Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Szczepana w Laszkach

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Dekanat Radymno II

Aktualności

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku 11-13 kwietnia 2014 r.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Organizowane jest od 1994 r. w weekend przy Niedzieli Palmowej w związku z przypadającym wówczas Światowym Dniem Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym. W kolejnych latach gospodarzem SMAP-u jest inne miasto archidiecezji. Tym razme stał się nim Leżajsk

 

SMAP rozpoczął się wieczorem zawiązaniem wspólnoty w kościołach stacyjnych i nabożeństwem „Góra błogosławieństw”. Sobota to czas koncertów i programów artystycznych w ramach cyklu „Dumni z Ewangelii”. Z młodzieżą spotkali się m.in. trialowiec Krystian Herba, który pokonując na rowerze schody największych budynków świata ustanowił Rekord Guinessa oraz raper „Bęsiu”. Szczególnym, patriotycznym akcentem SMAP-u w Leżajsku była uroczysta defilada plutonu „Szwadron Podkarpacie” w strojach ułańskich i program patriotyczny w wykonaniu artystów z Miejskiego Centrum Kultury. Wieczorem, w trzech kościołach, przemyscy biskupi poprowadzili nabożeństwo adoracji krzyża, a całość Spotkania zakończyła się w niedzielę o 11.00 Mszą Świętą na Placu Targowym. Podczas SMAP-u przewidziane są również dwie prace w grupach dzielenia.

Uczestnicy SMAP-u:

Agnieszka Chrunik

Agnieszka Kuta

Aldona Grela

Aleksandra Kielar

Aleksandra Sereda

Aleksandra Szymuś

Aleksnadra Kaczmarz

Anna Chamik

Ewa Bałtowska

Ewelina Grenda

Gabriela Czerwińska

Justyna Gancarz

Katarzyna Suchorowiec

Magdalena Makowska

Marek Chrunik

Mateusz Madiuk

Patrycja Kaleta

Patrycja Sereda

Paulina Pyżyk

Paweł Bałtwoski

Twarowski Hubert

Weronika Mróz

Krzysztof Bara

Maria WojciechowskaZdjęcia i relacje: http://przemyska.pl/smap/