Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Odpust w Korzenicy

W niedzielę 7 IX, w korzenickiej świątyni, wierni zebrali się na uroczystościach odpustowych ku czci Matki Najświętszej w tajemnicy jej narodzin. Celebracja rozpoczęła się od poświęcenia figury św. Jana Pawła II, którego dokonał ksiądz proboszcz Marian Karbowski, natomiast sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Łukasz Mendyk. W  wygłoszonym słowie podkreślił on, iż Maryja jest naszą Matką, która troszczy się o nas i nas wychowuje. Świętowanie zakończyło się tradycyjnie procesją eucharystyczną wokół malowniczo usytuowanego korzenickiego kościółka. Uroczystości odpustowe były także okazją, aby w przededniu imienin księdza proboszcza, złożyć mu najserdeczniejsze życzenia, co też imieniu parafian zrobili ich przedstawiciele.

Wszystkim parafianom z Korzenicy gratulujemy wyrazu wiary, jakim jest pomnik naszego świętego rodaka. Wyrażamy przy tym nadzieję, iż będzie on służył, nie tylko przypomnieniu sylwetki największego z rodu Słowian, ale także tego, co nauczał i czym żył, przyczyniając się tym samym do wzrostu wiary i poziomu życia moralnego naszej parafii.

Zapraszamy do galerii zdjęć:)