Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej 2017- Ustrzyki Dolne

W dniach 7-9 kwiecień 2017r. młodzież z całej Archidiecezji Przemyskiej uczestniczyła w Ustrzykach Dolnych w Spotkaniu Młodych, które odbyło się pod hasłem: "Idźcie i głoście". Takie spotkania w naszej archidiecezji odbywają się od 1994roku.

W tym roku zgodnie z tradycją spotkanie rozpoczęło się w piątek zawiązaniem wspólnoty oraz Celebracją Nabożeństwa "Idźcie i głoście", w kościołach stacyjnych. W sobotę w planie była Eucharystia oraz spotkanie w grupach, natomiast popołudniu odbyło się spotkanie z cyklu "Dumni z Ewangelii". Z młodzieżą spotkali się m.in. aktorka Patrycja Hurlak, zespół klerycki WSD Przemyśl "SPES" oraz "Siewcy Lednicy", a także odbyła się projekcja filmu "Karpaty Wschodnie". Wieczorem w kościołach stacyjnych odbyło się nabożeństwo Adoracji Krzyża "Oto Matka Twoja", prowadzone przez naszych księży biskupów. Niedziela Palmowa rozpoczeła się Jutrznią, a następnie odbyła się praca w grupach. Punktem kulminacyjnym całego spotkania była wspólna Msza Święta pod przewodnictwem ks. apb. Adama Szala, podczas której został przkazany Krzyż Spotkań Młodych, młodzieży z Radymna, to właśnie tam odbędzie się przyszłoroczny SMAP.

W tym wydarzeńu uczestniczyła również młodzież z naszej parafii, a jej kościołem stacyjnym, była parafia Św. Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych.

Zapraszamy do galerii :)