Bierzmowanie 2016

O Stworzycielu Duchu Przyjdź...

Po trzech latach przygotowywania się do sakramentu dojrzałości, 5 czerwca w Wielkich Oczach młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania. Zostali oni obdarzeni darami Ducha Świętego jakimi są: mądrość, rozum, rada, umiejętność, męstwo, pobożność i bojaźń Boża. Jest to trzeci sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego, przez który zostajemy umocnieni, oraz bardziej jednoczy nas z Jezusem Chrystusem. Zobowiązuje on również do mężnego wyznawania swojej wiary, a także włącza do misji Kościoła Katolickiego jaką jest ewangelizacja. Dokonało się to w czasie Mszy Świętej, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp. Stanisław Jamrozek.

Z okazji przyjęcia sakramentu dojrzałości Chrześcijańskiej, życzmy wszystkim bierzmowanym owoców płynących z darów Ducha Świętego, oraz mężnego wyznawania wiary w Jezusa Chrystusa.