Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

podsumowanie_przedswiatecznej_zbiorki_zywnosci_i_artykulow_chemicznych

Po dwóch tygodniach zbiórki żywności ze wszystkich sklepów do salki obok plebanii zostały zwiezione produkty, a z nich przygotowano paczki dla siedmiu rodzin z naszej parafii. Dzięki waszej ofiarności ich święta będą radosniejsze.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom! Polecamy się podczas kolejnej akcji! 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

rozstrzygniecie_konkursu_adwentowego_-_uboga_droga

Przez kolejne tygodnie dzieci wraz z rodzicami poznawały bohaterów uBogiej drogi. Świętych i błogosławionych, którzy poświęcili swoje życie, aby pomagać ubogim i potrzebującym. Tym rozważaniom towarzyszył konkurs. 

list_papieza_franciszka_do_dzieci_uczestnikow_rorat_2013_z_gosciem_niedzielnym

Papież Franciszek napisał specjalny list do wszystkich dzieci uczestniczących w tegorocznych Roratach. Jego kopię rozesłaliśmy do ok. 4 tysięcy parafii. List dotrze do prawie 400 tysięcy dzieci.

Wspomniany list dzieci mogą odebrać w zakrystii.

Świateczna_wizyta_w_dps-ie_w_wielkich_oczach

Już tradycyjnie  Szkolne Koło Caritas w dniu Świętego Mikołaja prowadziło zbiórkę słodyczy dla mieszkańców DPS-u w Wielkich Oczach. Pięknie zapakowane słodycze mieszkańcy tego szczególnego domu otrzymali z rąk grupy uczniów, którzy udali się do Wielkich Oczy wraz z ks. Łukaszem i p. Jolantą Kosińską. Mieszkańcy domu zaprezentowali nam bajkę "O Dobroci", a następnie zaprosili nas do swoich pokoi. Wspólne spotkanie zakończyło kolędowanie w kaplicy. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

dekalog_mlodych_(cz._3)_-_ii_przykazanie

Już po raz kolejny młodzież z naszej parafii animowała audycję z cyklu Dekalog Młodych, którą można usłyszeć w każdą pierwszą i drugą sobotę miesiaca o 20.30 w Radiu Fara. Tym razme audycję współtworzyli Aleksandra Sereda, Marek Chrunik i Krzysztof Bara. 

Rozważania podczas grudniowej audycji dotyczyły II przykazania Dekalogu. Podczas rozmowy odkrywaliśmy co znaczy Imię Boga i jakie prawdy Bóg objawia nam przez nie, ale i też jak je niestety możemy lekceważyć. W drugiej części audycji zastanawialismy się zaś jak dziś Bóg sie objawienia i co znaczy nosić imię chrześcijan.

Tych, którzy nie słyszeli audycji zapraszamy do archiwum: http://www.radiofara.pl/archiwum/bam-2013-12-14-przykazanie_drugiew.mp3

spotkanie_za_sw._mikolajem

Do grzecznych dzieci, ale i do tych, które muszą się jeszcze trochę poprawić przyszedł św. Mikołaj. W godzinach dopołudniowych odwiedził ZS w Laszkach, a po Mszy Św. o godzinie 17.00 dzieci, które bardzo licznie zgromadziły się w kosciele parafialnym w Laszkach. Radości nie było końca wszak wszyscy lubią dostawać prezenty.


Aby jeszcze raz powrócić do pięknych chwil zapraszamy do galerii zdjęć :)

Kiermasz Świąteczny

1.12.2013.r
kiermasz_Świateczny

ZS w Laszkach, Szkolne Koło Caritas i wspólnota RAM-u w Laszkach zapraszają na Kiermasz Świąteczny 22 grudnia (niedziela) o godzina 1400 w GOK-u w Laszkach. 

W programie:

Przedstawienie "Narodziny Miłości" (RAM Laszki)

Koncert kolęd (uczniowie ZS Laszki)

Życzenia

Kiermasz ozdób świątecznych i ciast uczniów z ZS w Laszkach

Poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń z Laszek

zbiorka_slodyczy_w_zs_w_laszkach

Już tradycyjnie w okolicach święta św. Mikołaja przeprowadzamy zbiórkę słodyczy dla mieszkańców DPS-u w Wielkich Oczach.

Akcja ma na celu ukazać prawdziwy sens mikołajków, które są wezwaniem do dzielenia się z innymi i wsparcia potrzebujących.

Zachęcamy do włączenia się do akcji w dniach od 9 do 12 grudnia. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o akcji, a także rozmowie na temat je znaczenia. 

Świateczna_zbiorka_zywnosci_dla_potrzebujacych_rodzin_z_naszej_parafii

Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół w Laszkach i parafii pw. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach, przeprowadza zbiórkę żywności w sklepach na terenie naszej parafii w dniach od 9 do 20 grudnia 2013 r. Zebrane w ten sposób produkty żywnościowe zostaną przekazane przed Świętami Bożego Narodzenia najbardziej potrzebującym rodzinom z Laszek i Korzenicy.

internetowe_rekolekcje_adwentowe_2013

Zastanawiasz się jak przeżyć czas Adwentu, żeby dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia?

Nie ma w Twoim najbliższym otoczeniu żadnych zaplanowanych rekolekcji, spotkań formacyjnych, misji? 

Zachęcamy Cię do skorzystania z propozycji rekolekcji internetowych. 

konkurs_dla_uczniow_sp_-_roraty_2013

Przygotowując konkurs korzystamy z materiałów Małego Gościa NIedzielnego

Pomysł na tegoroczne roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybierano, jeden z kardynałów powiedział: „Nie zapomnij o ubogich”. A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. „Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!” – to była druga myśl papieża.

Pierwszego dnia Rorat dzieci dostaną planszę. W kolejne dni otrzymają skarby niebieskie-obrazki z wizerunkami świętych, które będą wkładać w nacięte na planszy otwory.

Codziennie do wygrania piękna szopka.

poszerzenie_grona_ministrantow

W niedzielę 17 października na Mszy Świętej o godzinie 11 miało miejsce poszerzenia grona ministrantów w Laszkach.


Do grupy ministrantów dołaczyli (od lewej):

Krystian Halwa

Tomasz Pazyniak

Krystian Flis

Aleksander Bara

Wiktor Gancarz


Módlmy sie za nowych ministrantów, aby nie ustali w groliwej służbie oraz wciąż dorastali do zadania i misji, którą rozpoczęli.

Akcja Mikołajkowa

12.11.2013.r
akcja_mikolajkowa

Spotkanie ze św. Mikołajem; 6 grudnia; kościół parafialny w Laszkach; początek wspólną Mszą Świętą o 17.00, a po nie wspólne wyczekiwanie i spotkanie ze św. Mikołajem;

Rodziców, którzy chcieliby, aby św. Mikołaj przekazał paczkę ich dziecku (dzieciom) prosimy o wcześniejszy kontakt w zakrystii, aby uzgodnić szczegóły z pomocnikami św. Mikołaja, lub przez e-mail: nyczlukasz@gmail.com;

Istnieje możliwość zaproszenia św. Mikołaja z ekipą do domu. W tej sprawie proszę o kontakt na e-mali: nyczlukasz@gmali.com, lub osobiście z ks. Łukaszem Nyczem w celu omówienia terminu (nie wchodzi w grę 6 grudnia). Aniołek Mikołaja przy okazji spotkanie chętnie przyjmie ofiarę na fundusz młodzieżowy.

koszulki_parafialne_grupy_ram-u

Z inspiracji członków grupy parafialnej RAM-u przygotowane zostały koszulki dla członków naszej wspólnoty. Mają ona charakter znaku, który wyróżnia, są znakiem tożsamości, a w końcu mają one wymiar ewangelizacyjny. W przygotowaniu są koszulki dla ministrantów.

Kalendarz parafialny

6.11.2013.r
kalendarz_parafialny

W końcu ukazał się długo przygotowywany i zapowiadany kalendarz parafialny. Będzie dostepny już w najbliższą niedzielę (10 listopada), a także później w zakrystii aż do wyczerpania nakładu. Cena to 10 zł. Całkoity zysk zostanie przeznaczony na fundusz młodzieżowy.

Procesja na cmentarz

3.11.2013.r
procesja_na_cmentarz

Tradycją jest już, że po Mszy Świetej o godzinie 12.00 odbywa się procesja na cmentarz. 1 listpdada to szczególny dzień, w którym wracamy wspomieniami wracamy do naszych bliskich zmarłych, modlimy się za nich, ale też rozmyslamy o własnej śmierci i przygotowujemy się na jej moment.


Zapraszamy do galerii zdjęć :)

procesja_ram-u_na_cmentarz

1 listopada wieczorem młodzież ze zniczami udała się na cmentarz, aby zapalić je na zapomnianych mogiłach naszego parafialnego cmentarza, które dzień wcześniej uporządkowali. Była to okazja do wspólnej modlitwy, rozmowy o przemijaniu i wieczności.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

kolejna_audycja_w_radiu_fara_-_dekalog_mlodych

W sobotni wieczór jarosławskie studio radiowe wypełniło się młodzieżą, która na swoje spotkanie przybyła z ks. Łukaszem Nyczem, wikariuszem z Laszek. W studiu gościli Katarzyna Suchorowiec, Patrycja Kaleta, Monika Kuta, Krzysztof Bara, Agata Franczak, Klaudia Miesiąc, Magdalena Tabaka, Justyna Hajnus. Tematem spotkania w Zaduszny wieczór, było Pierwsze Przykazanie i zamyślenie nad modlitwą, która jest rozmową z Jedynym Bogiem. Nie zabrakło świadectwa o modlitwie młodych, potrzebie tej modlitwy, częstych trudnościach, ale także elementu formacyjnego. 


Tych, którzy nie słyszeli audycji zapraszamy do odsłuchania: 

http://www.radiofara.pl/archiwum/bam-2013-11-02-pierwsze_przykazaniew.mp3

Sprzątanie cmentarza

31.10.2013.r
sprzatanie_cmentarza

Jak co roku przed świetem Wszytskich Świętych młodzież z naszej parafii pracowała na cmentarzu porządkujac nieodwiedzane przez nikogo groby. Akcja ta wymagała od nich wiele wysiłku, lecz szczytny cel jest najlepszą nagrodą dla podejmujących trud.


1 listopada zaś cała wspólnota RAM-u odwiedziła uporządkowane groby by zapalić na nich znicz i pomodlić się. 

zwyciezcy_konkursu_rozancowego

Po miesiącu zmagań zakończył się Biblijny Konkurs Różańcowy "Poznaję Stary Testament". 

Oto zwycięzcy: 

I. Miejsce:  Julia Ortyl; Konrad Półtorak; Wiktor Gancarz; Oliwia Wysocka; Szymon Wysocki; Hubert Czarniecki; Wiktoria Środzińska; Hubert Półtorak.

II. Miejsce: Martynka Halwa; Paulina Maduk;

III. Miejsce: Gabriela Huber

IV-VII Miejsca:  Hubert Kuźmicha; Jakub Komenda; Patryk Derba; Olga Kijena; Krystian Flis; Magdalena Pudło;

«|  6  7  8  9  10  11  12  |»