Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Pielgrzymka na Kalwarię Pacławską - Dróżki pogrzebu Matki Bożej

      Obrzęd pogrzebu Matki Bożej odbywa się co roku, własnie 13 sierpnia. Tysiące wiernych przybywają tego dnia na Kalwarię, aby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. To właśnie tego dnia, Maryja szczególnie przypomina nam, że śmierć to przejście do wieczności.

     W tych obrzędach uczestniczyli także pielgrzymi z Laszek i Korzenicy, którzy już o 4 rano wyruszyli na pielgrzymi szlak autokarem, następnie wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak po dróżkach pogrzebu Matki Bożej. Pozostała część dnia była okazją do modlitwy, której zwieńczeniem była Eucharystia, po której pielgrzymi wrócili do domu.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)