Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Wizytacja kanoniczna i bierzmowanie w naszej parafii.

W środę 24 września nasza parafia przeżywała wizytację kanoniczną, którą przeprowadził ks. bp Adam Szal. Było to wielkie wydarzenie dla całej wspólnoty, nie tylko z tego powodu, że odbywa się ona raz na pięć lat, ale również z tego względu, iż wiązała się ona z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W trakcie wizytacji, ksiądz biskup odwiedził Zespół Szkół w Laszkach oraz Szkołę Podstawową w Korzenicy spotykając się z ich uczniami oraz gronem pedagogicznym.  W Korzenicy ksiądz biskup sprawował także Eucharystię, następnie odwiedził chorą osobę oraz rodziców matki prowincjalnej Sióstr Służebniczek, pochodzącej z laszkowskiej ziemi.  Ksiądz biskup modlił się również z wiernymi na cmentarzu, polecając Bożemu miłosierdziu wszystkich zmarłych parafian. Punktem kulminacyjnym wizytacji była Msza Święta koncelebrowana, sprawowana przez księży z dekanatu (przy tej okazji gościliśmy także byłego wikariusza ks. Łukasza Nycza, który przygotowywał młodzież do bierzmowania) pod przewodnictwem ks. biskupa, podczas której udzielił on sakramentu naszej młodzieży. Po zakończonej Liturgii pasterz spotkał się również z członkami grup duszpasterskich kierując do nich słowa zachęty do gorliwego uczestniczenia w życiu Kościoła. Osobę księdza biskupa polecamy modlitwie wszystkich parafian i dziękujemy mu za przeprowadzoną wizytację a także udzielenie bierzmowania naszej młodzieży. Wyrażamy przy tym nadzieję, że za kolejne pięć lat nasza parafia znowu będzie mogła gościć osobę ks. biskupa w podobnych okolicznościach.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)