Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci

"Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich należy królestwo Boże"(Mk 10,14)

Jak co roku na zakończenie oktawy Bożego Ciała po zakończonej Eucharystii i procesji wokół kościoła, która się w tym roku nie odbyła, z powodu opadów deszczu, nastąpiło poświęcenie wianków, uplecionych z ziół i kwiatów. Są one symbolem ludzkiej pracy i darem Bożym, który służy ludziom i zwierzętom. Równocześnie w czasie tego obrzędu prosimy wszechmogącego Boga o obfite plony a zwłaszcza tegoroczne, oraz aby zachował je od wszelkich szkód. Po zakończeniu tego obrzędu nastąpiło błogosławieństwo dzieci. Najpierw kapłan odmówił ogólną modlitwę:"Ojcze niebieski, Syn Twój Jednorodzony, a nasz Pan Jezus Chrystus brał dzieci w obięcia, kład na nich ręce i błogosławił: prosimy Cię, ustrzeż zebrane tu dzieci od wszelkiego zła i zlej na nich obfite Twoje błogosławieństwo". Następnie każde dziecko zostało pobłogosławione indywidualnie i dostało obrazek z cukierkami.

Zapraszamy do galerii :)