Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

wielkanocna_zbiorka_zywnosci_i_artykulow_chemicznych_2014_r.

Szkolne Koło Caritas działającego przy Zespole Szkół w Laszkach i parafii pw. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach, przeprowadzi zbiórkę żywności i artykółów chemicznych w sklepach na terenie naszej parafii w dniach od 17 marca do 12 kwietnia 2014 r. Zebrane w ten sposób produkty żywnościowe zostaną przekazane przed Świętami Wielkanocnymi najbardziej potrzebującym rodziną z Laszek i Korzenicy.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

renowacja_misji_parafialnych_i_rekolekcje_szkolne

W dniach od 5 do 9 marca w naszej parafii odbyły sie Rekolekcje Parafialne prowadzone przez ks. Władysława Nawrola.

Wielkopostny czas, a przede wszystkim misje parafialne stworzyły okazję, by zatrzymać się i zadumać nad swoim życiem.  Ojciec rekolekcjonistów w swoim przepowiadaniu mówił o bardzo ważnych rzeczach w życiu każdego chrześcijanina, a o których często zapominamy lub zaniedbujemy je. 

zabawa_karnawalowa_w_dps-ie_w_wielkich_oczach

Ostatki to czas zabaw przed Wielkim Postem i to właśnie wspólna  zabawa stała się treścią integracyjnego spotkania młodzieży z ZS w Laszkach i mieszkańców DPS-u w Wielkich Oczach. Wygibasy w rytmach dyskotekowych hitów, nauka nowych tańców, animacji i zabawy integracyjny trwały blisko trzy godziny. Na ustach wszystkich gościły uśmiechy, a w sercach autentyczna radość. Kolejne już spotkanie pozwoliło utrwalić przyjaźnie, które się zawiązały, ale też było okazją do zawarcia nowych. Wspólny czas na trwałe zapisze się w naszych sercach. Już czekamy na następne spotkanie.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

rozdanie_modlitwenikow_dzieciom_pierwszokomunijnym

Kolejnym etapem przygotowań do uroczystości I Komunii Świetej było rozdanie uczniom klas II poświęconych modlitewników. Dzieci wraz z rodzicami przeżyli wspolnie uroczystą Mszę Święto o godzinie 11.00. Po Mszy Śiwetej odbyło się spotkanie formacyjne dla rodziców.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dekalog_mlodych_(cz._6)_-_v_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Patrycja Kaleta, Agnieszka Kuta i Katarzynę Suchorowiec, Krzysztof Bara.

Rozważania podczas marcowejaudycji dotyczyły V przykazania. Zastanawialiśmy się nad Bożym zamysłem wobec ludzkiego życia. Odkrywaliśmy piękno daru życia, a także rozważali jak odkryć swoje życowe powołanie.


Zapraszamy do archiwum wszytskich, którzy nie słyszeli audycji: http://przemyska.pl/2014/03/09/wieczorne-spotkania-bam-dekalog/

I-etap remontu salki

24.02.2014.r
i-etap_remontu_salki

Został zakończony I-etap remontu salki młodzieżowej. Odnowione i wyposażone zostały dwie sale. W przyszłości planowane jest odnowienie korytarza oraz aneksu kuchennego, a także wykonanie ocieplenia.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

poszerzenie_grupy_parafialnej_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

W niedzielę 23 lutego 18-sto osobowa grupa uczniów gimnazjum przyjęło emblematy, które są znakiem przynależności do Ruchu Apostolstwa Młodzieży. W ten sposób zostali w pełni włączeni do parafialnej grupy oraz diecezjalnej wspólnoty RAM-u.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dekanalne_zawody_ministrantow_w_halowa_pilke_nozna

Dnia 22 lutego na hali Zespołu Szkół w Laszkach odbyły się zawody ministrantów w halową piłkę nożną dekanatu Radymno II. Ministranci z naszej parafii zdobyli II miejsce w kategorii Szkół Podstawowych i III miejsce w kategorii Szkół Gimnazjalnych.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

koszulki_parafialne_ministrantow

Zgodnie z zapowiedzią i z inspiracji ministrantów przygotowane zostały specjalne koszulki . Mają ona charakter znaku, który wyróżnia, są znakiem tożsamości, a w końcu mają one wymiar ewangelizacyjny, a także mają służyć podczas zawodów ministranckich.

dekalog_mlodych_(cz._5)_-_iv_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Aleksandra Kielar, Agnieszka Kuta i Katarzynę Suchorowiec.

Rozważania podczas lutowej audycji dotyczyły IV przykazania. Zastanawialiśmy się na Bożym zamysłem wobec instytucji małżeństwa i rodziny, a także nad obowiązkami rodziców wobec dzieci i dzieci wobec rodziców. W końcu zaś zatrzymaliśmy się nad tym co może zburzyć pokuj w rodzinie, a co go może uratować.

 

Wszystkich, którzy nie mieli okazji posłuchać audycji zapraszamy do archiwum: http://www.radiofara.pl/archiwum/bam-2014-02-01-przykazanie_czwartew.mp3

 

zimowe_rekolekcje_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

Tradycyjnie Ruch Apostlostwa Młodzieży zaprasiłmłodych (począwszy od I klasy gimnazjum) na ciekawe rekolekcje apostolskie do Przemyśla. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach:24-26 stycznia i 27-29 stycznia 2014 r. (rozpoczęcie o godz. 17. 00 - zakończenie w obiadem ok. godz. 13. 30). Rekolekcje poprowadzi ekipa z RAM w domu rekolekcyjnego "Dobrego Pasterza".


Zapraszamy do Galerii zdjęć :)

przedstawienia_grupy_teatralnej_na_youtube

Zapraszamy do obejrzenia obszernych fragmentów przedstawień:

"Wigilia, która wydarzyła się przypadkiem...?" - http://www.youtube.com/watch?v=mHZxNCgUSIA

"Zakochany Bóg" - http://www.youtube.com/watch?v=Ll-_WRrgsY8

"Narodziny Miłosci" - http://www.youtube.com/watch?v=elL1ji2VUWg

Wróćmy do tych pięknych chwil...  słów... gestów... przeżyjmy to jeszcze raz....

Świeto_objawienia_panskiego_-_paczki_z_kreda_i_kadzidlem

Już tradycyjnie członkowie RAM-u przygotowali dla parafian specjalne paczuszki zawierające kredę i kadzidło, które poświęcone w Święto Objawienia Pańskie posłużą do oznaczenia drzwi domów oraz pozwolą napełnić domy zapachem kadzidła wyrażającego prawdę o tym, że Bóg wypełnia ją swoją obecnością. Całość dochodów ze sprzedaży zostanie przekazany na fundusz młodzieżowy. 

dekalog_mlodych_(cz._4)_-_iii_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiaca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razme audycję współtworzyli Aleksandra Kielar, Agnieszka Kuta, Partycja Kaleta i Krzysztof Bara. 

Rozważania podczas styczniowej audycji dotyczyły III przykazania Dekalogu. Zastanawialiśmy się wspólnie dlaczego mamy świętować niedzielę, dlaczego Eucharystia stanowi jej centrum, a w końcu jak przeżywać dany nam czas niedzielnego odpoczynu. Szukaliśmy także rozwiązań co zrobić, gdy nie będziemy mogli dotrzeć na Eucharystię.


Audycję można odsłuchać: http://www.radiofara.pl/archiwum/bam-2014-01-04-przykazanie_trzeciew.mp3

Wizyta Duszpasterska

2.01.2014.r
wizyta_duszpasterska

Od 2 stycznia rozpoczęła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda. Oto kilka informacji, które pomogą w dobrym przeżyciu tego wyjątkowego czasu.

wyjazd_do_kina_na_film__hobbit_

W poniedziałek 30 grudnia 40-osobowa grupa młodzieży, ministrantów i członków RAM-u udała sie do kina Helios na film pt. "Hobbit". Na pierwszej części filmu byliśmy dokładnie rok temu. 

Film opowiada historie tytułowego hobbita Bilbo Baggins, który razem z Gandalfem oraz trzynastoma krasnoludami zmierza do legowiska smoka Smauga. Bohaterowie chcą pokonać bestię i odebrać jej złoto, które ukradła.

Kolęda Misyjna 2013

29.12.2013.r
koleda_misyjna_2013

Jak co roku wszystkich mieszkańców naszej parafii odwiedzili kolędnicy misyjni, którzy chętnie zaangażowali się w to piękne dzieło pomocy naszym misjonarzom rodakom. W akcji wzięli udział ministranci, Rucha Apostolstwa Młodzieży, członkowie Szkolnego Koła Caritas, a nad jej przygotowaniem czuwali duszpasterze naszej parafii. Kolędnicy mimo zimna z radością odwiedzali domy parafian, gdyż przepełniała ich miłość oraz chęć pomocy naszym księżom rodakom. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Życzenia Święteczne

24.12.2013.r
Życzenia_Świeteczne

Drodzy Parafianie!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

składamy wam życzenia błogosławionych świąt

spędzonych w bliskości Nowonarodzonego Chrystusa oraz rodziny.

Niech Jezus, który jako Światłość przychodzi na świat

napełni wasze serca pokojem, rozproszy ciemności grzechu,

wleje nową nadzieję oraz radość!

Niech Maleńka Miłość zamieszka już na zawsze w waszych sercach. 

ks. Marian Karbowski

ks. Łukasz Nycz

Kiermasz Świąteczny

22.12.2013.r
kiermasz_Świateczny

Od początku grudnia w ZS w Laszkach trwał konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Po ogłoszeniu wyników nagrody zostały przekazane na kiermasz świąteczny, który odbył się 22 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Laszkach, został zorganizowany przez samorząd uczniowski ZS w Laszkach, Szkolne Koło Caritar oraz grupę RAM-u działającej przy parafii Laszki. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na działalność RAM-u w Laszkach oraz wypoczynek uczniów na feriach.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

przedstawienie__narodziny_milosci_

Po kilkumiesięcznych przygotowaniach 20 grudnia odbyła się premiera przedstawienia pt. "Narodziny Miłości" przygotowane przez uczniów gimnazjum działających w ramach grupy teatralnej przy naszej parafii. Przedstawienie opowiada historię miłości Jakuba i Izy, która zostaje poddana wielkiej próbie. Na drodze do ich szczęścia stają historie rodziców zakochanych, wypadek Izy, zwątpienie samego Jakuba. Dobrym duchem jest dziennikarka Magda, która udziela cennych rad pomagając przejść Jakubowi i Izie przez ich próbę.

Przedstawienie zostało zaprezentowane także podczas kiermaszu 22.12.2013 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

«|  5  6  7  8  9  10  11  |»