Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

wycieczka_bieszczady_28-30_kwietnia_2014_r.

W dniach od 28 do 30 kwietnia ministranci, członkowie RAM-u oraz uczniowie ZS w Laszkach udali sie na trzydniową wycieczkę w Bieszczady. Przez dwa dni wędrowaliśmy po bieszczadzkich szlakach, a trzeciego dnia odwiedziliśmy Polańczyk, Myczkowcę oraz zaporę w Solinie.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

niedziela_milosierdzia_-_skarbonki

Podczas Wielkiego Postu dzieci zbierały do przygotowanych przez Caritas skarbonek jałmużnę. Dzieci złozyły skarbonki w Niedzielę Miłosierdzia w kościele. Po podliczeniu otrzymaliśmy kwotę 496,44 zł. Całość została przekazana do centrali Caritas w Przemyślu, gdzie zostaną przekazane na rzecz potrzebujących.

zapisy_-_letnia_akcja_caritas_2014

Caritas otwiera zapisy na wakacyjną Akcję Kolonijną dla dzieci i młodzieży z terenu Archidiecezji Przemyskiej. Przede wszystkim skierowana jest ona do uczestników z rodzin ubogich, wielodzietnych, dotkniętych problemami nałogów i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W czasie turnusu odpoczywają oni pod opieką księży i wychowawców – wolontariuszy w dwóch Ośrodkach przemyskiej Caritas: w Rajskiem nad Soliną i w Zboiskach koło Sanoka.

Życzenia Wielkanocne

20.04.2014.r
Życzenia_wielkanocne

W tych najważniejszym dla chrześcijan dniach

pragniemy życzyć wam Drodzy Parafianie…

… miłości tak wielkiej, jak ta, gdy Jezus umierał na krzyżu.

…. wiary tak wielkiej, jaką miała Maryja, gdy wierzyła w zmartwychwstanie.

… nadziei płynącej z pustego grobu, która jest światłem na trudnych drogach życia.

 

Błogosławionych Świąt!

ks. Marian Karbowski

ks. Łukasz Nycz

Triduum Paschalne

19.04.2014.r
triduum_paschalne

Triduum Paschalne to szczyt wudarzeń Roku Liturgicznego. Jedno święto rozciągające się na trzy dni. Oto klucz do jego zrozumienia.

final_wielkanocnej_zbiorka_zywnosci_i_artykulow_chemicznych_2014_r.

Po czterech tygodniach zbiórki żywności ze wszystkich sklepów do salki obok plebanii zostały zwiezione produkty, a z nich przygotowano paczki dla siedmiu rodzin z naszej parafii. Dzięki waszej ofiarności ich święta będą radosniejsze.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom! Polecamy się podczas kolejnej akcji! 

spotkanie_mlodych_archidiecezji_przemyskiej_w_lezajsku_11-13_kwietnia_2014_r.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Organizowane jest od 1994 r. w weekend przy Niedzieli Palmowej w związku z przypadającym wówczas Światowym Dniem Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym. W kolejnych latach gospodarzem SMAP-u jest inne miasto archidiecezji. Tym razme stał się nim Leżajsk


Zdjęcia i relacje: http://przemyska.pl/smap/

Świateczny_konkurs_na_ozdobe_wielkanocna_i_kiermasz_Świeteczny

W dniach od 10 marca do 1 kwietnia w ZS w Laszkach wspólnota RAM-u i Samorząd Uczniowski zorganozowali konkurs na ozdobę wielkanacną. Zebrane w ten sposób ozdoby, pisanki i stroiki wykonane przez młodzież RAM-u oraz koszyki przekazane przez p. Krzysztofa Deca zostały wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu, który odbył się 6 kwietnia na placu przy kosciele w Laszkach. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na dofinansowanie wycieczki w Bieszczady oraz remontu salki


Zapraszamy do Galerii Zdjęć :)

dekalog_mlodych_(cz._7)_-_vi_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Patrycja Kaleta, Agnieszka Kuta i Katarzynę Suchorowiec, Krzysztof Bara.

Rozważania podczas kwietniowej audycji dotyczyły VI przykazania. Zastanawialiśmy się na zamysłem Boga co do stworzenia człowieka kobietą i mężczyzną - czym różnią się od siebie i jak się dopełniają. W drugiej części audycji staraliśmy się rozróżnić zakochanie i miłość, a także odpowiedzieć na pytanie - skąd wiedzieć, że dwoje ludzi łączy prawdziwa miłość.

 

Zapraszamy do odsłuchania audycji: http://przemyska.pl/2014/04/09/wieczorne-spotkania-bam-dekalog/ (na dole strony)

zapisy_na_spotkanie_mlodych_archidiecezji_przemyskiej_w_lezajsku

JEŚLI...


chcesz wziąć udział w pięknym wydarzeniu wiary

szukasz ewangelicznego dobra i wspólnoty

pragniesz stać się radosnym człowiekiem zaufania

akceptujesz przedstawione poniżej warunki uczestnictwa;

jeśli przygotowujesz się do sakramentu bierzmowania...

 

TO ZAPRASZAMY CIĘ…

...na spotkanie grupy przygotowującej się do wyjazdu na kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach od 11-13 kwietnia 2014 r. odbędzie się w Leżajsku. 

wielkanocna_zbiorka_zywnosci_i_artykulow_chemicznych_2014_r.

Szkolne Koło Caritas działającego przy Zespole Szkół w Laszkach i parafii pw. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach, przeprowadzi zbiórkę żywności i artykółów chemicznych w sklepach na terenie naszej parafii w dniach od 17 marca do 12 kwietnia 2014 r. Zebrane w ten sposób produkty żywnościowe zostaną przekazane przed Świętami Wielkanocnymi najbardziej potrzebującym rodziną z Laszek i Korzenicy.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

renowacja_misji_parafialnych_i_rekolekcje_szkolne

W dniach od 5 do 9 marca w naszej parafii odbyły sie Rekolekcje Parafialne prowadzone przez ks. Władysława Nawrola.

Wielkopostny czas, a przede wszystkim misje parafialne stworzyły okazję, by zatrzymać się i zadumać nad swoim życiem.  Ojciec rekolekcjonistów w swoim przepowiadaniu mówił o bardzo ważnych rzeczach w życiu każdego chrześcijanina, a o których często zapominamy lub zaniedbujemy je. 

zabawa_karnawalowa_w_dps-ie_w_wielkich_oczach

Ostatki to czas zabaw przed Wielkim Postem i to właśnie wspólna  zabawa stała się treścią integracyjnego spotkania młodzieży z ZS w Laszkach i mieszkańców DPS-u w Wielkich Oczach. Wygibasy w rytmach dyskotekowych hitów, nauka nowych tańców, animacji i zabawy integracyjny trwały blisko trzy godziny. Na ustach wszystkich gościły uśmiechy, a w sercach autentyczna radość. Kolejne już spotkanie pozwoliło utrwalić przyjaźnie, które się zawiązały, ale też było okazją do zawarcia nowych. Wspólny czas na trwałe zapisze się w naszych sercach. Już czekamy na następne spotkanie.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

rozdanie_modlitwenikow_dzieciom_pierwszokomunijnym

Kolejnym etapem przygotowań do uroczystości I Komunii Świetej było rozdanie uczniom klas II poświęconych modlitewników. Dzieci wraz z rodzicami przeżyli wspolnie uroczystą Mszę Święto o godzinie 11.00. Po Mszy Śiwetej odbyło się spotkanie formacyjne dla rodziców.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dekalog_mlodych_(cz._6)_-_v_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Patrycja Kaleta, Agnieszka Kuta i Katarzynę Suchorowiec, Krzysztof Bara.

Rozważania podczas marcowejaudycji dotyczyły V przykazania. Zastanawialiśmy się nad Bożym zamysłem wobec ludzkiego życia. Odkrywaliśmy piękno daru życia, a także rozważali jak odkryć swoje życowe powołanie.


Zapraszamy do archiwum wszytskich, którzy nie słyszeli audycji: http://przemyska.pl/2014/03/09/wieczorne-spotkania-bam-dekalog/

I-etap remontu salki

24.02.2014.r
i-etap_remontu_salki

Został zakończony I-etap remontu salki młodzieżowej. Odnowione i wyposażone zostały dwie sale. W przyszłości planowane jest odnowienie korytarza oraz aneksu kuchennego, a także wykonanie ocieplenia.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

poszerzenie_grupy_parafialnej_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

W niedzielę 23 lutego 18-sto osobowa grupa uczniów gimnazjum przyjęło emblematy, które są znakiem przynależności do Ruchu Apostolstwa Młodzieży. W ten sposób zostali w pełni włączeni do parafialnej grupy oraz diecezjalnej wspólnoty RAM-u.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dekanalne_zawody_ministrantow_w_halowa_pilke_nozna

Dnia 22 lutego na hali Zespołu Szkół w Laszkach odbyły się zawody ministrantów w halową piłkę nożną dekanatu Radymno II. Ministranci z naszej parafii zdobyli II miejsce w kategorii Szkół Podstawowych i III miejsce w kategorii Szkół Gimnazjalnych.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

koszulki_parafialne_ministrantow

Zgodnie z zapowiedzią i z inspiracji ministrantów przygotowane zostały specjalne koszulki . Mają ona charakter znaku, który wyróżnia, są znakiem tożsamości, a w końcu mają one wymiar ewangelizacyjny, a także mają służyć podczas zawodów ministranckich.

dekalog_mlodych_(cz._5)_-_iv_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Aleksandra Kielar, Agnieszka Kuta i Katarzynę Suchorowiec.

Rozważania podczas lutowej audycji dotyczyły IV przykazania. Zastanawialiśmy się na Bożym zamysłem wobec instytucji małżeństwa i rodziny, a także nad obowiązkami rodziców wobec dzieci i dzieci wobec rodziców. W końcu zaś zatrzymaliśmy się nad tym co może zburzyć pokuj w rodzinie, a co go może uratować.

 

Wszystkich, którzy nie mieli okazji posłuchać audycji zapraszamy do archiwum: http://www.radiofara.pl/archiwum/bam-2014-02-01-przykazanie_czwartew.mp3

 

«|  4  5  6  7  8  9  10  |»