Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku 11-13 kwietnia 2014 r.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Organizowane jest od 1994 r. w weekend przy Niedzieli Palmowej w związku z przypadającym wówczas Światowym Dniem Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym. W kolejnych latach gospodarzem SMAP-u jest inne miasto archidiecezji. Tym razme stał się nim Leżajsk

SMAP rozpoczął się wieczorem zawiązaniem wspólnoty w kościołach stacyjnych i nabożeństwem „Góra błogosławieństw”. Sobota to czas koncertów i programów artystycznych w ramach cyklu „Dumni z Ewangelii”. Z młodzieżą spotkali się m.in. trialowiec Krystian Herba, który pokonując na rowerze schody największych budynków świata ustanowił Rekord Guinessa oraz raper „Bęsiu”. Szczególnym, patriotycznym akcentem SMAP-u w Leżajsku była uroczysta defilada plutonu „Szwadron Podkarpacie” w strojach ułańskich i program patriotyczny w wykonaniu artystów z Miejskiego Centrum Kultury. Wieczorem, w trzech kościołach, przemyscy biskupi poprowadzili nabożeństwo adoracji krzyża, a całość Spotkania zakończyła się w niedzielę o 11.00 Mszą Świętą na Placu Targowym. Podczas SMAP-u przewidziane są również dwie prace w grupach dzielenia.

Uczestnicy SMAP-u:

Agnieszka Chrunik