Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego

„Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu.” Zgodnie z przytoczonymi słowami św. Augustyna, dnia pierwszego września cała wspólnota Zespołu szkół w Laszkach od modlitwy rozpoczęła czas intelektualnych zmagań. O błogosławieństwo w nadchodzącym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie prosili podczas uroczystej Liturgii o godzinie 9: 00, której przewodniczył ksiądz proboszcz Marian Karbowski. Kazanie wygłosił ks. Łukasz Mendyk zwracając uwagę na to, iż każdy jest obdarowany przez Boga zdolnościami, które trzeba cierpliwie i powoli, ale systematycznie rozwijać. Kluczem do wielkości jest wierność w małych rzeczach zgodnie ze słowami Ewangelii, w której czytamy, że kto w małej rzeczy jest wierny ten i w wielkiej wierny będzie. Po zakończeniu wspólnej modlitwy nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły na dalszą część inauguracji nowego roku nauki.