Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

przedstawienie_i_koncert_na_youtube

Na Youtube można już obejżeć:

Diabelskie Sztuczki - https://www.youtube.com/watch?v=58RPzpVqwqI

Koncert "Wypłyń na głębie" ku czci Jana Pawła II - https://www.youtube.com/watch?v=bOEaE_LbfWM

czuwanie_przed_zeslaniem_ducha_Świetego

7 czerwca w kościele parafialnym w Laszkach odbyło się czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego.  Wspólny czas czuwania otworzyła modlitwa uwielbienia prowadzona przez zespół Apostolos. Po nim konferencję wygłosił ks. Paweł Serwańki. Najważniejszym momentem czuwania była modlitwa o wylanie Ducha Świętego, połączona z obrzędem nałożenia rąk oraz Eucharystia podczas, której homilię wygłosił dk. Piotr Leja. Czuwanie zakończyło się tuż przed północą. Chwała Panu za piękny czas!!

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dzien_dziecka_w_dps-ie_w_wielkich_oczach

2 czerwca uczniowie Gimnazjum z Laszek udali się do DPS-u w Wielkich Oczach. Spotkanie otworzyła prezentacja programu słowno-muzycznego poświęconego pamięci św. Jana Pawła II. Następnie zostały przekazane dzieciom słodycze, które zebrało Szkolne Koło Caritas. Później wszystkich połączyła wspólna zabawa i tańce. To było piękne przedpołudnie, spędzone w tak wyjatkowej wspólnocie.

Zapraszamy do galerii zdjęć :) 

przedstawienie__diabelskie_sztuczki_

W niedzielą o 16.00 do GOK-u odbyło się przedstawienie pt. Diabelskie sztuczki. Przedstawienie to opowiada o wojnie, która toczy się o dusze człowieka pomiędzy siłami nieba i piekła. Dwa stare diabły szkoląc kolejnych adeptów sztuki kuszenia  i próbują namieszać w życiu Moniki. Przedstawienie ukazuje jakich metod używają siły zła by skusić człowieka, a także jaka jest na nie odpowiedź nieba.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

pielgrzymka_dzieci_pierwszokomunijnych_do_sanktuarium_mb_pieknej_milosci_w_polanczyku

Jako wyraz wdzięczności za dar przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca dzieci z II klasy Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami i opiekunami udały sie do sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku. Po wspólnej modlitwie odwiedziliśmy także ośrodek Caritas w Myczkowcach i zaporę na Solinie.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

zakonczenie_konkursu_o_sw._janie_pawle_ii_-_majowki_2014

Przez cały miesiąc dzieci z Szkoły Podstawowej odpowiadały na pytania dotyczące życia św. Jana Pawła II. Codziennie za prawidłowe odpowiedzi otrzymywały pamiątki kanonizacji św. Jana Pawła II. Na koniec miesiąca nagrodziliśmy najwytrwalszych.

zapisy_na_koncert_jednego_serca_-_jednego_ducha

Od 2003 roku  w Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie, na osiedlu Baranówka, przy WSIiZ, w parku Sybiraków ludzie grmoadzą się, aby pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana duchem, jak można przy niej bawić się i odnaleźć swoją godność i miejsce w Bożym ogrodzie. 

I ty możesz wziąć w nim udział!!

Koszt 20 zł.

Wyjazd godzina 17.00 (parking koło kościoła); powrót około godziny 1:00; 

Zapisy: ks. Łukasz Nycz

msza_Świeta_w_intencji_strazakow

W niedzielę 18 maja została odprawiona o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji strażaków z prośbą o Boże błogosławieństwo i radość życia wiecznego dla zmarłych. Po Mszy Świętej ksiądz proboszcz poświęcił  nowy wóz strażacki. Następnie strażacy udali się na cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych i zapalić znicze.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dziekczynienie_za_kanonizacje_sw._jana_pawla_ii

W wielu miejscach naszej diecezji, kraju, a nawet świata odbywają się dziękczynienia za kanonizację św. Jana Pawła II. Także i w naszej parafii obył się mini koncert, który wraz z nauczycielami przygotowała młodzież z naszego gimnazjum. Piękne piosenki i głębokie cytaty z nauczania naszego świętego rodaka sprawiły, że w oczach wielu słuchaczy pojawiły się łzy.

Zapraszamy do galerii zdjęć :) 

pielgrzymka_akcji_katolickiej_do_strachociny

18  maja 2014 r. odbyła się XIX ogólnodiecezjalna pielgrzymka Akcji Katolickiej do św. Andrzeja Boboli. W tym roku uroczystości odbywały się na Bobolówce. Uczestnicy tego spotkania włączyli się w dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz dziękowali za 50-lecie kapłaństwa J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika, metropolity przemyskiego.
Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem Drogi Krzyżowej, którą ze względu na trudne warunki atmosferyczne odprawiliśmy przed kaplicą. Następnie uczestnicy wysłuchali program słowno–muzyczny przybliżający postać ks. abpa Józefa Michalika, z racji Jego 50-lecia kapłaństwa.

    Uroczystej Mszy św. przewodził ks. kard.  Paul Cordes. Wśród celebrujących był także ks. abp Józef Michalikks. bp. Zygmunt Regmuntks. bp. Adam Szal, ks. bp Stanisław Jamrozek oraz wielu kapłanów.

odpust_parafialny_2014_r.

Uroczystość odpustowa zgromadziła licznie wiernych z naszej parafii jak i gości. Modlitwie przewodniczył i homilie wygłosił ks. Tadeusz Baj, profesor WSD w Przemyślu i proboszcz parafii św. Alberta w Przemyślu. Pięknej oprawy całej uroczystości, pomimo deszczowej pogody nadawał, śpiew scholii, posługa ministrantów, młodzieży z RAM-u, a także obecność strażaków i dzieci, które przystąpiły w niedzielę od I Komunii Świętej.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dekanalne_zawody_ministrantow_w_xvii_archidiecezjalnym_turnieju_w_pilke_nozna

14 maja 2014 r. na Orliku w Laszkach odbył się dekanalny etap XVII Archidiecezjalnych zawodów w Piłkę Nożną. W zawodach wzięły udział drużyny z Laszek, Korzenicy, Miękisza Starego, Wielkich Oczu, Wietlina i Michałówki. Zwycięstwo odnieśli ministranci z Miękisza Starego. Drużyna z Laszek zdobyła III miejsce. 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

i_komunia_Świeta_2014_r.

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (Mk 10,14) - tak niegdyś powiedział Pan Jezus do Apostołów. To było wspaniałe zaproszenie Pana Jezusa, który  kochał dzieci i chciał, aby były blisko Niego. Wiele razy błogosławił im, a nawet stawiał je starszym za wzór. Mówił, że Królestwo Boże należy do takich, którzy stają się podobni do tych najmniejszych (por. Mt 18,3). W bieżącym roku to samo zaproszenie Jezus skierował do grupki 32 dzieci z naszje parafii. Tym zaś szczególnym czasem spotkania stał się Dzień Pierwszej Komunii Świętej.

Zapraszamy do galerii zdjęć :) 

dekalog_mlodych_(cz._8)_-_vii_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Patrycja Kaleta, Aleksandra Kielar, Katarzynę Suchorowiec i Krzysztof Bara.

Rozważania podczas kwietniowej audycji dotyczyły VII przykazania. Zastanawialiśmy się nad zamysłem Boga co do powierzenia człowiekowi panowania nad światem. W drugiej części audycji staraliśmy się zastanowić nad tym jak postępować z dobrami materialnymi, a także jakie są grzechy przeciw VII przykazaniu.

 

Zapraszamy do wysłuchania audycji: http://przemyska.pl/2014/05/13/wieczorne-spotkania-bam-dekalog/ (dół strony)

 

zapisy_-_wakacje_z_bogiem_2014

        Ruch Apostolstwa Młodzieży otwiera zapisy na Wakacje z Bogiem. Rekolekcje to czas wakacyjny przeżywany z Bogiem, możliwość modlitwy i refleksji, spotkania ciekawych ludzi, doświadczenia wspólnoty oraz odkrycia swego życiowego powołania. Rekolekcje mają charakter religijny (Msza św., modlitwa, konferencje i dyskusje religijne). Przewidziany jest też czas wolny, zabawy i wycieczki. Prosimy o odpowiednie przygotowanie się do przeżycia tych dni. 

Zaproszenie: https://www.youtube.com/watch?v=ZEuickxQlno

wycieczka_bieszczady_28-30_kwietnia_2014_r.

W dniach od 28 do 30 kwietnia ministranci, członkowie RAM-u oraz uczniowie ZS w Laszkach udali sie na trzydniową wycieczkę w Bieszczady. Przez dwa dni wędrowaliśmy po bieszczadzkich szlakach, a trzeciego dnia odwiedziliśmy Polańczyk, Myczkowcę oraz zaporę w Solinie.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

niedziela_milosierdzia_-_skarbonki

Podczas Wielkiego Postu dzieci zbierały do przygotowanych przez Caritas skarbonek jałmużnę. Dzieci złozyły skarbonki w Niedzielę Miłosierdzia w kościele. Po podliczeniu otrzymaliśmy kwotę 496,44 zł. Całość została przekazana do centrali Caritas w Przemyślu, gdzie zostaną przekazane na rzecz potrzebujących.

zapisy_-_letnia_akcja_caritas_2014

Caritas otwiera zapisy na wakacyjną Akcję Kolonijną dla dzieci i młodzieży z terenu Archidiecezji Przemyskiej. Przede wszystkim skierowana jest ona do uczestników z rodzin ubogich, wielodzietnych, dotkniętych problemami nałogów i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W czasie turnusu odpoczywają oni pod opieką księży i wychowawców – wolontariuszy w dwóch Ośrodkach przemyskiej Caritas: w Rajskiem nad Soliną i w Zboiskach koło Sanoka.

Życzenia Wielkanocne

20.04.2014.r
Życzenia_wielkanocne

W tych najważniejszym dla chrześcijan dniach

pragniemy życzyć wam Drodzy Parafianie…

… miłości tak wielkiej, jak ta, gdy Jezus umierał na krzyżu.

…. wiary tak wielkiej, jaką miała Maryja, gdy wierzyła w zmartwychwstanie.

… nadziei płynącej z pustego grobu, która jest światłem na trudnych drogach życia.

 

Błogosławionych Świąt!

ks. Marian Karbowski

ks. Łukasz Nycz

Triduum Paschalne

19.04.2014.r
triduum_paschalne

Triduum Paschalne to szczyt wudarzeń Roku Liturgicznego. Jedno święto rozciągające się na trzy dni. Oto klucz do jego zrozumienia.

«|  4  5  6  7  8  9  10  |»