzyszenia. Po wspólnej Eucharystii odbył się posiłek i koncert ewangelizacyjny zespołu Apostolos i Non Omnis Moriar. Wszystkie punkty programu zakończyły się wspólnotową zabawą, po której młodzież rozjechała się do swoich domów.

 

 



Kalwaria Pacławska

15.08.2015.r
kalwaria_paclawska

W dniach 12-15 sierpnia, kilkunastoosobowa grupa młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w uroczystościach odpustowych na Kalwarii Pacławskiej, oddając cześć Maryi Wniebowziętej, oraz zawiązując wspólnotowe więzi. 13 sierpnia, już większa kilkudziesięcioosobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii, również udała się na Kalwarię. Pielgrzymi śpiewem i pobożnym rozważaniem tajemnic z życia Matki Bożej na dróżkach, uczcili Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Ufamy, że pielgrzymka ta, pomogła obudzić jeszcze większą cześć ku Maryi naszej Matce i zaowocuje czynami z wiary oraz Bożym błogosławieństwem w życiu parafii.

 


Zapraszamy do galerii :)

Rekolekcje zimowe

24.02.2015.r
rekolekcje_zimowe

W dniach 4-6 luty młodzież naszej parafii uczestniczyła w rekolekcjach zimowych organizowanych przez RAM Archidiecezji Przemyskiej w Wybrzeżu koło Dubiecka. Rekolekcje te stworzyły nie tylko okazję do odnowienia więzi z Bogiem, ale także do budowania wspólnoty z rówieśnikami i miłego wypoczynku. Służyły temu modlitawy indywidualne i wspólnotowe, śpiew, gry i zabawy. Wszystkim uczestnikom owych rekolekcji życzymy dobrych owoców tych radosnych spotkań.

 


W dniach 5-10 luty. W Rzepedzi, pośród zaśnieżonych pagórków styku Bieskidu Niskiego i Bieszczadów, dzieci z naszej parafii odbywały swoje rekolekcje. Był to czas radosnego spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem. Podczas rekolekcji dzieci uczestniczyły w nabożeństwach, ale także miały wiele okazji do śpiewu, zabawy oraz korzystania z uroków zimy na saneczkowym stoku. Za ten radosny czas niech będzie Chwała Panu !!

 

Zapraszamy do galerii :)

projekt_koncepcyjny_kaplicy_cmentarno-pogrzebowejw_laszkach

Opracowany został wstępny projekt koncepcyjny pod budowę kaplicy cmentarno-pogrzebowej w Laszkach.

audycja__sakramenty_oczami_mlodych_

W sobotę 11 X przedstawiciele naszej młodzieży, a mianowicie: Patrycja Kaleta, Agnieszka Kuta, Katarzyna Suchorowiec, Hubert Twarowski , a także Krzysztof Bara (telefonicznieJ) wraz z ks. Łukaszem, prowadzili audycję z cyklu „Sakramenty oczami młodych”. Jest to cykliczna audycja nadawana w każdą drugą sobotę miesiąca z jarosławskiego studia Radia Fara, realizowana przez młodzież z Laszek, do której słuchania już teraz serdecznie zapraszamy. W pierwszej odsłonie cyklu spotkań nasza młodzież wprowadzała słuchaczy w zagadnienie sakramentów, a także dzieliła się osobistym świadectwem ich rozumienia. Dziękując za zaangażowanie i solidne przygotowanie, zachęcamy ich do dalszych wysiłków przybliżających ludziom tajemnice Bożej łaski, ukrytej pod sakramentalnymi znakami.

wizytacja_kanoniczna_i_bierzmowanie_w_naszej_parafii.

W środę 24 września nasza parafia przeżywała wizytację kanoniczną, którą przeprowadził ks. bp Adam Szal. Było to wielkie wydarzenie dla całej wspólnoty, nie tylko z tego powodu, że odbywa się ona raz na pięć lat, ale również z tego względu, iż wiązała się ona z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W trakcie wizytacji, ksiądz biskup odwiedził Zespół Szkół w Laszkach oraz Szkołę Podstawową w Korzenicy spotykając się z ich uczniami oraz gronem pedagogicznym.  W Korzenicy ksiądz biskup sprawował także Eucharystię, następnie odwiedził chorą osobę oraz rodziców matki prowincjalnej Sióstr Służebniczek, pochodzącej z laszkowskiej ziemi.  Ksiądz biskup modlił się również z wiernymi na cmentarzu, polecając Bożemu miłosierdziu wszystkich zmarłych parafian. Punktem kulminacyjnym wizytacji była Msza Święta koncelebrowana, sprawowana przez księży z dekanatu (przy tej okazji gościliśmy także byłego wikariusza ks. Łukasza Nycza, który przygotowywał młodzież do bierzmowania) pod przewodnictwem ks. biskupa, podczas której udzielił on sakramentu naszej młodzieży. Po zakończonej Liturgii pasterz spotkał się również z członkami grup duszpasterskich kierując do nich słowa zachęty do gorliwego uczestniczenia w życiu Kościoła. Osobę księdza biskupa polecamy modlitwie wszystkich parafian i dziękujemy mu za przeprowadzoną wizytację a także udzielenie bierzmowania naszej młodzieży. Wyrażamy przy tym nadzieję, że za kolejne pięć lat nasza parafia znowu będzie mogła gościć osobę ks. biskupa w podobnych okolicznościach.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Odpust w Korzenicy

7.09.2014.r
odpust_w_korzenicy

W niedzielę 7 IX, w korzenickiej świątyni, wierni zebrali się na uroczystościach odpustowych ku czci Matki Najświętszej w tajemnicy jej narodzin. Celebracja rozpoczęła się od poświęcenia figury św. Jana Pawła II, którego dokonał ksiądz proboszcz Marian Karbowski, natomiast sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Łukasz Mendyk. W  wygłoszonym słowie podkreślił on, iż Maryja jest naszą Matką, która troszczy się o nas i nas wychowuje. Świętowanie zakończyło się tradycyjnie procesją eucharystyczną wokół malowniczo usytuowanego korzenickiego kościółka. Uroczystości odpustowe były także okazją, aby w przededniu imienin księdza proboszcza, złożyć mu najserdeczniejsze życzenia, co też imieniu parafian zrobili ich przedstawiciele.

Wszystkim parafianom z Korzenicy gratulujemy wyrazu wiary, jakim jest pomnik naszego świętego rodaka. Wyrażamy przy tym nadzieję, iż będzie on służył, nie tylko przypomnieniu sylwetki największego z rodu Słowian, ale także tego, co nauczał i czym żył, przyczyniając się tym samym do wzrostu wiary i poziomu życia moralnego naszej parafii.

Zapraszamy do galerii zdjęć:)

msza_Świeta_na_rozpoczecie_roku_szkolnego

„Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu.” Zgodnie z przytoczonymi słowami św. Augustyna, dnia pierwszego września cała wspólnota Zespołu szkół w Laszkach od modlitwy rozpoczęła czas intelektualnych zmagań. O błogosławieństwo w nadchodzącym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie prosili podczas uroczystej Liturgii o godzinie 9: 00, której przewodniczył ksiądz proboszcz Marian Karbowski. Kazanie wygłosił ks. Łukasz Mendyk zwracając uwagę na to, iż każdy jest obdarowany przez Boga zdolnościami, które trzeba cierpliwie i powoli, ale systematycznie rozwijać. Kluczem do wielkości jest wierność w małych rzeczach zgodnie ze słowami Ewangelii, w której czytamy, że kto w małej rzeczy jest wierny ten i w wielkiej wierny będzie. Po zakończeniu wspólnej modlitwy nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły na dalszą część inauguracji nowego roku nauki.

witamy_nowego_wikariusza

Z dnie 23 sierpnia 2014 roku, zgdonie z decyzją ks. abp Józefa Michalika, pracę w naszej parafi rozpoczyna nowy ksiądz wikariusz, naeoprezbiter, ks. Łukasz Mendyk. Otaczamy go modlitewną pamięcią i życzymy sukcesów w pracy duszpasterskiej.

kilka_wspomnien_pieknych_dni..._pozegnanie_ks._Łukasza_nycza

W niedzielę 17 sierpnia pożegnaliśmy ks. Łukasza Nycza, który decyzją ks. abp Józefa Michalika został skierowany na studia doktoranckie z katechetyki na Katolicki Uniwersytet Lubelski. To były szalone dwa lata czego daje świadectwa niniejsza strona internetowa.

Jednocześnie oczekujemy na nowego księdza wikarego ks. Łukasza Mendyka z Leżajska. 

ognisko_pozegnalne_ks._Łukasza_nycza

W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej członkowie RAM-u, RAMików i ministrantów spotkali się na wspólnym ognisku, które było okazją do podziękowania ks. Łukaszowi za wspólne dwa lata. Była to okazja do wspomnień, rozmów i wspólnej zabawy. Ksiądz Łukasz otrzymał od młodzieży pamiątkowy album, i statuetkę - nagrodę dla najlepszego księdza oraz niespodziankę, na którą wciąż czeka…


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

pielgrzymka_na_kalwarie_paclawska_-_drozki_pogrzebu_matki_bozej

      Obrzęd pogrzebu Matki Bożej odbywa się co roku, własnie 13 sierpnia. Tysiące wiernych przybywają tego dnia na Kalwarię, aby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. To właśnie tego dnia, Maryja szczególnie przypomina nam, że śmierć to przejście do wieczności.

     W tych obrzędach uczestniczyli także pielgrzymi z Laszek i Korzenicy, którzy już o 4 rano wyruszyli na pielgrzymi szlak autokarem, następnie wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak po dróżkach pogrzebu Matki Bożej. Pozostała część dnia była okazją do modlitwy, której zwieńczeniem była Eucharystia, po której pielgrzymi wrócili do domu.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Rekolekcje wakacyjne

1.07.2014.r
rekolekcje_wakacyjne

W okresie wakacji młodzież z naszej parafii uczestniczy w róznych formach rekolekcji:

- Caritas (21 osób)

- Ruch Apostolstwa Młodzieży (10 osób)

- Wkacyjna Ewangelizacja Bieszczadów (2 osoby)

- Franciszkańskie Spotkanie Młodych

ognisko_-_zakonczenie_roku_formacyjnego

Tradycją ubiegłego roku na zakończenie roku foracji grup parafialnych - ministrantów, scholii, RAM-u i RAMików wszyscy spokali się na wspólnym ognisku. Była to okazaj do wspomnień, ale przede wszytskim wspólnej zabawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

msza_Świeta_na_zakonczenie_roku_szkolnego

Jeszcze za nim nadszedł upragniony czas wakacji dzieci, młodzież rodzice oraz nauczyciele zgromadzili się na wspólnej Eucharystii. Liturgię Słowa podczas Mszy Świętej ubogaciła pantomima pt. Przyjaciel złamanych serc, świadectwo Agaty Franczak oraz dynamika wpisania się w serce Jezusa. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się na uroczystości w szkole.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

zakonczenie_oktawy_bozego_ciala

Już tradycyjnie zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone było z obrzędem błogosławieństwa ziół i kiwatów oraz dzieci. Świątynię wypełniał więc zapach kwiatów oraz gwar dzieci. Po zakończonej procesji dzieci oprócz daru błogosławieństwa otrzymały pamiatkowy obrazek oraz cukierek.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

koncert_charytatywny_dla_lenki_wenc

U małej Lenki stwierdzono złośliwy guz mózgu. Pomimo operacji i chemioterapii nastąpił nawrót choroby. Dlatego Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski ZS w Laszkach postanowiły we współpracy z parafią Narodzenia NMP w Wietlinie zorganizować koncert charytatywny 22 czerwca 2014 r. w świetlicy w Wietlinie. Zgromadzeni w świetlicy mogli objerzeć przedstawienie pt. "Diabelskie Sztuczki" oraz wysłuchać koncertu piosenek religijnych w wykonaniu uczniów gimnazjum. Wieńczeniem spotkania był występ pań z koła gospodyń wiejskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

«|  3  4  5  6  7  8  9  |»