Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Co roku obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jest ona także nazywana Uroczystością Matki Bożej Zielnej. To dzień upamiętniający Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny z ciałem i duszą. W tym dniu wierni przynoszą do Kościoła wiązanki kwiatów i ziół, aby kapłan je pobłogosławił. Obrzęd poświęcenia ziół symbolizuje wdzięczność za tegoroczne plony. Prosimy w nim także o obfite zbiory w przyszłym roku. W naszym kościele parafialnym obrzęd błogosławieństwa kwiatów i ziół, oraz wieńca wykonanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Laszkach, odbył się na Sumie, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. katecheta, w asyście naszego rodaka, (misjonarza), ks. Łukasza Chrunika.