Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

pielgrzymka_akcji_katolickiej_do_strachociny

18  maja 2014 r. odbyła się XIX ogólnodiecezjalna pielgrzymka Akcji Katolickiej do św. Andrzeja Boboli. W tym roku uroczystości odbywały się na Bobolówce. Uczestnicy tego spotkania włączyli się w dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz dziękowali za 50-lecie kapłaństwa J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika, metropolity przemyskiego.
Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem Drogi Krzyżowej, którą ze względu na trudne warunki atmosferyczne odprawiliśmy przed kaplicą. Następnie uczestnicy wysłuchali program słowno–muzyczny przybliżający postać ks. abpa Józefa Michalika, z racji Jego 50-lecia kapłaństwa.

    Uroczystej Mszy św. przewodził ks. kard.  Paul Cordes. Wśród celebrujących był także ks. abp Józef Michalikks. bp. Zygmunt Regmuntks. bp. Adam Szal, ks. bp Stanisław Jamrozek oraz wielu kapłanów.

odpust_parafialny_2014_r.

Uroczystość odpustowa zgromadziła licznie wiernych z naszej parafii jak i gości. Modlitwie przewodniczył i homilie wygłosił ks. Tadeusz Baj, profesor WSD w Przemyślu i proboszcz parafii św. Alberta w Przemyślu. Pięknej oprawy całej uroczystości, pomimo deszczowej pogody nadawał, śpiew scholii, posługa ministrantów, młodzieży z RAM-u, a także obecność strażaków i dzieci, które przystąpiły w niedzielę od I Komunii Świętej.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dekanalne_zawody_ministrantow_w_xvii_archidiecezjalnym_turnieju_w_pilke_nozna

14 maja 2014 r. na Orliku w Laszkach odbył się dekanalny etap XVII Archidiecezjalnych zawodów w Piłkę Nożną. W zawodach wzięły udział drużyny z Laszek, Korzenicy, Miękisza Starego, Wielkich Oczu, Wietlina i Michałówki. Zwycięstwo odnieśli ministranci z Miękisza Starego. Drużyna z Laszek zdobyła III miejsce. 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

i_komunia_Świeta_2014_r.

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (Mk 10,14) - tak niegdyś powiedział Pan Jezus do Apostołów. To było wspaniałe zaproszenie Pana Jezusa, który  kochał dzieci i chciał, aby były blisko Niego. Wiele razy błogosławił im, a nawet stawiał je starszym za wzór. Mówił, że Królestwo Boże należy do takich, którzy stają się podobni do tych najmniejszych (por. Mt 18,3). W bieżącym roku to samo zaproszenie Jezus skierował do grupki 32 dzieci z naszje parafii. Tym zaś szczególnym czasem spotkania stał się Dzień Pierwszej Komunii Świętej.

Zapraszamy do galerii zdjęć :) 

dekalog_mlodych_(cz._8)_-_vii_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Patrycja Kaleta, Aleksandra Kielar, Katarzynę Suchorowiec i Krzysztof Bara.

Rozważania podczas kwietniowej audycji dotyczyły VII przykazania. Zastanawialiśmy się nad zamysłem Boga co do powierzenia człowiekowi panowania nad światem. W drugiej części audycji staraliśmy się zastanowić nad tym jak postępować z dobrami materialnymi, a także jakie są grzechy przeciw VII przykazaniu.

 

Zapraszamy do wysłuchania audycji: http://przemyska.pl/2014/05/13/wieczorne-spotkania-bam-dekalog/ (dół strony)

 

zapisy_-_wakacje_z_bogiem_2014

        Ruch Apostolstwa Młodzieży otwiera zapisy na Wakacje z Bogiem. Rekolekcje to czas wakacyjny przeżywany z Bogiem, możliwość modlitwy i refleksji, spotkania ciekawych ludzi, doświadczenia wspólnoty oraz odkrycia swego życiowego powołania. Rekolekcje mają charakter religijny (Msza św., modlitwa, konferencje i dyskusje religijne). Przewidziany jest też czas wolny, zabawy i wycieczki. Prosimy o odpowiednie przygotowanie się do przeżycia tych dni. 

Zaproszenie: https://www.youtube.com/watch?v=ZEuickxQlno

wycieczka_bieszczady_28-30_kwietnia_2014_r.

W dniach od 28 do 30 kwietnia ministranci, członkowie RAM-u oraz uczniowie ZS w Laszkach udali sie na trzydniową wycieczkę w Bieszczady. Przez dwa dni wędrowaliśmy po bieszczadzkich szlakach, a trzeciego dnia odwiedziliśmy Polańczyk, Myczkowcę oraz zaporę w Solinie.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

niedziela_milosierdzia_-_skarbonki

Podczas Wielkiego Postu dzieci zbierały do przygotowanych przez Caritas skarbonek jałmużnę. Dzieci złozyły skarbonki w Niedzielę Miłosierdzia w kościele. Po podliczeniu otrzymaliśmy kwotę 496,44 zł. Całość została przekazana do centrali Caritas w Przemyślu, gdzie zostaną przekazane na rzecz potrzebujących.

zapisy_-_letnia_akcja_caritas_2014

Caritas otwiera zapisy na wakacyjną Akcję Kolonijną dla dzieci i młodzieży z terenu Archidiecezji Przemyskiej. Przede wszystkim skierowana jest ona do uczestników z rodzin ubogich, wielodzietnych, dotkniętych problemami nałogów i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W czasie turnusu odpoczywają oni pod opieką księży i wychowawców – wolontariuszy w dwóch Ośrodkach przemyskiej Caritas: w Rajskiem nad Soliną i w Zboiskach koło Sanoka.

Życzenia Wielkanocne

20.04.2014.r
Życzenia_wielkanocne

W tych najważniejszym dla chrześcijan dniach

pragniemy życzyć wam Drodzy Parafianie…

… miłości tak wielkiej, jak ta, gdy Jezus umierał na krzyżu.

…. wiary tak wielkiej, jaką miała Maryja, gdy wierzyła w zmartwychwstanie.

… nadziei płynącej z pustego grobu, która jest światłem na trudnych drogach życia.

 

Błogosławionych Świąt!

ks. Marian Karbowski

ks. Łukasz Nycz

Triduum Paschalne

19.04.2014.r
triduum_paschalne

Triduum Paschalne to szczyt wudarzeń Roku Liturgicznego. Jedno święto rozciągające się na trzy dni. Oto klucz do jego zrozumienia.

final_wielkanocnej_zbiorka_zywnosci_i_artykulow_chemicznych_2014_r.

Po czterech tygodniach zbiórki żywności ze wszystkich sklepów do salki obok plebanii zostały zwiezione produkty, a z nich przygotowano paczki dla siedmiu rodzin z naszej parafii. Dzięki waszej ofiarności ich święta będą radosniejsze.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom! Polecamy się podczas kolejnej akcji! 

spotkanie_mlodych_archidiecezji_przemyskiej_w_lezajsku_11-13_kwietnia_2014_r.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Organizowane jest od 1994 r. w weekend przy Niedzieli Palmowej w związku z przypadającym wówczas Światowym Dniem Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym. W kolejnych latach gospodarzem SMAP-u jest inne miasto archidiecezji. Tym razme stał się nim Leżajsk


Zdjęcia i relacje: http://przemyska.pl/smap/

Świateczny_konkurs_na_ozdobe_wielkanocna_i_kiermasz_Świeteczny

W dniach od 10 marca do 1 kwietnia w ZS w Laszkach wspólnota RAM-u i Samorząd Uczniowski zorganozowali konkurs na ozdobę wielkanacną. Zebrane w ten sposób ozdoby, pisanki i stroiki wykonane przez młodzież RAM-u oraz koszyki przekazane przez p. Krzysztofa Deca zostały wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu, który odbył się 6 kwietnia na placu przy kosciele w Laszkach. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na dofinansowanie wycieczki w Bieszczady oraz remontu salki


Zapraszamy do Galerii Zdjęć :)

dekalog_mlodych_(cz._7)_-_vi_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Patrycja Kaleta, Agnieszka Kuta i Katarzynę Suchorowiec, Krzysztof Bara.

Rozważania podczas kwietniowej audycji dotyczyły VI przykazania. Zastanawialiśmy się na zamysłem Boga co do stworzenia człowieka kobietą i mężczyzną - czym różnią się od siebie i jak się dopełniają. W drugiej części audycji staraliśmy się rozróżnić zakochanie i miłość, a także odpowiedzieć na pytanie - skąd wiedzieć, że dwoje ludzi łączy prawdziwa miłość.

 

Zapraszamy do odsłuchania audycji: http://przemyska.pl/2014/04/09/wieczorne-spotkania-bam-dekalog/ (na dole strony)

zapisy_na_spotkanie_mlodych_archidiecezji_przemyskiej_w_lezajsku

JEŚLI...


chcesz wziąć udział w pięknym wydarzeniu wiary

szukasz ewangelicznego dobra i wspólnoty

pragniesz stać się radosnym człowiekiem zaufania

akceptujesz przedstawione poniżej warunki uczestnictwa;

jeśli przygotowujesz się do sakramentu bierzmowania...

 

TO ZAPRASZAMY CIĘ…

...na spotkanie grupy przygotowującej się do wyjazdu na kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach od 11-13 kwietnia 2014 r. odbędzie się w Leżajsku. 

wielkanocna_zbiorka_zywnosci_i_artykulow_chemicznych_2014_r.

Szkolne Koło Caritas działającego przy Zespole Szkół w Laszkach i parafii pw. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach, przeprowadzi zbiórkę żywności i artykółów chemicznych w sklepach na terenie naszej parafii w dniach od 17 marca do 12 kwietnia 2014 r. Zebrane w ten sposób produkty żywnościowe zostaną przekazane przed Świętami Wielkanocnymi najbardziej potrzebującym rodziną z Laszek i Korzenicy.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

renowacja_misji_parafialnych_i_rekolekcje_szkolne

W dniach od 5 do 9 marca w naszej parafii odbyły sie Rekolekcje Parafialne prowadzone przez ks. Władysława Nawrola.

Wielkopostny czas, a przede wszystkim misje parafialne stworzyły okazję, by zatrzymać się i zadumać nad swoim życiem.  Ojciec rekolekcjonistów w swoim przepowiadaniu mówił o bardzo ważnych rzeczach w życiu każdego chrześcijanina, a o których często zapominamy lub zaniedbujemy je. 

zabawa_karnawalowa_w_dps-ie_w_wielkich_oczach

Ostatki to czas zabaw przed Wielkim Postem i to właśnie wspólna  zabawa stała się treścią integracyjnego spotkania młodzieży z ZS w Laszkach i mieszkańców DPS-u w Wielkich Oczach. Wygibasy w rytmach dyskotekowych hitów, nauka nowych tańców, animacji i zabawy integracyjny trwały blisko trzy godziny. Na ustach wszystkich gościły uśmiechy, a w sercach autentyczna radość. Kolejne już spotkanie pozwoliło utrwalić przyjaźnie, które się zawiązały, ale też było okazją do zawarcia nowych. Wspólny czas na trwałe zapisze się w naszych sercach. Już czekamy na następne spotkanie.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

rozdanie_modlitwenikow_dzieciom_pierwszokomunijnym

Kolejnym etapem przygotowań do uroczystości I Komunii Świetej było rozdanie uczniom klas II poświęconych modlitewników. Dzieci wraz z rodzicami przeżyli wspolnie uroczystą Mszę Święto o godzinie 11.00. Po Mszy Śiwetej odbyło się spotkanie formacyjne dla rodziców.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

«|  4  5  6  7  8  9  10  |»