Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

wyjazd_do_kina_na_film__hobbit_

W poniedziałek 30 grudnia 40-osobowa grupa młodzieży, ministrantów i członków RAM-u udała sie do kina Helios na film pt. "Hobbit". Na pierwszej części filmu byliśmy dokładnie rok temu. 

Film opowiada historie tytułowego hobbita Bilbo Baggins, który razem z Gandalfem oraz trzynastoma krasnoludami zmierza do legowiska smoka Smauga. Bohaterowie chcą pokonać bestię i odebrać jej złoto, które ukradła.

Kolęda Misyjna 2013

29.12.2013.r
koleda_misyjna_2013

Jak co roku wszystkich mieszkańców naszej parafii odwiedzili kolędnicy misyjni, którzy chętnie zaangażowali się w to piękne dzieło pomocy naszym misjonarzom rodakom. W akcji wzięli udział ministranci, Rucha Apostolstwa Młodzieży, członkowie Szkolnego Koła Caritas, a nad jej przygotowaniem czuwali duszpasterze naszej parafii. Kolędnicy mimo zimna z radością odwiedzali domy parafian, gdyż przepełniała ich miłość oraz chęć pomocy naszym księżom rodakom. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Życzenia Święteczne

24.12.2013.r
Życzenia_Świeteczne

Drodzy Parafianie!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

składamy wam życzenia błogosławionych świąt

spędzonych w bliskości Nowonarodzonego Chrystusa oraz rodziny.

Niech Jezus, który jako Światłość przychodzi na świat

napełni wasze serca pokojem, rozproszy ciemności grzechu,

wleje nową nadzieję oraz radość!

Niech Maleńka Miłość zamieszka już na zawsze w waszych sercach. 

ks. Marian Karbowski

ks. Łukasz Nycz

Kiermasz Świąteczny

22.12.2013.r
kiermasz_Świateczny

Od początku grudnia w ZS w Laszkach trwał konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Po ogłoszeniu wyników nagrody zostały przekazane na kiermasz świąteczny, który odbył się 22 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Laszkach, został zorganizowany przez samorząd uczniowski ZS w Laszkach, Szkolne Koło Caritar oraz grupę RAM-u działającej przy parafii Laszki. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na działalność RAM-u w Laszkach oraz wypoczynek uczniów na feriach.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

przedstawienie__narodziny_milosci_

Po kilkumiesięcznych przygotowaniach 20 grudnia odbyła się premiera przedstawienia pt. "Narodziny Miłości" przygotowane przez uczniów gimnazjum działających w ramach grupy teatralnej przy naszej parafii. Przedstawienie opowiada historię miłości Jakuba i Izy, która zostaje poddana wielkiej próbie. Na drodze do ich szczęścia stają historie rodziców zakochanych, wypadek Izy, zwątpienie samego Jakuba. Dobrym duchem jest dziennikarka Magda, która udziela cennych rad pomagając przejść Jakubowi i Izie przez ich próbę.

Przedstawienie zostało zaprezentowane także podczas kiermaszu 22.12.2013 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

podsumowanie_przedswiatecznej_zbiorki_zywnosci_i_artykulow_chemicznych

Po dwóch tygodniach zbiórki żywności ze wszystkich sklepów do salki obok plebanii zostały zwiezione produkty, a z nich przygotowano paczki dla siedmiu rodzin z naszej parafii. Dzięki waszej ofiarności ich święta będą radosniejsze.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom! Polecamy się podczas kolejnej akcji! 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

rozstrzygniecie_konkursu_adwentowego_-_uboga_droga

Przez kolejne tygodnie dzieci wraz z rodzicami poznawały bohaterów uBogiej drogi. Świętych i błogosławionych, którzy poświęcili swoje życie, aby pomagać ubogim i potrzebującym. Tym rozważaniom towarzyszył konkurs. 

list_papieza_franciszka_do_dzieci_uczestnikow_rorat_2013_z_gosciem_niedzielnym

Papież Franciszek napisał specjalny list do wszystkich dzieci uczestniczących w tegorocznych Roratach. Jego kopię rozesłaliśmy do ok. 4 tysięcy parafii. List dotrze do prawie 400 tysięcy dzieci.

Wspomniany list dzieci mogą odebrać w zakrystii.

Świateczna_wizyta_w_dps-ie_w_wielkich_oczach

Już tradycyjnie  Szkolne Koło Caritas w dniu Świętego Mikołaja prowadziło zbiórkę słodyczy dla mieszkańców DPS-u w Wielkich Oczach. Pięknie zapakowane słodycze mieszkańcy tego szczególnego domu otrzymali z rąk grupy uczniów, którzy udali się do Wielkich Oczy wraz z ks. Łukaszem i p. Jolantą Kosińską. Mieszkańcy domu zaprezentowali nam bajkę "O Dobroci", a następnie zaprosili nas do swoich pokoi. Wspólne spotkanie zakończyło kolędowanie w kaplicy. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

dekalog_mlodych_(cz._3)_-_ii_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiaca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razme audycję współtworzyli Aleksandra Sereda, Marek Chrunik i Krzysztof Bara. 

Rozważania podczas grudniowej audycji dotyczyły II przykazania Dekalogu. Podczas rozmowy odkrywaliśmy co znaczy Imię Boga i jakie prawdy Bóg objawia nam przez nie, ale i też jak je niestety możemy lekceważyć. W drugiej części audycji zastanawialismy się zaś jak dziś Bóg sie objawienia i co znaczy nosić imię chrześcijan.

Tych, którzy nie słyszeli audycji zapraszamy do archiwum: http://www.radiofara.pl/archiwum/bam-2013-12-14-przykazanie_drugiew.mp3

spotkanie_za_sw._mikolajem

Do grzecznych dzieci, ale i do tych, które muszą się jeszcze trochę poprawić przyszedł św. Mikołaj. W godzinach dopołudniowych odwiedził ZS w Laszkach, a po Mszy Św. o godzinie 17.00 dzieci, które bardzo licznie zgromadziły się w kosciele parafialnym w Laszkach. Radości nie było końca wszak wszyscy lubią dostawać prezenty.


Aby jeszcze raz powrócić do pięknych chwil zapraszamy do galerii zdjęć :)

Kiermasz Świąteczny

1.12.2013.r
kiermasz_Świateczny

ZS w Laszkach, Szkolne Koło Caritas i wspólnota RAM-u w Laszkach zapraszają na Kiermasz Świąteczny 22 grudnia (niedziela) o godzina 1400 w GOK-u w Laszkach. 

W programie:

Przedstawienie "Narodziny Miłości" (RAM Laszki)

Koncert kolęd (uczniowie ZS Laszki)

Życzenia

Kiermasz ozdób świątecznych i ciast uczniów z ZS w Laszkach

Poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń z Laszek

zbiorka_slodyczy_w_zs_w_laszkach

Już tradycyjnie w okolicach święta św. Mikołaja przeprowadzamy zbiórkę słodyczy dla mieszkańców DPS-u w Wielkich Oczach.

Akcja ma na celu ukazać prawdziwy sens mikołajków, które są wezwaniem do dzielenia się z innymi i wsparcia potrzebujących.

Zachęcamy do włączenia się do akcji w dniach od 9 do 12 grudnia. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o akcji, a także rozmowie na temat je znaczenia. 

Świateczna_zbiorka_zywnosci_dla_potrzebujacych_rodzin_z_naszej_parafii

Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół w Laszkach i parafii pw. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach, przeprowadza zbiórkę żywności w sklepach na terenie naszej parafii w dniach od 9 do 20 grudnia 2013 r. Zebrane w ten sposób produkty żywnościowe zostaną przekazane przed Świętami Bożego Narodzenia najbardziej potrzebującym rodzinom z Laszek i Korzenicy.

internetowe_rekolekcje_adwentowe_2013

Zastanawiasz się jak przeżyć czas Adwentu, żeby dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia?

Nie ma w Twoim najbliższym otoczeniu żadnych zaplanowanych rekolekcji, spotkań formacyjnych, misji? 

Zachęcamy Cię do skorzystania z propozycji rekolekcji internetowych. 

konkurs_dla_uczniow_sp_-_roraty_2013

Przygotowując konkurs korzystamy z materiałów Małego Gościa NIedzielnego

Pomysł na tegoroczne roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybierano, jeden z kardynałów powiedział: „Nie zapomnij o ubogich”. A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. „Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!” – to była druga myśl papieża.

Pierwszego dnia Rorat dzieci dostaną planszę. W kolejne dni otrzymają skarby niebieskie-obrazki z wizerunkami świętych, które będą wkładać w nacięte na planszy otwory.

Codziennie do wygrania piękna szopka.

poszerzenie_grona_ministrantow

W niedzielę 17 października na Mszy Świętej o godzinie 11 miało miejsce poszerzenia grona ministrantów w Laszkach.


Do grupy ministrantów dołaczyli (od lewej):

Krystian Halwa

Tomasz Pazyniak

Krystian Flis

Aleksander Bara

Wiktor Gancarz


Módlmy sie za nowych ministrantów, aby nie ustali w groliwej służbie oraz wciąż dorastali do zadania i misji, którą rozpoczęli.

Akcja Mikołajkowa

12.11.2013.r
akcja_mikolajkowa

Spotkanie ze św. Mikołajem; 6 grudnia; kościół parafialny w Laszkach; początek wspólną Mszą Świętą o 17.00, a po nie wspólne wyczekiwanie i spotkanie ze św. Mikołajem;

Rodziców, którzy chcieliby, aby św. Mikołaj przekazał paczkę ich dziecku (dzieciom) prosimy o wcześniejszy kontakt w zakrystii, aby uzgodnić szczegóły z pomocnikami św. Mikołaja, lub przez e-mail: nyczlukasz@gmail.com;

Istnieje możliwość zaproszenia św. Mikołaja z ekipą do domu. W tej sprawie proszę o kontakt na e-mali: nyczlukasz@gmali.com, lub osobiście z ks. Łukaszem Nyczem w celu omówienia terminu (nie wchodzi w grę 6 grudnia). Aniołek Mikołaja przy okazji spotkanie chętnie przyjmie ofiarę na fundusz młodzieżowy.

koszulki_parafialne_grupy_ram-u

Z inspiracji członków grupy parafialnej RAM-u przygotowane zostały koszulki dla członków naszej wspólnoty. Mają ona charakter znaku, który wyróżnia, są znakiem tożsamości, a w końcu mają one wymiar ewangelizacyjny. W przygotowaniu są koszulki dla ministrantów.

Kalendarz parafialny

6.11.2013.r
kalendarz_parafialny

W końcu ukazał się długo przygotowywany i zapowiadany kalendarz parafialny. Będzie dostepny już w najbliższą niedzielę (10 listopada), a także później w zakrystii aż do wyczerpania nakładu. Cena to 10 zł. Całkoity zysk zostanie przeznaczony na fundusz młodzieżowy.

«|  6  7  8  9  10  11  12  |»