Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

kilka_wspomnien_pieknych_dni..._pozegnanie_ks._Łukasza_nycza

W niedzielę 17 sierpnia pożegnaliśmy ks. Łukasza Nycza, który decyzją ks. abp Józefa Michalika został skierowany na studia doktoranckie z katechetyki na Katolicki Uniwersytet Lubelski. To były szalone dwa lata czego daje świadectwa niniejsza strona internetowa.

Jednocześnie oczekujemy na nowego księdza wikarego ks. Łukasza Mendyka z Leżajska. 

ognisko_pozegnalne_ks._Łukasza_nycza

W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej członkowie RAM-u, RAMików i ministrantów spotkali się na wspólnym ognisku, które było okazją do podziękowania ks. Łukaszowi za wspólne dwa lata. Była to okazja do wspomnień, rozmów i wspólnej zabawy. Ksiądz Łukasz otrzymał od młodzieży pamiątkowy album, i statuetkę - nagrodę dla najlepszego księdza oraz niespodziankę, na którą wciąż czeka…


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

pielgrzymka_na_kalwarie_paclawska_-_drozki_pogrzebu_matki_bozej

      Obrzęd pogrzebu Matki Bożej odbywa się co roku, własnie 13 sierpnia. Tysiące wiernych przybywają tego dnia na Kalwarię, aby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. To właśnie tego dnia, Maryja szczególnie przypomina nam, że śmierć to przejście do wieczności.

     W tych obrzędach uczestniczyli także pielgrzymi z Laszek i Korzenicy, którzy już o 4 rano wyruszyli na pielgrzymi szlak autokarem, następnie wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak po dróżkach pogrzebu Matki Bożej. Pozostała część dnia była okazją do modlitwy, której zwieńczeniem była Eucharystia, po której pielgrzymi wrócili do domu.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Rekolekcje wakacyjne

1.07.2014.r
rekolekcje_wakacyjne

W okresie wakacji młodzież z naszej parafii uczestniczy w róznych formach rekolekcji:

- Caritas (21 osób)

- Ruch Apostolstwa Młodzieży (10 osób)

- Wkacyjna Ewangelizacja Bieszczadów (2 osoby)

- Franciszkańskie Spotkanie Młodych

ognisko_-_zakonczenie_roku_formacyjnego

Tradycją ubiegłego roku na zakończenie roku foracji grup parafialnych - ministrantów, scholii, RAM-u i RAMików wszyscy spokali się na wspólnym ognisku. Była to okazaj do wspomnień, ale przede wszytskim wspólnej zabawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

msza_Świeta_na_zakonczenie_roku_szkolnego

Jeszcze za nim nadszedł upragniony czas wakacji dzieci, młodzież rodzice oraz nauczyciele zgromadzili się na wspólnej Eucharystii. Liturgię Słowa podczas Mszy Świętej ubogaciła pantomima pt. Przyjaciel złamanych serc, świadectwo Agaty Franczak oraz dynamika wpisania się w serce Jezusa. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się na uroczystości w szkole.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

zakonczenie_oktawy_bozego_ciala

Już tradycyjnie zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone było z obrzędem błogosławieństwa ziół i kiwatów oraz dzieci. Świątynię wypełniał więc zapach kwiatów oraz gwar dzieci. Po zakończonej procesji dzieci oprócz daru błogosławieństwa otrzymały pamiatkowy obrazek oraz cukierek.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

koncert_charytatywny_dla_lenki_wenc

U małej Lenki stwierdzono złośliwy guz mózgu. Pomimo operacji i chemioterapii nastąpił nawrót choroby. Dlatego Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski ZS w Laszkach postanowiły we współpracy z parafią Narodzenia NMP w Wietlinie zorganizować koncert charytatywny 22 czerwca 2014 r. w świetlicy w Wietlinie. Zgromadzeni w świetlicy mogli objerzeć przedstawienie pt. "Diabelskie Sztuczki" oraz wysłuchać koncertu piosenek religijnych w wykonaniu uczniów gimnazjum. Wieńczeniem spotkania był występ pań z koła gospodyń wiejskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

rekolekcje_dla_iii_klas_gimnazjum_-__moje_spotkanie_z_jezusem_

W dniach od 20 do 22 czerwca 2014 roku w jarosławskim Opactwie uczniowie klas III gimnazjum wraz z gimnazjalistami z Bolestraszyc uczestniczyli w rekolekcjach zatytułowanych - Moje spotkanie z Jezusem. Wspólne rozważanie Słowa Bożego, adoracje, Eucharystia, Spowiedź, a w końcu doświadczenie wspólnoty były okazją do doświadczenia osobistego spotkania z Jezusem.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Piknik Rodzinny

15.06.2014.r
piknik_rodzinny

15 czerwca odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez ZS w Laszkach we współpracy z naszą parafią. Rodzinne spotkanie rozpoczęło przedstawienie przedszkolaków oraz uczniów klasy III SP przygotowane przez p. Cecylia Baran. Następnie odbył się pokaz ratowniczy w  wykonaniu strażaków z naszej OSP, a poszkodowanym w wypadku był ks. Łukasz Nycz. Później dzieci mogły zobaczyć jak tresuje się psy oraz samemu spróbować udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Z gorącym przyjęciem spotkał się występ dzieci z DPS-u w Wielkich Oczach. Później nastąpił czas wspólnotowych zabaw. Festyn zakończył występ zespołu ANIELSI. Był to wspaniały czas zabawy i radości. Dziękujemy i już nie możemy doczekać się przyszłego roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dzien_skupienia_dla_i_klas_gimnazjum_-_..._i_ty_mozesz_zostac_bohaterem

Uczniowie klas pierwszych gimnazjum na zakończenie pierwszego roku przygotowań do sakramentu bierzmowania przeżywali swój dzień skupienia. Rozważania prowadzone przez ks. Macieja Fladera (wikariusz parafii Besko) oraz animatorów Ruchu Apostolstwa Młodzieży, skoncentrowane były wokół biblijnych bohaterów, którzy mieli stać się inspiracją dla młodych gimnazjalistów. Konferencja, spotkania w grupach, nabożeństwa, Eucharystia, a także wspólna zabawa wypełniła czas, który był przestrzenią działania Boga. Módlmy się za uczestników dnia skupienia, aby wytrwali w dobrych postanowieniach.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

przedstawienie_i_koncert_na_youtube

Na Youtube można już obejżeć:

Diabelskie Sztuczki - https://www.youtube.com/watch?v=58RPzpVqwqI

Koncert "Wypłyń na głębie" ku czci Jana Pawła II - https://www.youtube.com/watch?v=bOEaE_LbfWM

czuwanie_przed_zeslaniem_ducha_Świetego

7 czerwca w kościele parafialnym w Laszkach odbyło się czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego.  Wspólny czas czuwania otworzyła modlitwa uwielbienia prowadzona przez zespół Apostolos. Po nim konferencję wygłosił ks. Paweł Serwańki. Najważniejszym momentem czuwania była modlitwa o wylanie Ducha Świętego, połączona z obrzędem nałożenia rąk oraz Eucharystia podczas, której homilię wygłosił dk. Piotr Leja. Czuwanie zakończyło się tuż przed północą. Chwała Panu za piękny czas!!

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dzien_dziecka_w_dps-ie_w_wielkich_oczach

2 czerwca uczniowie Gimnazjum z Laszek udali się do DPS-u w Wielkich Oczach. Spotkanie otworzyła prezentacja programu słowno-muzycznego poświęconego pamięci św. Jana Pawła II. Następnie zostały przekazane dzieciom słodycze, które zebrało Szkolne Koło Caritas. Później wszystkich połączyła wspólna zabawa i tańce. To było piękne przedpołudnie, spędzone w tak wyjatkowej wspólnocie.

Zapraszamy do galerii zdjęć :) 

przedstawienie__diabelskie_sztuczki_

W niedzielą o 16.00 do GOK-u odbyło się przedstawienie pt. Diabelskie sztuczki. Przedstawienie to opowiada o wojnie, która toczy się o dusze człowieka pomiędzy siłami nieba i piekła. Dwa stare diabły szkoląc kolejnych adeptów sztuki kuszenia  i próbują namieszać w życiu Moniki. Przedstawienie ukazuje jakich metod używają siły zła by skusić człowieka, a także jaka jest na nie odpowiedź nieba.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

pielgrzymka_dzieci_pierwszokomunijnych_do_sanktuarium_mb_pieknej_milosci_w_polanczyku

Jako wyraz wdzięczności za dar przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca dzieci z II klasy Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami i opiekunami udały sie do sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku. Po wspólnej modlitwie odwiedziliśmy także ośrodek Caritas w Myczkowcach i zaporę na Solinie.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

zakonczenie_konkursu_o_sw._janie_pawle_ii_-_majowki_2014

Przez cały miesiąc dzieci z Szkoły Podstawowej odpowiadały na pytania dotyczące życia św. Jana Pawła II. Codziennie za prawidłowe odpowiedzi otrzymywały pamiątki kanonizacji św. Jana Pawła II. Na koniec miesiąca nagrodziliśmy najwytrwalszych.

zapisy_na_koncert_jednego_serca_-_jednego_ducha

Od 2003 roku  w Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie, na osiedlu Baranówka, przy WSIiZ, w parku Sybiraków ludzie grmoadzą się, aby pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana duchem, jak można przy niej bawić się i odnaleźć swoją godność i miejsce w Bożym ogrodzie. 

I ty możesz wziąć w nim udział!!

Koszt 20 zł.

Wyjazd godzina 17.00 (parking koło kościoła); powrót około godziny 1:00; 

Zapisy: ks. Łukasz Nycz

msza_Świeta_w_intencji_strazakow

W niedzielę 18 maja została odprawiona o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji strażaków z prośbą o Boże błogosławieństwo i radość życia wiecznego dla zmarłych. Po Mszy Świętej ksiądz proboszcz poświęcił  nowy wóz strażacki. Następnie strażacy udali się na cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych i zapalić znicze.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dziekczynienie_za_kanonizacje_sw._jana_pawla_ii

W wielu miejscach naszej diecezji, kraju, a nawet świata odbywają się dziękczynienia za kanonizację św. Jana Pawła II. Także i w naszej parafii obył się mini koncert, który wraz z nauczycielami przygotowała młodzież z naszego gimnazjum. Piękne piosenki i głębokie cytaty z nauczania naszego świętego rodaka sprawiły, że w oczach wielu słuchaczy pojawiły się łzy.

Zapraszamy do galerii zdjęć :) 

«|  3  4  5  6  7  8  9  |»