Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Prymicje Ojca Łukasza Chrunika

"Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili" (J 15,16). Takie motto wybrał sobie ojciec Łukasz Chrunik na swój obrazek prymicyjny. Pochodzący z naszej parafii Łukasz Chrunik, w wieku 14 lat podczas Mszy Prymicyjnej o. Mariusza Pacuły (pochodzącego z Laszek) usłyszał takie słowa: "a może Bóg powołuje właśnie Ciebie?". Od tamtej pory, mimo młodego wieku, rozeznawał czy te słowa były skierowane właśnie do Niego. Po długim rozmyślaniu, postanowił że wstąpi do Zgromadzenia Słowa Bożego. Na początku rozpoczął sześciotygodniowy postulat w Nysie, a następnie roczny nowicjat w Chludowie. 29 września 2007r. złożył pierwsze śluby zakonne, poczym rozpoczął studia w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie. Następnie został skierowany na czteroletnią praktykę do Tajwanu. Trzyletni program OTP uwzględniał również roczny kurs angielskiego w USA. Po powrocie do Polski kontynuował studia teologiczne. 8 września 2015r. złożył śluby wieczyste, a 19 września 2015r. przyjął święcenia diakonatu z rąk bp. Damiana Muskusa, poczym został skierowany na praktykę diakońską. 15 maja 2016r. otrzymał święcenia kapłańskie, a ich szafarzem był abp. Józef Górzyński.

Swoją Mszę Prymicyjną odprawił 12 czerwca 2016r. o godzinie 11:00, w kościele parafialnym w Laszkach. W koncelebrze uczestniczyli księża, którzy towarzyszyli mu na drodze do kapłaństwa. Homilię wygłosił ojciec Jacek Wojcieszko (prefekt kleryków SVD), który przez dziewięć lat przygotowywał o. Łukasza do służby duszpasterskiej. W czasie kazania wspominał o wydarzeniach, jakie o. Chrunik przeżył w seminarium, oraz wskazał na wyzwania jakie czekają na drodze kapłaństwa i na misjach. Po zakończonej Eucharystii ksiądz prymicjant udzielił błogosławieństwa papieskiego, oraz pobłogosławił: księży, osoby konsekrowane, rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwo i wszystkich, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. 

Podczas drugiej części uroczystości, młodzież z RAM-u odegrała pantomimę pt. "Jezus Żyje", która poruszyła serca widzów, oraz przygotowała przedstawienie o ojcu Łukaszu. Zgodnie ze zwyczajem prymicji wyświetlono prezentację wspominającą lata dzieciństwa, młodość i drogi do kapłaństwa. 

Otoczmy swoją modlitwą księdza prymicjanta, oraz życzmy świętości, siły i wytrwałości na misjach, a także wielu sukcesów płynących z pracy duszpasterskiej. Szczęść Boże na misyjnej drodze!


Zapraszamy do galerii :)