Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Pielgrzymka na jubileusz koronacji Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

W sobotę 26 sierpnia, grupa pielgrzymów z naszej parafii wybrała się do Częstochowy, aby uczestniczyć w obchodach jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu. Wierni uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu Obrazu, a następnie w modlitewnym czuwaniu pod hasłem "Maryja w dziejach Kościoła i narodu". Uroczysta Msza Święta odbyła się na jasnogórskim szczycie o godz. 11:00, pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce apb Salvatore Pannocchio, a homilę wygłosił prymas Polski abp Wojciech Polak.

W drodze powrotnej pielgrzymi zatrzymali się w Krakowie, aby zwiedzić centrum św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Zapraszamy do galerii :)