Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny

18  maja 2014 r. odbyła się XIX ogólnodiecezjalna pielgrzymka Akcji Katolickiej do św. Andrzeja Boboli. W tym roku uroczystości odbywały się na Bobolówce. Uczestnicy tego spotkania włączyli się w dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz dziękowali za 50-lecie kapłaństwa J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika, metropolity przemyskiego.
Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem Drogi Krzyżowej, którą ze względu na trudne warunki atmosferyczne odprawiliśmy przed kaplicą. Następnie uczestnicy wysłuchali program słowno–muzyczny przybliżający postać ks. abpa Józefa Michalika, z racji Jego 50-lecia kapłaństwa.

Uroczystej Mszy św. przewodził ks. kard.  Paul Cordes. Wśród celebrujących był także ks. abp Józef Michalikks. bp. Zygmunt Regmuntks. bp. Adam Szal, ks. bp Stanisław Jamrozek oraz wielu kapłanów.