Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

final_wielkanocnej_zbiorka_zywnosci_i_artykulow_chemicznych_2014_r.

Po czterech tygodniach zbiórki żywności ze wszystkich sklepów do salki obok plebanii zostały zwiezione produkty, a z nich przygotowano paczki dla siedmiu rodzin z naszej parafii. Dzięki waszej ofiarności ich święta będą radosniejsze.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom! Polecamy się podczas kolejnej akcji! 

spotkanie_mlodych_archidiecezji_przemyskiej_w_lezajsku_11-13_kwietnia_2014_r.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Organizowane jest od 1994 r. w weekend przy Niedzieli Palmowej w związku z przypadającym wówczas Światowym Dniem Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym. W kolejnych latach gospodarzem SMAP-u jest inne miasto archidiecezji. Tym razme stał się nim Leżajsk


Zdjęcia i relacje: http://przemyska.pl/smap/

Świateczny_konkurs_na_ozdobe_wielkanocna_i_kiermasz_Świeteczny

W dniach od 10 marca do 1 kwietnia w ZS w Laszkach wspólnota RAM-u i Samorząd Uczniowski zorganozowali konkurs na ozdobę wielkanacną. Zebrane w ten sposób ozdoby, pisanki i stroiki wykonane przez młodzież RAM-u oraz koszyki przekazane przez p. Krzysztofa Deca zostały wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu, który odbył się 6 kwietnia na placu przy kosciele w Laszkach. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na dofinansowanie wycieczki w Bieszczady oraz remontu salki


Zapraszamy do Galerii Zdjęć :)

dekalog_mlodych_(cz._7)_-_vi_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Patrycja Kaleta, Agnieszka Kuta i Katarzynę Suchorowiec, Krzysztof Bara.

Rozważania podczas kwietniowej audycji dotyczyły VI przykazania. Zastanawialiśmy się na zamysłem Boga co do stworzenia człowieka kobietą i mężczyzną - czym różnią się od siebie i jak się dopełniają. W drugiej części audycji staraliśmy się rozróżnić zakochanie i miłość, a także odpowiedzieć na pytanie - skąd wiedzieć, że dwoje ludzi łączy prawdziwa miłość.

 

Zapraszamy do odsłuchania audycji: http://przemyska.pl/2014/04/09/wieczorne-spotkania-bam-dekalog/ (na dole strony)

zapisy_na_spotkanie_mlodych_archidiecezji_przemyskiej_w_lezajsku

JEŚLI...


chcesz wziąć udział w pięknym wydarzeniu wiary

szukasz ewangelicznego dobra i wspólnoty

pragniesz stać się radosnym człowiekiem zaufania

akceptujesz przedstawione poniżej warunki uczestnictwa;

jeśli przygotowujesz się do sakramentu bierzmowania...

 

TO ZAPRASZAMY CIĘ…

...na spotkanie grupy przygotowującej się do wyjazdu na kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach od 11-13 kwietnia 2014 r. odbędzie się w Leżajsku. 

wielkanocna_zbiorka_zywnosci_i_artykulow_chemicznych_2014_r.

Szkolne Koło Caritas działającego przy Zespole Szkół w Laszkach i parafii pw. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach, przeprowadzi zbiórkę żywności i artykółów chemicznych w sklepach na terenie naszej parafii w dniach od 17 marca do 12 kwietnia 2014 r. Zebrane w ten sposób produkty żywnościowe zostaną przekazane przed Świętami Wielkanocnymi najbardziej potrzebującym rodziną z Laszek i Korzenicy.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

renowacja_misji_parafialnych_i_rekolekcje_szkolne

W dniach od 5 do 9 marca w naszej parafii odbyły sie Rekolekcje Parafialne prowadzone przez ks. Władysława Nawrola.

Wielkopostny czas, a przede wszystkim misje parafialne stworzyły okazję, by zatrzymać się i zadumać nad swoim życiem.  Ojciec rekolekcjonistów w swoim przepowiadaniu mówił o bardzo ważnych rzeczach w życiu każdego chrześcijanina, a o których często zapominamy lub zaniedbujemy je. 

zabawa_karnawalowa_w_dps-ie_w_wielkich_oczach

Ostatki to czas zabaw przed Wielkim Postem i to właśnie wspólna  zabawa stała się treścią integracyjnego spotkania młodzieży z ZS w Laszkach i mieszkańców DPS-u w Wielkich Oczach. Wygibasy w rytmach dyskotekowych hitów, nauka nowych tańców, animacji i zabawy integracyjny trwały blisko trzy godziny. Na ustach wszystkich gościły uśmiechy, a w sercach autentyczna radość. Kolejne już spotkanie pozwoliło utrwalić przyjaźnie, które się zawiązały, ale też było okazją do zawarcia nowych. Wspólny czas na trwałe zapisze się w naszych sercach. Już czekamy na następne spotkanie.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

rozdanie_modlitwenikow_dzieciom_pierwszokomunijnym

Kolejnym etapem przygotowań do uroczystości I Komunii Świetej było rozdanie uczniom klas II poświęconych modlitewników. Dzieci wraz z rodzicami przeżyli wspolnie uroczystą Mszę Święto o godzinie 11.00. Po Mszy Śiwetej odbyło się spotkanie formacyjne dla rodziców.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dekalog_mlodych_(cz._6)_-_v_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Patrycja Kaleta, Agnieszka Kuta i Katarzynę Suchorowiec, Krzysztof Bara.

Rozważania podczas marcowejaudycji dotyczyły V przykazania. Zastanawialiśmy się nad Bożym zamysłem wobec ludzkiego życia. Odkrywaliśmy piękno daru życia, a także rozważali jak odkryć swoje życowe powołanie.


Zapraszamy do archiwum wszytskich, którzy nie słyszeli audycji: http://przemyska.pl/2014/03/09/wieczorne-spotkania-bam-dekalog/

I-etap remontu salki

24.02.2014.r
i-etap_remontu_salki

Został zakończony I-etap remontu salki młodzieżowej. Odnowione i wyposażone zostały dwie sale. W przyszłości planowane jest odnowienie korytarza oraz aneksu kuchennego, a także wykonanie ocieplenia.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

poszerzenie_grupy_parafialnej_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

W niedzielę 23 lutego 18-sto osobowa grupa uczniów gimnazjum przyjęło emblematy, które są znakiem przynależności do Ruchu Apostolstwa Młodzieży. W ten sposób zostali w pełni włączeni do parafialnej grupy oraz diecezjalnej wspólnoty RAM-u.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

dekanalne_zawody_ministrantow_w_halowa_pilke_nozna

Dnia 22 lutego na hali Zespołu Szkół w Laszkach odbyły się zawody ministrantów w halową piłkę nożną dekanatu Radymno II. Ministranci z naszej parafii zdobyli II miejsce w kategorii Szkół Podstawowych i III miejsce w kategorii Szkół Gimnazjalnych.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

koszulki_parafialne_ministrantow

Zgodnie z zapowiedzią i z inspiracji ministrantów przygotowane zostały specjalne koszulki . Mają ona charakter znaku, który wyróżnia, są znakiem tożsamości, a w końcu mają one wymiar ewangelizacyjny, a także mają służyć podczas zawodów ministranckich.

dekalog_mlodych_(cz._5)_-_iv_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiąca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razem audycję współtworzyli Aleksandra Kielar, Agnieszka Kuta i Katarzynę Suchorowiec.

Rozważania podczas lutowej audycji dotyczyły IV przykazania. Zastanawialiśmy się na Bożym zamysłem wobec instytucji małżeństwa i rodziny, a także nad obowiązkami rodziców wobec dzieci i dzieci wobec rodziców. W końcu zaś zatrzymaliśmy się nad tym co może zburzyć pokuj w rodzinie, a co go może uratować.

 

Wszystkich, którzy nie mieli okazji posłuchać audycji zapraszamy do archiwum: http://www.radiofara.pl/archiwum/bam-2014-02-01-przykazanie_czwartew.mp3

 

zimowe_rekolekcje_ruchu_apostolstwa_mlodziezy

Tradycyjnie Ruch Apostlostwa Młodzieży zaprasiłmłodych (począwszy od I klasy gimnazjum) na ciekawe rekolekcje apostolskie do Przemyśla. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach:24-26 stycznia i 27-29 stycznia 2014 r. (rozpoczęcie o godz. 17. 00 - zakończenie w obiadem ok. godz. 13. 30). Rekolekcje poprowadzi ekipa z RAM w domu rekolekcyjnego "Dobrego Pasterza".


Zapraszamy do Galerii zdjęć :)

przedstawienia_grupy_teatralnej_na_youtube

Zapraszamy do obejrzenia obszernych fragmentów przedstawień:

"Wigilia, która wydarzyła się przypadkiem...?" - http://www.youtube.com/watch?v=mHZxNCgUSIA

"Zakochany Bóg" - http://www.youtube.com/watch?v=Ll-_WRrgsY8

"Narodziny Miłosci" - http://www.youtube.com/watch?v=elL1ji2VUWg

Wróćmy do tych pięknych chwil...  słów... gestów... przeżyjmy to jeszcze raz....

Świeto_objawienia_panskiego_-_paczki_z_kreda_i_kadzidlem

Już tradycyjnie członkowie RAM-u przygotowali dla parafian specjalne paczuszki zawierające kredę i kadzidło, które poświęcone w Święto Objawienia Pańskie posłużą do oznaczenia drzwi domów oraz pozwolą napełnić domy zapachem kadzidła wyrażającego prawdę o tym, że Bóg wypełnia ją swoją obecnością. Całość dochodów ze sprzedaży zostanie przekazany na fundusz młodzieżowy. 

dekalog_mlodych_(cz._4)_-_iii_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiaca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razme audycję współtworzyli Aleksandra Kielar, Agnieszka Kuta, Partycja Kaleta i Krzysztof Bara. 

Rozważania podczas styczniowej audycji dotyczyły III przykazania Dekalogu. Zastanawialiśmy się wspólnie dlaczego mamy świętować niedzielę, dlaczego Eucharystia stanowi jej centrum, a w końcu jak przeżywać dany nam czas niedzielnego odpoczynu. Szukaliśmy także rozwiązań co zrobić, gdy nie będziemy mogli dotrzeć na Eucharystię.


Audycję można odsłuchać: http://www.radiofara.pl/archiwum/bam-2014-01-04-przykazanie_trzeciew.mp3

Wizyta Duszpasterska

2.01.2014.r
wizyta_duszpasterska

Od 2 stycznia rozpoczęła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda. Oto kilka informacji, które pomogą w dobrym przeżyciu tego wyjątkowego czasu.

«|  5  6  7  8  9  10  11  |»