Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Poświęcenie kaplicy przedpogrzebowej

31 października abp Adam Szal poświęcił kaplicę przedpogrzebową w naszej parafii. Był to moment historyczny, bo poświęcenie takiej kaplicy zdarza się przeważnie raz w życiu parafii. Gotowa kaplica, to owoc wiary, wytężonej pracy ludzkich rąk i ofiarności naszej parafii. Będzie służyła modlitwie za zmarłych i przypominała, że życie nasze jest w rękach Bożych, a my wszyscy jesteśmy pielgrzymami do wieczności. Wierni będą w godnych warunkach modlić się za zmarłych i towarzyszyć im w ostatniej drodze do Miłosiernego Ojca. Pomimo, że w kaplicy będzie nas gromadzić smutny moment pożegnania z blikimi, to w tym miejscu pomni na słowa Jezusa: " w domu Ojaca jest mieszkań wiele", chcemy umacniać naszą wiarę i nadzieje zmartwychwstania. 
Po poświęceniu odmawiając różaniec udaliśmy się do kościoła parafialnego. Pod przewodnictwem abp Adama, księża z naszego dekanantu odprawili Mszę Świętą w intencji zmarłych kapłanów posługujących w naszym dekanacie.
Dziękujemy wszystkim, którze przyczynili się do budowy kaplicy! 

Zapraszamy do galerii :)