Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Wielkanocna zbiórka żywności i artykułów chemicznych 2014 r.

Na początku Wielkiego Postu usłyszeliśmy wołanie Kościoła, aby przez post, modlitwę i jałmużnę umartwić swoje ciało, a rozwijać ducha i pokutować za popełnione grzechy. Posłuszni temu wezwaniu oraz pomni na słowa Mędrca Syracha, że  Woda gasi płonący ogień, a jałmużna gładzi grzechy (Syr 3,30) pragniemy umożliwić złożenie jałmużny wielkopostnej na rzecz potrzebujących rodzin oraz ludzi samotnych. Stąd też Szkolne Koło Caritas działającego przy Zespole Szkół w Laszkach i parafii pw. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach, przeprowadzi zbiórkę żywności i artykułów chemicznych w sklepach na terenie naszej parafii w dniach od 17 marca do 12 kwietnia 2014 r. Zebrane w ten sposób produkty żywnościowe zostaną przekazane przed Świętami Wielkanocnymi najbardziej potrzebującym rodzinom z Laszek i Korzenicy.